Tikobilet.com'da neler oluyor?

  Ağlasun otobüs bileti

  Ağlasun, Burdur ilinin gelişmeye başlayan ilçelerinden bir tanesidir. İlçenin tarihi hakkında çeşitli yorumlar yapılmasına karşılık ilk olarak Paul Lucas tarafından keşfedilmiştir. Hala tam olarak geçmişi hakkında tam olarak bilgi verilemeyen ilçede kazılar günümüze kadar devam etmektedir. İlçeye ismini Toroslar’ın bir kolu olan Ağlasun dağları vermiştir. Sagalassos antik kenti ilçenin önemli tarihi değerleri arasında yer alır. Rakımının yüksek olması alışık olduğumuz Karasal ve Akdeniz iklimini harmanlamaktadır. Hatta Ağlasun hakkında farklı sıcaklıkları yer aldığı için farklı noktalarda ısınma yaşadığı bile söylenebilir.

  Geçiş ikliminde 1400 metre ile 1700 metre arası yükseklikte yer alan ilçe büyük oranda meyve ve hayvancılık ile yaşamanı devam ettirmektedir. Aynı şekilde Isparta ilinden daha ılıman bir iklime sahip olduğu için ilçe genelinde bol miktarda gül bahçesi de yer alır.

  Ağlasun’a Nasıl Gidilir

  İlçeye gidilmek istendiği zaman Isparta ile Antalya’yı birbirine bağlayan karayoluna çıkmak yeterli olacaktır. Burdur ile Isparta arasında bulunur. Burdur iline 35 km uzaklıkta yer alırken Isparta iline de yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunmaktadır. İlçeye 7 – 8 km uzaklıkta yer alan Sagalassos antik kenti de birbirinden güzel özellikleri bir arada bulunduran bir tarihi kenttir. Pek çok şehre yakın olduğu gibi ilçenin Antalya merkeze uzaklığı da yaklaşık olarak 109 km civarındadır. Yolunuz Burdur iline düşerse muhakkak bu güzel ilçeyi ve antik kentini de görmenizi tavsiye ediyoruz.

  Burdur Ağlasun Otobüs Bileti, Firmaları, Seferleri ve Ağlasun Burdur Otobüs Bileti Fiyatları bilgilerini görerek www.tikobilet.com sitemizden satın alabilirsiniz! Ağlasun otobüs bileti için arama sorgulama yapabilirsiniz.

  Ağlasun Otobüs Firmaları