Tikobilet.com'da neler oluyor?

  Afyon Otobüs Firmaları

  Afyon Otobüs Firmaları, Seferleri ve Afyon Otobüs Bileti tikobilet.com’de! Afyon’a Giden Otobüs Firmaları, En Ucuz Bilet Fiyatları İle Burada!

  EGE’nin gölleri ile doğa güzelliğine sahip ili Afyon. Efaer, Çapalı, Karamık, Acıgöl ve Akşehir Gölü’nün bir bölümü il sınırları içindedir.

  TARİHİ ESERLERİ:

  Afyon’un ünlü tarihi yapısı, Afyon Kafesi. Şehrin hemen ortasında yükseliyor. Burçları, sarnıçları ve Kız Kalesi ile fazla harap olmayan kalelerimizden biri. Kız Kalesi, evlenmesi gecikmiş kızların ziyaret yeri olarak biliniyor.

  Bir hamamı ve medresesi ile İmaret Camisi, önemli tarihi yapılardan. Buradaki medrese müze haline getirilmiş. Ulu Cami, Kuyulu Cami, Kubbeli Mescit, Kabe Mescidi görülmeye değer diğer tarihi binalardır.

  Afyon’a Giden ve Afyon’dan Diğer İllere Giden Otobüs Firmaları

  Adıyaman Gülaras Adıyaman Ünal Aksaray Birlik Aksu
  Anadolu Ulaşım As 74 Aydoğan Balıkesir Uludağ
  Ben Turizm Best Van Bitlis Taç Buzlu Turizm
  CSR Seyahat Çayırağası Doğu Karadeniz Ekspres Elazığ Hazar
  Elazığ Murat Erzincan Başak Esadaş Fındıkkale
  Güney Akdeniz Has Bingöl Has Diyarbakır Has Turizm
  Hatay Günsaş Tur Iğdırlı Turizm Isparta Petrol Kamil Koç
  Kanberoğlu Kastamonu Özlem Kent Turizm Kernek Turizm
  Kontur Konya Lüks Ereğli Köksallar Kütahya As Tur
  Lider Turizm Lüks Afşınlılar Lüks Aksel Seyahat Lüks Batman
  Lüks Erova Lüks Erzincan Lüks Mersin Malatya Beydağı
  Mardin Seyahat Metro Turizm Midyat Seyyidoğlu Niğde Aydoğanlar
  Nilüfer Turizm Öz Bolu Öz Diyarbakır Özemniyet Turizm
  Özkaymak Özlem Diyarbakır Palandöken Seyahat Pamukkale Turizm
  Rize Ses Seyahat Sahil Seyahat Seç Turizm Siirt Petrol
  Sivas Tur Soma Seyahat Star Batman Star Diyarbakır
  Tatlıses Turizm Üstün Erçelik Van Erciş İtimat Yeni Adana Seyahat
  Yeni As Bafra Turizm Yeni As Bayburt Turizm

  AFYON’UN DOĞAL GÜZELLİKLERİ:

  Afyon, şifalı suları ve maden suyu ile ünlüdür. Madensuyu, şehre 22 kilometre uzaklıkta, Afyon-Eskişehir demiryolunun “Hamam” istasyonu civarında, çevresi dağlarla çevrili bir vadinin tabanından çıkıyor.

  Afyon’da romatizma, siyatik ağrıları, cilt hastalıkları ve hatta kansızlığa iyi gelen pek çok kaplıca bulunuyor. Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıktaki Gazlıgöz Kaplıcası, Afyon’a 18 kilometre uzaklıkta Geçek Kaplıcası, Bolvadin yakınlarında Kızılkilise Hamamı, Afyon’a 17 kilometre uzaklıkta Ömer Hamamı Kaplıcası, Sandıklı ilçesine 9 kilometre uzaklıkta Hüdai Kaplıcası bunlardandır.

   AFYON’UN ÖZELLİKLERİ:

  Kaplıca ve maden sularının yanı sıra Afyon’un Kaymaklı Lokumu, Kaymaklı Şekeri ve Kaymaklı Dolması çok ünlüdür. Afyon’un sucuğu da nefis. Döneri ve pidesi de en lezzetli yemekleri.

  Afyon çarşılarından kaymaklı lokum ve şekeri kadar “Lapçın” adı verilen deri çoraplarını da hediyelik eşya olarak alabilirsiniz.

  AFYON’A NASIL GİDİLİR?

  İstanbul ve İzmir’den trenle gidilebilir. Pamukkale Ekspresi de Afyon’dan geçer.

  Demiryolu ve karayolu ulaşımı yapılır. İstanbul, Ankara ve İzmir’den tren seferleri var. Yine bu illerden Afyon’a direkt otobüs seferleri yapılır. Bunun dışında Güney bölgelerine giden otobüsler genellikle Afyon’da mola verir. Afyon Ankara’ya 255, İzmir’e 321, İstanbul’a 444, Muğla’ya 439, Zonguldak’a 509 kilometre uzaklıkta.

  Anadolu Seyahat Afyon Telefon Numaraları

  • Yeni Adliye 0 272 217 2020 Adnan Menderes Bulvari Kocatepe Apt 5 / 4
  • Otogar 0 272 229 90 64 Ertuğrul Gazi Mah. Küme Evler Otogar Tes.No :14 K 2
  • Sandıklı 0 272 515 12 50 Ece Mah . Mezbaha Cad. no :25
  • Stad 0 272 213 24 24 Dumlupınar Mahallesi Atatürk Caddesi Stadyum Yani
  • Ptt 0 272 214 03 23 Bankalar Caddesi Özel İdare İş Hani No :12
  • Şehir İçi Terminal 0 272 213 14 49 Bankalar Caddesi Özel İdare İş Hani No :12

   Afyon otobüs firmaları incelemenizi bitirdiyseniz yukarıdaki bilet arama motorumuz ile Afyon otobüs bileti araması yapabilir ve Afyon’a giden onlarca otobüs firması arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

  Kaymak denildiği vakit akla gelen ve akabinde sucuk ile özdeşlemiş, mükemmel lezzetlerde sucuk üretimi sağlayan illerimizden biri olan Afyon; artık dilediğiniz zaman gidebileceğiniz ve tüm tatlarını yakından görebileceğiniz bir yer haline geliyor. Zira, bu konuda kapsamlı bir şekilde sizlere hizmet sağlayan sitemiz; Afyon otobüs bileti hususunda ihtiyacınız olan tüm desteği fazlası ile sunuyor.

  Tamamen güvenli bir alt yapı ile, kesintisiz olarak Afyon otobüs seferleri bulunan firmalardan otobüs bileti satın alabilme şansını sizlere sunan sitemizden dilediğiniz vakit ihtiyacınızı karşılamanız mümkün hale gelmektedir. Üstelik, sitemiz; tüm fiyat sunumlarında en uygun ve indirimli ücretlendirmeleri sizlere sunmakta, bu hususta gerçekten bütçeniz ile uyumlu biletler satın alma şansını sizlere vermektedir.