Tikobilet.com'da neler oluyor?

  Ankara Otobüs Bilet Fiyatları

  • İstanbul’dan  Ankara’ya 48 – 58 TL
  • İzmir’den 43 – 55 TL
  • Mersin’den 44 – 56 TL
  • Adana’dan 49 – 59
  • Çorum’dan 33 -37
  • Kırıkkale’den 34 -38
  • Nevşehir’den 32 -39
  • Yozgat’tan 31 -41
  • Kırşehir’den 30 -43
  • Antalya’dan 45 -59
  • Diyarbakır’dan 60 -79

  Türkiye’nin başkenti olarak yoğun bir yolcu trafiğine ev sahipliği yapan büyük bir ilimizdir. Eski adıyla Engürü  , şehirlerarası yolcu taşımacılığında en fazla yolcu giriş ve çıkışı yapılan illerimizdendir. Başkentimizin yoğun siyasi trafiğinin yanında yolcu sayısının da fazla olması şehre olan ilgiyi artırmaktadır. Ankara ‘nın tarihi ve doğal güzelliklerine merak duyuyorsanız siz de sitemizden Ankara otobüs bilet fiyatlarını öğrenerek online otobüs bileti alabilirsiniz. Ankara terminaline Aşti ‘ye iniş yaptıktan sonra başkenti gezmeye başlamadan önce biraz dinlenmeniz gerekmektedir. Çünkü başkentin doğal ve tarihi gezilecek yerleri bir hayli fazladır.

  Öncelikle Türkiye ‘nin kalbinde Anıtkabir ‘e gitmek yapılacak en önemli şeylerdendir. Atatürk ‘e ziyaretin ardından Atatürk Orman Çiftliğine ve hayvanat bahçesine gidebilirsiniz. Kışın ağaçların yapraklarını dökmesinden dolayı biraz solgun dursa da yazın harikadır. Ulus ‘da bulunan tarihi Ankara Kalesi ve evlerini de dolaşmalısınız. Bir zamanlar bu şehrin bu kadar küçük olduğunu duyunca inanamayacaksınız.

  Merkezde bulunan Gençlik Parkı son tadilat çalışmalarının ardından tekrar ilgi görmeye başlayan ve hatıraların canlandığı mekanlardandır. İlk meclis binasını gezmek ve Kurtuluş Savaşı yıllarını hissetmek için yine Ulus ‘a gitmeniz gerekmektedir. Çevre ilçelerinde pek çok doğal güzelliğe sahip olan her zaman  Ankara ‘ya indirimli otobüs bileti bulabilirsiniz. Başkente gelmişken bir saklı cennet olan Karagöl ‘e gitmeden olmaz.

  Piknik ve gezi yerleri arasında en fazla tercih edilen mekan mangal yakmayı seven piknikçiler tarafından ziyaret edilmektedir. Gölbaşı ilçesinde mutlaka göl kenarında yemek yemelisiniz. Harika göl manzarası eşliğinde yiyeceğiniz yemekler size unutulmaz dakikalar yaşatacaktır. Eğer yolunuz düşerse Beypazarı ilçesinin simgesi olan Beypazarı evlerini gezerek harika doğasıyla baş başa kalabilirsiniz. Bir hamam ve kaplıca bölgesi olan Haymana ve Kızılcahamam mutlaka gezi programınızda olmalıdır.

  Ankara ‘ya yapılan otobüs seferleri her zaman ucuz otobüs bileti  bulmanıza imkan vermektedir. Kızılcahamam ‘da bulunan Soğuk Su piknik alanında mutlaka piknik yapmalısınız. Adını akan buz gibi sudan alan bölge ilgi uyandıran güzelliktedir. Siz de sitemizden online bilet alarak Ankara ‘ya gezmeye gidebilirsiniz. Bu fırsatı değerlendirmelisiniz.

  Ankara Otobüs Seferleri

  Ankara İstanbul otobüs seferleri ve Ankara Eskişehir otobüs seferleri en çok tercih edilen güzergahlar arasındadır.

  Ankara Otobüs Firmaları

  Varan, Ulusoy, Metro Turizm, Nilüfer Turizm, Kent Turizm, Kayseri Nevşehir Süha, Anadolu Turizm, Lüks Diyarbakır Seyahat, As Turizm, Yeni Adana Seyahat, Tokat Seyahat, Kamil Koç  ve Tokat Yıldızı, Hatay Has Turizm, Sivas Tur, Vip Malatyalılar, Fındıkkale, Çanakkale Truva, Has Bingöl Turizm, As Turizm, Asya Tur  ve Efe Tur Aşti içerisinde otobüs bilet satış sorumluları ve gişeleri olan başlıca otobüs firmalarıdır.

  İlçeleri : Altındağ  Çamlıdere Evren  Çankaya Akyurt  Şereflikoçhisar Çubuk Etimesgut Gölbaşı Kazan Keçiören Mamak  Pursaklar Sincan Yenimahalle Balâ  Beypazarı Kızılcahamam Elmadağ  Güdül Haymana Kalecik  Nallıhan Ayaş Polatlı

  Komşularına bakalım : Bolu Kırşehir Eskişehir Çankırı Konya Aksaray Nevşehir  Karabük Kırıkkale

  Ankara otobüs bilet fiyatları için Sitemizden her zaman otobüs bileti araması sorgulaması yapabilirsiniz. Ankara Otobüs Bilet Fiyatları için bizi arayabilirsiniz.