Didim Otobüs Bileti

Aydın ilinin en turistik ilçeleri arasında yer alan Didim, yapılan yatırımlar ve doğal güzellikleri sayesinde önemini giderek artırmayı başarmıştır. Yaz aylarında turist yoğunluğunu saymazsak ilçede ikamet eden kişilerin sayısı 40.000 civarındadır. 5 adet köyü bulunan ilçenin yüz ölçümü de 402 kilometre kare olarak bilinir.

Didim ilçesi bütün Ege ilçelerinde olduğu gibi oldukça eski tarihi ile bilinir. Didim’de en sık ön plana çıkan topluluk ise Giritlilerdir. Türk denizciliği açısından son derece büyük bir öneme sahip olan Menteşe Beyliği’de Didim sınırları içerisinde kurulmuştur. Daha önceleri Söke ilçesinin bir parçası olarak kabul edilen Didim, 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur.

Didim’e Ulaşım Nasıl Sağlanır

Didim Aydın merkeze uzak ilçeler arasında yer almaktadır. Yaklaşık olarak 175 km uzaklıkta olmasına karşın turistik faaliyetlerinin gelişmiş olması nedeniyle her zaman için otobüs bulmak mümkün olmaktadır. Aydın üzerinden Didim’e gelmek isteyenler öncelikle Aydın – Söke yolunu takip etmelidir. Daha sonrasında ise Söke – Didim yolunu izleyerek Didim ilçesine ulaşabilirsiniz.

İlçenin köylerinde geçim kaynağı olarak tarım ve hayvancılık ön plana çıkıyor olsa bile aslında Didim’in en önemli geçim kaynağı turizmdir. Binlerce insan güzel plajı ve tatil olanakları nedeniyle her sene yaz aylarında Didim’e gelmektedir. Özellikle yerli ve yabancı turistlerin yoğun olarak yer aldığı plajlarda yaz aylarında bazı zamanlar da güneşlenecek yer bulmak bile zorlaşabilir.

Aydın Didim Otobüs Bileti, Firmaları, Seferleri ve Aydın Didim Otobüs Bileti Fiyatları bilgilerini görerek www.tikobilet.com sitemizden satın alabilirsiniz! Didim otobüs bileti için arama sorgulama yapabilirsiniz.

Didim Otobüs Firmaları

Yorumlar
Bu yazı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların bu yazı hakkında ek bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Yorum Yap