Alibeyköy Otogarı Antalya otobüs bileti

Alibeyköy Otogarı Antalya otobüs bileti fiyatları hakkında tam bilgi için arama kutusunu kullanınız.

ÇOCUK KİTAPLIKLARI: Çocuk kitaplıkları il’deki halk kitaplıklarının yapısı içinde oluşturulmuştur. Merkez’deki Çocuk Kitaplığı, Tekelioğlu Halk Kitaplığı’ndadır. Bağımsız bir salonda açılmıştır. 2013’de hizmete girmiştir. Kitaplıkta 7-16 yaşların yararlanabileceği kaynaklar bulunmaktadır. 2008’de toplam kitap sayısı 2.791’dir. Kitaplıktan 67.421 kişi yararlanmıştır. Bir memurla çalışmaktadır. Alanya Halk Kitaplığı’nda bir de çocuk kitaplığı oluşturulmuştur. 2008’de kitap sayısı 416, kitaplıktan yararlananlar 665 kişidir. Bir öğretmen ve bir kitaplık memuruyla çalışmaktadır. Elmalı Çocuk Kitaplığı, ilçelerde bulunan çocuk kitaplıklarının en gelişmişidir. 2008’de kitap sayısı 1.973’tür. Aynı yıl, 5.446 kişi bunlardan yararlanmıştır. Bir memurla çalışmaktadır. Korkuteli ve Serik çocuk kitaplıkları 2008’de hizmete girmiştir.

Alibeyköy Otogarı Antalya Otobüs Bileti Fiyatları

Bu kitaplıklar Korkuteli’nde 11, Serik’te 41 kitapla açılmıştır. Antalya’da kitaplıklardan yararlanma oranı Türkiye ölçüleri içinde önemli bir yer tutar. 2008’de tüm Türkiye’de kitaplıklardan 8.460.904 kişi yararlanmıştır. Bunun 126.041 kişisi Antalya’dadır. Çevre; illerle karşılaştırma yapıldığında da benzer bir sonuç ortaya çıkar. Antalya’da, Konya dışında, öbür komşu illere göre kitaplık ve okuyucu sayısı yüksektir. Konya’nın özellikli durumu da tarihinin etkinliğiyle açıklanabilir. etkinlik yoktur. Ancak, Antalya Şenliği çerçevesinde belediyenin ve sanatçıların kişisel girişimleriyle bazı sergiler düzenlenebilmiştir. Bu girişimler sonucu kent parkının, geniş alanların ve bazı yapıların yüzlerine duvar resimleri yapıldığı da olmuştur. Bu sanatsal değerler de son yıllarda boyayla kapatılmıştır. 2011’te hizmete giren Antalya Radyosu, uzun süre paket yayın yapmış, daha sonra TRT 1 yayınları kapsamına alınmıştır. Bu alandaki etkinlik de yetersizdir. Televizyon, son yıllarda yaygınlaşan bir olgudur. Ancak, il’de bulunan televizyon vericisi zayıftır ve sık sık arıza yapmaktadır.

Alibeyköy Otogarın’dan Antalya’ya giden otobüs firmalarının otobüs biletleri listesi için sorgulama yapmanız yeterli.

Yorumlar
Bu yazı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların bu yazı hakkında ek bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Yorum Yap