Adana Hakkında

Adana otobüs bileti veya  tüm güzergahlara ait seferleri ve Adana otobüs seferlerini görebilmek için bilet arama motorunu kullanmanız yeterlidir.

Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip olan Çukurova’nın tam ortasına kurulan kent, gerek bugün gerekse asırlar boyunca tarihin en önemli şehirlerinden birisi olmuştur. Ünlü Anadolu medeniyetlerinden birisi olan Kilikya’nın bir şehri olan bu kente gidebilmek için sitemiz üzerinden en uygun fiyatlarla otobüs bileti almanız mümkün. İlin  temelleri mitolojide gök tanrının oğlu olarak isimlendirilen Adanus tarafından atılmıştır. Son nüfus sayımı verilerine göre 2 milyon nüfusa sahip olan kent, sanayi ve tarım konusunda şehirler arasında iyi bir sıralamaya sahip. Seyhan ve Ceyhan nehirleri ile sıkça adından bahsettiren Adana, tarihi yapılarını sizlere göstermek için beklemekte. Sitemiz üzerinden otobüs bileti alarak Adana’nın gizli kalmış tarihini ve geçmişin doyumsuz olan izlerini görme şansını yakalayabilirsiniz.

Tüm ders kitaplarında anlatıldığı üzere Seyhan ve Ceyhan nehirleri önce Adana’ya uğrar daha sonra ise Akdeniz’in suları ile buluşur. Şehir merkezi, bilinenin aksine Ceyhan değil Seyhan Nehri’nin çevresinde kurulmuştur. Zaten Seyhan Nehri çevresinde kısa bir gezintiye çıktığınız zaman birbirlerinden bağımsız onlarca köprü göreceksiniz. Tabi ki bunlardan en ihtişamlı olanı Adana’nın simgesi Taş Köprü’dür. Sadece bir Adana otobüs bileti alıp  geldiğinizde 1500 yıldan fazla tarihe sahip köprü üzerinde sizlerde gezinti yapabileceksiniz. Adana otobüs bileti alarak  gelip de Taş Köprü etrafında bulunan yüzlerce tarihi yapıyı görmeden gitmemenizi öneririz. Eğer Osmanlı değil de Bizans dönemine ait eserleri de merak ediyorsanız şuan ki adı Yağ Camisi olan ve eski adı Haçlı Kilisesi olan yapıyı da ziyaret edebilirsiniz. Eğer gezintinizden sevdiklerinize hediyeler götürmek istiyorsanız yıllardır canlılığından hiçbir şey kaybetmeyen Ramazanoğlu Çarşısı’na uğrayabilirsiniz. Yine sadece 1 Adana otobüs bileti alarak  geldiğinizde Taş Köprü’den sonra kentin önemli simgelerinden birisi olan Büyük Saat Kulesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Tabi ki önüne bir resim çektirmeden oradan sakın ayrılmayın.

Sitemiz üzerinden ekonomik ve güvenli bir otobüs bileti alarak ilin asırlar öncesinden günümüze kadar gelen yaşam tarzını da inceleyebilirsiniz. Bunun için Kayalıbağ, Sarıyakup, Tepebağ, Türkocağı ve Alidede Mahalleleri’ne uğramanız yeterlidir. Asırlar önce binlerce olan tarihi ev sayısı, günümüzde maalesef 190 civarındadır. Fakat turizmin gelişmesi ile Eski Adana Evi restore edilmektedir. Bu yerler genelde otel,kafe,restaurant olarak kullanılıyor. Adana otobüs bileti rezervasyonu yaparak tatil kitaplarından okuduğunuz yerleri ve tarihi yerinde bizzat gözlemleyerek öğrenebilirsiniz.

Adana’ya her mevsim birçok ilden birçok otobüs firması ile ulaşma imkanınız mevcuttur. Yazın gitmek isterseniz aşırı nem sizi bunaltabilir. Bu nedenle bahar aylarında kent daha gezilebilesi bir yer olabilir.Bu kente yapacağınız gezilerde nemi dikkate almanızı tavsiye ederiz. Güneşin doyurucu keyfini Seyhan Nehri’nin kıyısında bulunan çay bahçelerinde geçirerek kendinizi doğanın eşsiz güzelliğine bırakabilirsiniz.

