Tikobilet.com'da neler oluyor?

  Pamukkale Turizm

  Bu coğrafyanın hatrı sayılır otobüs firmalarından olan Pamukkale Turizm’in kuruluşu, ülkemizin kuruluş dönemine değin iner. Cumhuriyetin erken dönemlerinde Ege Bölgesi Milletvekili Hüseyin Mazlum Bababalım tarafından Ulu Önder Atatürk’e anlatılmış otobüs firması kurma fikri, mevcut zaman diliminin çetin şartları sebebiyle ne yazık ki vücud bulamamıştır. Neredeyse kırk senelik bir aradan sonra  bin dokuz yüz atmış iki senesinde kuruluşuna karar verilen Pamukkale Turizm’in ilk otobüs seferleri Denizli İstanbul ve Ankara Denizli güzergahlarında gerçekleşti. Bu şekilde şehirlerarası yolcu taşımacılığı işine giren şirket, çok az bir zamanda hızlı bie gelişim göstererek otobüs sayısını üçle çarpmıştır ve zaman ilerledikçe değişik şehirlerimize otobüs seferleri düzenlemeye başlamıştır. Pamukkale Turizm’in devamlı yükselen başarı çizgisi, şirketin süreklilik kazanan inovatif düşüncelerini beslemiştir. Öte yandan, henüz daha  yetmişli senelerin Anadolusunda ; daha önce hiçbir girişimcinin cesaret edemediği kadar büyük bir adım atarak, ilk şehir içi servislerini müşterilerinin hizmetine vermiştir.

  Pamukkale Turizm şu anda otobüsle yolcu taşımacılığı işinde yarım asırlık  süreyi başarıyla katetmeyi bilmiştir , uzun yıllara yayılan tecrübesi ve asırlık kurumsal kimliği ile Türkiye’nin en saygın şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüs şirketleri arasında yerini alarak hizmetlerini sunmaya gayret göstermektedir. Hepsi kendi alanında uzmanlaşmış çalışanlarıyla yolcularının ihtiyaçlarını en iyi biçimde karşılamayı amaçlayan Pamukkale Turizm, günümüzün en büyük şehirlerarası otobüs firmaları içerisinde olmanın haklı onuruyla yoluna her geçen gün daha da güçlenerek devam etmektedir. Pamukkale Turizm şu anda  dört yüz elli farklı yerde ; genelde döt bine yakın emekçsiyle ve dört yüz otobüsten oluşan araç filosu ile ülkemizin otobüs taşımacılığında saygın bir yer edinmiştir. Pamukkale Turizm slogan olarak belirlediği “Seyahat Etmek Özgürlüktür” veciziyle de, yolcularının konforuna  verdiği önemi en iyi biçimde anlatmaya çalışmıştır.

  Pamukkale Otobüs Bileti

  Ülkemizin daha çok batı şehirlerinde otobüs seferleri düzenlemekte   olan şirket, Anadolunun en cezbedici turistik yerlerine de otobüs kaldırmaktadır. Hem kış ve yaz turizmi, hemde kültür ve sağlık turizmini hedefleyen çalışanlarda yüzlerce yolcu, Pamukkale Turizm ile seyahat etmeyi yeğlemektedir . Pamukkale Turizm’i sadece bir şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan kuruluş olarak görmek, Pamukkale Turizm’in  çok mühim bir yönünü dikkate almamak anlamına gelecektir. Çünkü Pamukkale Turizm, kurulduğu bölgenin coğrafi zenginliğini, gittiği her yere tanıtma misyonu olan bir elçi gibi çalışmaktadır.Şirketin kendi yöresel motiflerine gösterdiği ihtimamın şüphesiz en büyük işaretcisi , şirket logosu olarak Pamukkale travertenlerini logo olarak seçmesidir. Sadece Türkiye’de değil, uluslararası alanda da adını duyurmuş olan Pamukkale travertenleri, elbette Pamukkale Turizm’in güzergahları arasında ayrıca bir yere sahiptir.

  Bilinen güzelliğiyle yerli ve yabancı konuklarında hayranlık uyandıran Pamukkale travertenleri, Denizli kenti sınırları içinde yer alan, doğal oluşumlu bir coğrafi özelliktir. Pamukkale Travertenleri , çeşitli sebeplerle meydana gelebilen, mevcut ortamlara bağlı olarak farklılık gösterebilen, çok yönlü kimyasal reaksiyonlar sonucunda çökelme ile ortaya çıkan kayalardır. Travertenlerde yer alan termal kaynağı oluşturan jeolojik olaylar, büyük bir alanda etkisini göstermiştir. Günümüzde bölgede, otuzla  yüz santigrad arasında değişebilen sıcaklıklarda ve toplam on yedi tanet sıcak su alanı yer almaktadır. Menderes Nehri vadisinde bulunan bu coğrafi oluşumdaki kaynağın, ilk insanlık zamanlarından bu yana kullanılmakta olduğu açıklanmıştır .Ülkemizin bu nadide coğrafi özelliği , UNESCO’nun tespit etmiş olduğu  Dünya Miras Listesinde dahi yer bulmayı hak edecek orijinallikte ve güzelliktedir.

