İstanbul Adana Otobüs Bileti

İstanbul Adana Otobüs Bileti

İstanbul Adana Otobüs Bileti almak ve İstanbul Adana Otobüs Seferleri, Firmaları, Saatleri ve Bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Adana’da gezmeye ve görmeye değer çarşılarından her kalitede ve her zevke uygun, el emeği göz nuru işlemeler satın alabilirsiniz. Bu el işlemeleri gelişmiş el sanatlarını, geleneksel motifleri üzerinde barındırmaktadır.

Keçecilik, at arabacılığı, koşumculuk, demircilik, bakırcılık, mermercilik, yemenicilik, kilimcilik, hasır ile boya örücülüğü Adana’nın önemli el sanatları arasında yer almaktadır.

Yemek &Eğlence

Adana mutfağı yöresel lezzetleri ile kendine hayran bırakan bir kültüre sahip ve dünyanın en büyük ve en zengin mutfağı olarak kabul edilir. Adana mutfağı Türk ve Akdeniz mutfağının birçok özelliğini içerisinde barındırırken, mutfak kültüründe; ackıyı, ekşiyi, narenciyeyi, deniz ürünlerini, zeytinyağını ve yeşillikleri sıkça kullanmaktadır. Adana mutfağının en ünlü yemeği ise lezzeti ile bağımlılık etkisi yaratan, dünyaca ünlü meşhur Adana Kebap’ıdır. Kebap, genellikle bol salata ve şalgam suyu ile tüketilmektedir. Son yıllarda Adana Kebabı, Adana Ticaret Odası tarafından tescillenmiştir. Restoranlarda Adana Kebabı olarak kebap satışına çeşitli hijyen ve lezzet standartları getirilmiştir. Adana mutfağının diğer meşhur tatları ise; Analı Kızlı çorbası, Kabak Çintme, Karakuş Tatlısı, nişasta ile yapılan Bici Bici Tatlısı, Şalgam Suyu, buzlu Karsambaç Tatlısı, Yüksük Çorbası, Kısır, Mahluta Çorbası ve Sıkm’dır.

Şehir içi ulaşımında, Büyükşehir Belediyesi Otobüsleri ve Özel Halk Otobüsleri, dolmuşlar, taksiler tercih edilmektedir. 14 km güzergâhı ve bunun üzerinde toplam 13 istasyonu mevcut olan Adana metrosu, 2010 yılında hizmet vermeye başlamıştır. 2007 yılından bu yana Adana Büyükşehir Belediyesi Otobüslerinde, Özel Halk Otobüslerinde Hafif Raylı Sistemli/Metroda “Kentkart” akıllı bilet kartları kullanılmak üzere halka sunulmuştur. Adana Büyükşehir Belediyesi, 229 otobüsten oluşan bir filoyla hizmetini devam ettirmektedir.

Sizlerde sitemiz üzerinden 1 Adana İstanbul otobüs bileti satın alarak en ucuz bilet almanın keyfini sürebilirsiniz.

İstanbul Adana Otobüs Bileti Fiyatları

Popüler İstanbul Adana Seferleri
İstanbul Adana Otobüs Firmaları