Adana otobüs seferleri

Adana otobüs firmaları otobüs bileti ile tarihi güzellikleri hakkında bilgi almak için öncelikle Adana Arkeoloji ve Etnografya Müzesine gitmelisiniz.  Bu yer Kuruköprü yakınlarında bulunmaktadır.  Tabi ki sürekli Seyhan Nehri kıyısında gezintiye çıkmayacaksınız. Ceyhan Nehri’nin kuzey tarafında yer alan Misis Antik Kenti’de  görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

Adana’ya İstanbul,Ankara,Bursa, Adıyaman veya İzmir gibi onlarca şehirden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehire gidebilmek için yılın her ayında bir otobüs bileti alarak gidebiliriz. Eğer gezintinizi yaz aylarında yapmayı tercih ederseniz Karataş plajı ve Yumurtalık plajına uğramayı unutmayın. Tüm bu anlatılanları yaşamak için sitemizin otobüs bileti arama motoru sayesinde bir Adana otobüs bileti satın almanız yeterli olacaktır.

Adana otobüs firmaları

Lider AdanaUlusoy Turizm –  Lüks Adana Seyahat  – Varan Turizm – Yeni Adana Seyahat

Komşu iller :  Niğde – Osmaniye – Kayseri – Hatay – Mersin -Kahramanmaraş

İlçeleri : Aladağ –  Çukurova – Ceyhan ( 7-10 TL ) -Feke –  Karaisalı -Karataş – İmamoğlu -Kozan – Pozantı –  Sarıçam – Saimbeyli -Seyhan – Yumurtalık – Tufanbeyli – Yüreğir

Adana Otobüs Bileti Fiyatları

Adana Ankara Bileti : 45 – 55 TL. aralığında değişmektedir. Bu fiyat değişimi firmaların farklı fiyat tarifesi uygulamasından ötürü oluşmaktadır. Şu anda en ucuz Adana Ankara biletini 45 TL. ile Seç Turizm satmaktadır. Lider Adana 50 – 55 TL. aralığında, Şanlıurfa Astor 50 TL, Ulusoy Turizm 50 – 55 TL, Kahta Petrol ise 49 TL’dir.

Adana İstanbul Bileti : 65 – 80 TL. aralığındadır. En ucuz Adana İstanbul biletini 65 TL. ile Çayırağası Turizm ve Seç Turizm satmaktadır. Lider Adana ve Ulusoy Turizm’de ise bilet fiyatları 80 TL’dir.

Adana’da Görülecek Yerler Listesi

 • Taş Köprü
 • Anavarza Ören Yeri
 •  Seyhan Barajı
 • Adana Devlet Tiyatrosu
 • Yılankale
 • Etnografya Müzesi
 • Yumurtalık Plajı
 • Misis Mozaik Müzesi
 • Arkeoloji Müzesi
 • Mavi Su Parkı
 • Şar Ören Yeri

Ayrıca Adana’ya gidip de Analı kızlı, Karakuş tatlısı, Kabak çintme, Kısır ve Yüksük çorbası yemeden dönmeyin.

Adana Otobüs Firmaları

Adana Otobüs Firmaları, Seferleri ve Adana Otobüs Bileti tikobilet.com’de! Adana’ya Giden Otobüs Firmaları, En Ucuz Bilet Fiyatları İle Burada!

İnternetten bilet alımı eğer güvenilir bir siteden biletinizi almıyorsanız büyük bir risktir. Sizde bu riske girmek istemiyorsanız tek yapmanız gereken sitemize girerek istediğiniz firmanın biletini almanızdır. Bu şekilde hiçbir riske girmeden istediğiniz şekilde hiçbir tereddüt olmadan biletinizi alabilirsiniz. İstanbul Ankara Adana otobüs bileti satışları sitemizce yapılmaktadır. Lider Adana, Lüks Adana Seyahat, Yeni Adana Seyahat en çok tutulan ve Adana’nın yerli otobüs firmalarıdır. Diğer tüm Adana otobüs firmaları aşağıdadır.

Adana’ya Giden ve Adana’dan Diğer İllere Giden Otobüs Firmaları

Adıyaman Gülaras Adıyaman Ünal Aksu Turizm Ben Turizm
Best Van Bitlis Taç CSR Seyahat Çayırağası
Devran Elazığ Hazar Elazığ Murat Esadaş
Güney Akdeniz Has Bingöl Has Diyarbakır Has Turizm
Hatay Güney Tur Hatay Günsaş Tur Hatay Sen Hatay Ses
Iğdırlı Turizm Isparta Petrol İpek Turizm Kadirli Seyahat
Kahta Petrol Kanberoğlu Kent Kernek
Kontur Konya Lüks Ereğli Köksallar Lider Elbistan
Lider Siirt Lider Turizm Lüks Afşınlılar Lüks Batman
Lüks Kahramanmaraş Malatya Beydağı Malatya Zafer Mardin Seyahat
Mersin Villa Metro Turizm Midyat Seyyidoğlu Osmaniye Vip Nur
Öncü Göreme Öz Diyarbakır Öz Elbistan Öz Erciş
Öz Pan Öz Sivas Özkaymak Özlem Bingöl
Özlem Cizre Özlem Diyarbakır Palandöken Seç Turizm
Siirt Petrol Sivas Tur Star Batman Star Diyarbakır
Süha Turizm Şanal Kırşehir Şanlıurfa Cesur Tatlıses
Tokat Seyahat Topçam Turay Ulusoy Turizm
Van Erciş İtimat Van Erciş Sema Van Gölü Turizm Varan Turizm

