Antalya Aksu Otobüs Bileti

Kuzey – Güney doğrultusunda birçok yerleşim yerinin bir araya getirilmesi sonucu 2008 yılında ilçe statüsü kazanmıştır. Kuzeyde burdur ili ile sınırı bulunur. İlçe tarihine dönüp baktığımızda Makedonya kralı İskender dönemine kadar eski olduğu görülmektedir. Daha sonra Bizans imparatorluğunun egemenliği altında büyük gelişme sağlamış olan bölge önemli ticaret kültür merkezi olarak kullanılmıştır. Günümüzde önemli cazibe merkezlerine sahip olan bölge sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerle önemli bir mesire merkezidir. Antalya ilinde turizm pazarından önemli bir yeri olan Kurşunlu şelalesi ilçe topraklarındadır. Ayrıca bölgede pek çok yaban hayvan çeşidi barınmaktadır. Son yoklamaya göre 70000 den fazla insan yaşamaktadır. Başlıca geçim kaynağı tarımdır. Seracılık çok gelişmiş olup dört mevsim üretim vardır. Ayrıca turizm de ekonomisinde önemli yer tutar. Türkiye’de meyve ve sebze üretimi söz konusu olduğu zaman bu ilçeden destek alındığını söylersek yanılmış olmayız. Sadece meyve yetiştiriciliği bakımından değil aynı zamanda diğer ayrıcalıkları ile de ilçe pek çok noktada ayrıcalıklı ilçeler arasında yer alır. Bu konuda ilk olarak dikkatleri üzerine çeken ise tarihsel sürecin yansımalarıdır.

Aksu’ya nasıl gidilir?

Antalya şehir merkezine 18 km uzaklıktadır. D400 karayolu kullanılarak âşık Veysel Caddesi üzerinden Antalya şehir merkezinden kolayca ulaşım sağlanabilir. 30 dakikalık mesafededir.

Ayrıca Antalya şehirler arası otobüs terminalinden Aksu ilçe merkezine ve kurşunlu şelalesine dolmuş ve halk otobüs seferleri saat başı mevcuttur.

Antalya Aksu Otobüs Bileti, Firmaları, Seferleri ve Antalya Aksu Otobüs Bileti Fiyatları bilgilerini görerek www.tikobilet.com sitemizden satın alabilirsiniz! Antalya otobüs bileti için arama sorgulama yapabilirsiniz.

Aksu Otobüs Firmaları