Tikobilet.com'da neler oluyor?

  Adana Otobüs Bileti

  Adana otobüs bileti veya  tüm güzergahlara ait seferleri ve Adana otobüs seferlerini görebilmek için bilet arama motorunu kullanmanız yeterlidir.

  Türkiye’nin en verimli topraklarına sahip olan Çukurova’nın tam ortasına kurulan kent, gerek bugün gerekse asırlar boyunca tarihin en önemli şehirlerinden birisi olmuştur. Ünlü Anadolu medeniyetlerinden birisi olan Kilikya’nın bir şehri olan bu kente gidebilmek için sitemiz üzerinden en uygun fiyatlarla otobüs bileti almanız mümkün. İlin  temelleri mitolojide gök tanrının oğlu olarak isimlendirilen Adanus tarafından atılmıştır. Son nüfus sayımı verilerine göre 2 milyon nüfusa sahip olan kent, sanayi ve tarım konusunda şehirler arasında iyi bir sıralamaya sahip. Seyhan ve Ceyhan nehirleri ile sıkça adından bahsettiren Adana, tarihi yapılarını sizlere göstermek için beklemekte. Sitemiz üzerinden otobüs bileti alarak Adana’nın gizli kalmış tarihini ve geçmişin doyumsuz olan izlerini görme şansını yakalayabilirsiniz.

  Tüm ders kitaplarında anlatıldığı üzere Seyhan ve Ceyhan nehirleri önce Adana’ya uğrar daha sonra ise Akdeniz’in suları ile buluşur. Şehir merkezi, bilinenin aksine Ceyhan değil Seyhan Nehri’nin çevresinde kurulmuştur. Zaten Seyhan Nehri çevresinde kısa bir gezintiye çıktığınız zaman birbirlerinden bağımsız onlarca köprü göreceksiniz. Tabi ki bunlardan en ihtişamlı olanı Adana’nın simgesi Taş Köprü’dür. Sadece bir Adana otobüs bileti alıp  geldiğinizde 1500 yıldan fazla tarihe sahip köprü üzerinde sizlerde gezinti yapabileceksiniz. Adana otobüs bileti alarak  gelip de Taş Köprü etrafında bulunan yüzlerce tarihi yapıyı görmeden gitmemenizi öneririz. Eğer Osmanlı değil de Bizans dönemine ait eserleri de merak ediyorsanız şuan ki adı Yağ Camisi olan ve eski adı Haçlı Kilisesi olan yapıyı da ziyaret edebilirsiniz. Eğer gezintinizden sevdiklerinize hediyeler götürmek istiyorsanız yıllardır canlılığından hiçbir şey kaybetmeyen Ramazanoğlu Çarşısı’na uğrayabilirsiniz. Yine sadece 1 Adana otobüs bileti alarak  geldiğinizde Taş Köprü’den sonra kentin önemli simgelerinden birisi olan Büyük Saat Kulesi’ni de ziyaret edebilirsiniz. Tabi ki önüne bir resim çektirmeden oradan sakın ayrılmayın.

  Sitemiz üzerinden ekonomik ve güvenli bir otobüs bileti alarak ilin asırlar öncesinden günümüze kadar gelen yaşam tarzını da inceleyebilirsiniz. Bunun için Kayalıbağ, Sarıyakup, Tepebağ, Türkocağı ve Alidede Mahalleleri’ne uğramanız yeterlidir. Asırlar önce binlerce olan tarihi ev sayısı, günümüzde maalesef 190 civarındadır. Fakat turizmin gelişmesi ile Eski Adana Evi restore edilmektedir. Bu yerler genelde otel,kafe,restaurant olarak kullanılıyor. Adana otobüs bileti rezervasyonu yaparak tatil kitaplarından okuduğunuz yerleri ve tarihi yerinde bizzat gözlemleyerek öğrenebilirsiniz.

  Adana’ya her mevsim birçok ilden birçok otobüs firması ile ulaşma imkanınız mevcuttur. Yazın gitmek isterseniz aşırı nem sizi bunaltabilir. Bu nedenle bahar aylarında kent daha gezilebilesi bir yer olabilir.Bu kente yapacağınız gezilerde nemi dikkate almanızı tavsiye ederiz. Güneşin doyurucu keyfini Seyhan Nehri’nin kıyısında bulunan çay bahçelerinde geçirerek kendinizi doğanın eşsiz güzelliğine bırakabilirsiniz.

  Adana otobüs seferleri

  Adana otobüs firmaları otobüs bileti ile tarihi güzellikleri hakkında bilgi almak için öncelikle Adana Arkeoloji ve Etnografya Müzesine gitmelisiniz.  Bu yer Kuruköprü yakınlarında bulunmaktadır.  Tabi ki sürekli Seyhan Nehri kıyısında gezintiye çıkmayacaksınız. Ceyhan Nehri’nin kuzey tarafında yer alan Misis Antik Kenti’de  görmeniz gereken yerlerin başında gelmektedir.

  Adana’ya İstanbul,Ankara,Bursa, Adıyaman veya İzmir gibi onlarca şehirden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şehire gidebilmek için yılın her ayında bir otobüs bileti alarak gidebiliriz. Eğer gezintinizi yaz aylarında yapmayı tercih ederseniz Karataş plajı ve Yumurtalık plajına uğramayı unutmayın. Tüm bu anlatılanları yaşamak için sitemizin otobüs bileti arama motoru sayesinde bir Adana otobüs bileti satın almanız yeterli olacaktır.

  Adana otobüs firmaları

  Lider Adana – Ulusoy Turizm –  Lüks Adana Seyahat  – Varan Turizm – Yeni Adana Seyahat

  Komşu iller :  Niğde – Osmaniye – Kayseri – Hatay – Mersin -Kahramanmaraş

  İlçeleri : Aladağ –  Çukurova – Ceyhan ( 7-10 TL ) -Feke –  Karaisalı -Karataş – İmamoğlu -Kozan – Pozantı –  Sarıçam – Saimbeyli -Seyhan – Yumurtalık – Tufanbeyli – Yüreğir

  Adana Otobüs Bileti Fiyatları

  Adana Ankara Bileti : 45 – 55 TL. aralığında değişmektedir. Bu fiyat değişimi firmaların farklı fiyat tarifesi uygulamasından ötürü oluşmaktadır. Şu anda en ucuz Adana Ankara biletini 45 TL. ile Seç Turizm satmaktadır. Lider Adana 50 – 55 TL. aralığında, Şanlıurfa Astor 50 TL, Ulusoy Turizm 50 – 55 TL, Kahta Petrol ise 49 TL’dir.

  Adana İstanbul Bileti : 65 – 80 TL. aralığındadır. En ucuz Adana İstanbul biletini 65 TL. ile Çayırağası Turizm ve Seç Turizm satmaktadır. Lider Adana ve Ulusoy Turizm’de ise bilet fiyatları 80 TL’dir.

  Adana’da Görülecek Yerler Listesi

  • Taş Köprü
  • Anavarza Ören Yeri
  •  Seyhan Barajı
  • Adana Devlet Tiyatrosu
  • Yılankale
  • Etnografya Müzesi
  • Yumurtalık Plajı
  • Misis Mozaik Müzesi
  • Arkeoloji Müzesi
  • Mavi Su Parkı
  • Şar Ören Yeri

  Ayrıca Adana’ya gidip de Analı kızlı, Karakuş tatlısı, Kabak çintme, Kısır ve Yüksük çorbası yemeden dönmeyin.