 
Otobüs yolculukları genelde uzun süreli ve yorucu olmaktadır. Bu nedenle kaliteli ve güvenilir otobüs firmalarından bilet alarak yolculuk yapmak daha garantili ve sağlıklı olacaktır. İnternet gibi sanal bir ortamda bilet almak isteyen kişilerin ilk dikkat etmesi gereken konu online otobüs bilet alacağı internet sitesini çok iyi bir araştırma yaparak seçmesi gerektiğidir. Bilet fiyatları hakkında en güncel ve sağlıklı olarak bizim sitemizde bulabileceğiniz fiyatlar anlık olarak takip edilmekte ve güncellenmektedir.

İnternetten bilet alırken son derece dikkatli olmak gerekir. Çünkü bazı art niyetli ve dolandırıcı kişiler tarafından dolandırılma riski de bulunmaktadır. Bu sebeple internetten bilet alırken güvenilir sitelerden bilet almak daha sonra pişman olmamanız için çok önemlidir. Bizim online otobüs bileti sitesini kurarak size hizmet etmemizin ana sebebi bu gibi durumlarla karşılaşmadan en hızlı ve sağlıklı bir şekilde istediğiniz firmanın otobüs biletine ulaşabilmenizdir. Bizim ana prensibimiz insan odaklı hizmet vermek ve müşteri memnuniyetidir.

Adana otobüs bileti alarak; Adana’nın meşhur Şırdan yemeğinin tadına bakma şansını yakalayabilir, şalgam suyunu içebilirsiniz. Bu ana prensiplerimiz çerçevesinde sizlere hizmet etmeye başladığımız ilk günden itibaren daha hızlı ve güvenilir bir şekilde nasıl hizmet veririz bunun araştırması ve geliştirilmesi için çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Ülkemizde yapılan yolculukların birçoğu genellikle karayolu ile yapılmaktadır. Buradan anlayacağımız yolculuklar otobüs ile gerçekleştirilmektedir.

Adana’nın İlçeleri : Seyhan, Aladağ, Tufanbeyli, Ceyhan, Saimbeyli, Çukurova, Feke, Pozantı, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Sarıçam, Kozan, Yumurtalık.

Adana’nın Komşuları : Osmaniye, Kayseri, Mersin, Niğde, Hatay, Kahramanmaraş.

Adana otobüs firmaları incelemenizi bitirdiyseniz yukarıdaki bilet arama motorumuz ile Adana otobüs bileti araması yapabilir ve Adana’ya giden onlarca otobüs firması arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Adana otobüs bileti fiyatları

Adana ilimiz Türkiye’nin ilk sıralarda gelen kalabalık şehirlerinden biridir. Nüfusunun yoğunluğuyla Türkiye Nüfusu içerisinde ilk beşin içerisinde yer almaktadır. Bu sebeple çok sayıda yolcunun uğrak yeri olan bir ilimizdir. Adana’ya şehir içi yolcu taşımacılık çeşitlerinden otobüsle gitmeyi tercih ederseniz her zaman yanınızda olacağımızı unutmayın. Adana otobüs bileti fiyatlarını öğrenmek bilet fiyatlarındaki avantajları görmek otobüs bileti almak ve bilet tercihlerinizi yapmak için firmamız ile irtibata geçmenizi önemle tavsiye ediyoruz.

Adana otobüs firmaları

Adana’ya giden otobüs firmaları yukarıdaki listeden daha fazladır, 3 firma sadece ana ofisi kent merkezinde olanlardır.

            Adana otobüs bileti fiyatları avantajlarından faydalanmak ve bu avantajları sürekli olarak takip etmek isterseniz irtibat telefonlarımızdan ya da internet sitemizden bize ulaşabilirsiniz. Bilet almak için pek çok mesafe kat ederek bilet satış ofislerine ya da otobüs terminaline gitmenize gerek kalmadan online olarak İnternet üzerinden firmamıza online olarak bağlanabilirsiniz. Böylelikle biletinizi çok rahat ve hızlı bir şekilde ödemesini ister peşin ister taksitli olarak kredi kartınızla da yapabilirsiniz.