  Genelde birçok insan karayolu ulaşımını tercih etmektedir. Özellikle iş seyahatlerinde yakınlarınızı akrabalarınızı ziyarette gezmek amaçlı yapılan seyahatlerde gurbette bulunan öğrencilerin seyahatlerinde otobüsle seyahat sıkça başvurulan seyahat şekillerindendir.

  Her insanın bilet almadan önce en dikkat edeceği unsurlardan biri tabi ki de makul bilet fiyatları ve rahat bir yolculuk geçirebilmek için kaliteli hizmet anlayışının olmasıdır. Müşteri odaklı bir hizmet anlayışının olduğu bir otobüs firması istiyorsanız seçenekleriniz arasına Pamukkale Turizm koyabilirsiniz. Çünkü gerek sürekli olarak yenilediği üstüne koyduğu kampanyaları ve gerekse hizmet anlayışıyla özellikle son yıllarda adından sıkça söz ettirebilen bir otobüs firmasıdır. En hızlı ulaşımı sağlayan Pamukkale Turizm otobüs bileti alarak express seferlerinde molasız olarak ulaşmak istediğiniz yere kısa süre içerisinde varabilirsiniz.

  Pamukkale Turizmden online bilet almak istiyorsanız Pamukkale Turizmin resmi internet sitesinden varış ve kalkış yerlerinizi seçtikten sonra online bilet alma işleminize başlayabilirsiniz. Bu işleme geçtikten sonra önünüze gideceğiniz yere göre saat kaçlarda otobüs seferlerin olduğunu görebilmektesiniz. İnternetten bilet satın aldığınız için indirimli bilet avantajından da yararlanmış oluyorsunuz.

  TV özelliği birçok tarzda film seçeneği müzik seçenekleri maçları kaçıracağım diye üzülen erkekler için lig TV özelliği(her otobüs seferlerinde bulunmamaktadır) ücretsiz ikram seçenekleri internet seçeneği USB bellek seçeneği ile tamamen müşteri odaklı rahat koltuk imkânına gideceğiniz otobüsün markasına göre her imkânı sizlerle buluşturmaktadır.  Pamukkale’nin diğer bilet kampanyalarından bahsedilecek olursa; yanmaz bilet avantajıyla 25 TL’ye kadar satılan biletlerde 1 TL  26-50 TL’ye kadar satılan biletlerde 2 TL 51 TL ve üzeri satılan biletlerde 3 TL fark ödeyerek biletlerinizi yanmaz bilet olarak kestirebilir ve bu avantajdan yararlanabilirsiniz. Pamukkale Turizm otobüs bilet fiyatları bakımından Ulusoy , Varan , Nilüfer , Anadolu ve Süha gibi diğer otobüs firmaları ile karşılaştırıldığında neredeyse aynı ancak aralarında hizmet olarak net farklar var , mesela Pamukkale Otobüs Firması ligtv ile futbol maçı izleme ,sınırsız İnternet gibi hizmetleri ile fark yaratıyor.

  Normal biletinizi iptal ederek bu farklarla yanmaz bilete dönüştürebilirsiniz.  Yanmaz bilet avantajından herhangi bir sebeple otobüsü kaçırdığınız zamandan 1 saat içinde yeni bilet başvurusu yapmanız gerekmektedir.  Bununla da kalmayan Pamukkale Turizm 50 TL ve üzeri online biletlerinizde Axess Bonus World ve Maximum kredi kartına 5 taksit imkanı sunmaktadır.En çok sefer yaptığı iller Edirne Tekirdağ ,İzmir Balıkesir , İzmit Sakarya  , Kütahya Eskişehir ,Mersin Adana , Kayseri Ankara olduğu bildirilmektedir.

  pamukkale seyahat

  Pamukkale Turizm www.tikobilet.com

  Bir başka kampanya ise Pamukkale hemen al fiyatlandırma yöntemidir. Araçta satılan koltuk sayısına göre fiyatların düşük fiyatla başlayıp koltuk satışıyla arttığı fiyat sisteminden ilk 12 koltuk için 12 yolcu faydalanabilmektedir.  Bu kampanyadan faydalanabilmek için Pamuk Kart üyesi olunması gerekmektedir.  Bunun gibi birçok kampanya seçeneğinden haberdar olmak için resmi siteden fırsat bölümünden bilgi edinebilirsiniz. Ağırlıklı olarak Pamukkale Ankara İstanbul otobüs seferleri ile bilet satmaya çalışmaktalar.