Tikobilet.com'da neler oluyor?

  Antalya Finike Otobüs Bileti

  Antalya ilinin batısında sahil şeridinde yer alan bir ilçedir. Kumluca, Kaş, Elmalı, Demre ilçeleriyle komşudur. Teke yarım adası üzerinde M.Ö 400- 500 yılları arasında bir liman kenti olarak kurulmuştur. Tarihte önemli bir ticaret merkezi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Helen, Roma medeniyetlerinin de kontrolünde bulunduğu bilinmektedir. Anadolu Selçuklu devletinden sonra 1420 den sonra Osmanlı hâkimiyetine geçmiştir. Bu tarihten sonra Türk diyarıdır. İlçe nüfusu 47000’den faladır. Sezonda artan bir nüfus grafiği vardır. İlçenin ekonomisi tarıma dayalıdır. Seracılık çok gelişmiştir. Dört mevsim üretim vardır. Turizm ilçede gelişmiş olup büyük konaklama ve hizmet üretim merkezleri bulunmaktadır. İlçede turizm sezonunun sürekli olmamasından kaynaklı gelir kaybı tarımsal yatırımlarla giderilmektedir. Ayrıca deniz ürünleri ve balıkçılık gelişmiştir. Akdeniz balıklarının hemen hemen hepsi Finike körfezinde avlanabilir. Özellikle tarihi yapısı ile dikkatleri üzerinde toplayan ilçe genel olarak incelendiği zaman pek çok farklı filmin sahnesinden kopup gelmiş gibi duran güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Bu da ayrıcalıklı olmasının ilk özelliği olarak ön plana çıkması anlamına gelir.

  Finike’ye nasıl gidilir?

  Antalya Finike arası 114 kmdir. D400 sahil yolu boyunca kemer, Tekirova, kumluca istikametinde devam ederek 2 saat 15 dakikada ulaşılabilir. Ayrıca şehir merkezinden otobüs ve dolmuş seferleri vardır. Antalya havalimanına 130 km olan ilçeye D400 karayolunu kullanmak kaydıyla ulaşabilirsiniz. Taksi otobüs ve servis hizmeti vardır. İlçede bulunan marina sayesinde özel yat ulaşımı vardır.

  Finike Döşemealtı Otobüs Bileti, Firmaları, Seferleri ve Antalya Finike Otobüs Bileti Fiyatları bilgilerini görerek www.tikobilet.com sitemizden satın alabilirsiniz! Antalya otobüs bileti için arama sorgulama yapabilirsiniz.

  Finike Otobüs Firmaları