Diyarbakır Adana Otobüs Bileti

Diyarbakır Adana Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Diyarbakır’dan Adana’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Adana’da Madencilik: Demir, bakır, amyant, krom, barit, manganez, maden kömürü, kurşun ve antimon bilinen madenlerdir. Ancak bunlar çoğunlukla ince damarlar halinde olduklarından, ekonomik önem taşımazlar. Ayrıca 1960’da Bolkar Dağları’nda petrol bulunmuştur. Ancak verimi düşüktür.

Adana’da Ticaret: Adana bir ticaret merkezi olarak kurulmuş, gelişmiştir. Mersin limanı, demiryolu bağlantıları, etnik gruplar, tarım potansiyeli gibi faktörlere bankacılık öge ve imkanları da katılınca ticaret de boyutlandı.

Esası pamuğa dayalı ticari ve sanayi hayat çeşitlemelerle gelişerek bugünkü etnik ticari hayatı doğurmuştur. Doğal olarak bütün Çukurova’ya paralel olarak Konya, Niğde, Kahramanmaraş, Malatya, Elazığ, Diyarbakır, Muş, Siirt illerinin ticari merkezi durumunda olan Adana, bu illerin tarım ürünlerinin toplayıcısı ve pazarlayıcısı durumundadır, ilin gayrisafi hasılasının % 10-15’i ticari faaliyet ve hizmetlerden oluşmaktadır. Önemli bir dış satım ürünü olan pamuk gene de Adana’nın ticaret hayatında en büyük etkenliği muhafaza etmektedir.

Diyarbakır Adana otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Diyarbakır Adana otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Diyarbakır’dan Adana’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Diyarbakır Adana otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Adana’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Diyarbakır Adana Seferleri
Diyarbakır Adana Otobüs Firmaları