Adana ilinin dört mevsimi yaşayan güzelliklerini farklı mevsimlerde görmek istediğiniz takdirde bilet fiyatları konusunda size her türlü kolaylığı sağlamaktayız. Adana otobüs bilet fiyatlarımızın avantajlarından en önemlisi bu avantajların içerisinde yılların deneyimi ile çalışan deneyimli ve profesyonel şoförlerimiz ve eğitimli personelimizdir. Yolcu taşımacılığının temel ilkesi müşterinin güler yüzle ulaşmak istediği yere iletilmesidir. Firmamız olarak otobüs bileti avantajlarımız içerisinde yıllardır süregelen deneyimimiz yer almaktadır.

Otobüs bileti fiyatlarımızın avantajlarından yararlanmanın yanı sıra Adana Tarsus Toros Dağları etekleri gibi pek çok doğal alanı görme ve Adana’nın tarihi kültürel pek çok değeri ile tanışmış olabileceksiniz.

Dilediğiniz gün ve saatte dilediğiniz koltuk numarası ile Adana otobüs bileti fiyatlarını seçebilir ve güvenli bir şekilde seyahat edebilirsiniz. 0850 360 32 58 numaralı Çağrı merkezimizden bize ulaşmak istediğiniz takdirde gün içerisinde her saat arayabilir ve bilet fiyatları otobüs bileti ve almak istediğiniz bilete dair her türlü soruyu sorabilirsiniz. Siz değerli müşterilerimizin otobüs bileti için ayıracağı zamanı sevdiklerine Adana’yı gezmeye ayırmalarını istiyoruz. Bu nedenle firmamız olarak Adana otobüs biletini bulmanız firmamızdaki yetkili arkadaşlar tarafından hızlı ve istediğiniz zaman seyahat edebileceğiniz şekilde sizin talebinize göre ayarlanabilecektir. Adana otobüs bilet fiyatının avantajlarından faydalanmak siz değerli müşterilerimizin takdirindedir.

            Adana otobüs bilet fiyatları konusunda değişen ve yenilenen rekabet şartları içerisinde firmamız olarak kendimizi sürekli olarak yenilemekte ve siz değerli misafirlerimize hangi şekilde daha iyi daha kaliteli daha güvenli ve çok daha ekonomik bilet sunmanın çabası içerisindeyiz. Sizin gülen yüzünüz bizim memnuniyetimizdir. Yolcu taşımacılığı sektörünün hizmet sektörü olmasından dolayı silere sunmuş olduğumuz her tür hizmet tarafımızdan garanti altına alınmış ve bilet fiyatlarının avantajları sizler için ve sizlerin hizmetine sunulmuştur.

Karşılıklı güven ve saygı çerçevesinde sizlerin memnuniyetini kazanmak en temek hedefimizdir. Şehirlerarası yolcu taşımacılığında dün de olduğu gibi bugünde sizlerin hizmetinizdeyiz ve gelecekte de sizlerle birlikte olacağız.

Adana Otobüs Bileti Ne Kadar?

Adana otobüs bileti ne kadar, firmaları ve bilet fiyatları hakkında bilgi alabilir ve dilediğiniz Adana otobüs biletini satın alabilirsiniz.

Adana İstanbul Bilet Fiyatları Ne Kadar ve Firmaları

Çayırağası Turizm: 55-60

Has Diyarbakır: 60

Kahta Petrol: 60

Lider Adana: 61-65

Öz Diyarbakır: 65

Seç Turizm : 61

Star Diyarbakır: 60

Şanlıurfa Astor: 75

Ulusoy Turizm: 62

Adana Ankara Bilet Fiyatları Ne Kadar ve Firmaları

Çayırağası Turizm: 40

Kahta Petrol: 35

Lider Adana Turizm : 42

Seç Turizm: 42

Star Diyarbakır: 40

Şanlıurfa Astor: 50

Ulusoy Turizm: 43

Adana İzmir Bilet Fiyatları Ne Kadar ve Firmaları

Aksu Turizm: 55

Lider Adana: 70

Öz Diyarbakır: 65

Seç Turizm: 58

Star Diyarbakır: 60

Şanlıurfa Astor: 75-90

Adana Antalya Bilet Fiyatları Ne Kadar ve Firmaları

Çayırağası Turizm: 50

Güney Akdeniz Seyahat : 48

Has Diyarbakır: 60

Lider Adana: 50

Mersin Villa Seyahat: 45

Seç Turizm: 50

Star Diyarbakır: 45

Şanlıurfa Astor: 55-60

Adana Diyarbakır Bilet Fiyatları Ne Kadar ve Firmaları

Best Van Turizm: 50

Has Diyarbakır: 45

Öz Diyarbakır: 40

Özlem Diyarbakır: 40

Star Diyarbakır: 40-45

Adana’dan diğer illere giden veya diğer illerden Adana’ya giden otobüs firmaları ve fiyatlarına sitemizin arama motoru bölümünü kullanarak ulaşabilirsiniz.

tikobilet.com olarak iyi yolculuklar dileriz.

Haritada Adana