Fethiye Otobüs Bileti

Fethiye Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Fethiye Bilet Fiyatları ve Fethiye’ye Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

TELMESSOS :Eski Likya bölgesinin önemli kentlerinden ve MÖ. 700-600 yıllarında şimdiki Fethiye’nin yerinde kurulmuştur. Kayalara oyulmuş mezarları ile ünlüdür.
AMİNTAS VE KAYA MEZARLARI :Şehrin sırtlarında oyulmuş Amintaş mezarı yapısı bakımından dünyada eşi bulunmayan bir anıttır.
KSANTOS (KINIK):70 kilometre uzaklıktadır Likya uygarlığının en önemli merkezlerinden biridir.
PINARA (MİNARE KÖYÜ):22 kilometre uzaklıktadır. M.Ö. 700 yıllarında kurulan Pınara’daki tiyatro hala ayaktadır. 2500 kadar kayalara oyulmuş fakır mezarı bulunmaktadır.
KALE : Fethiye’nin güneyindedir. Rodos şövalyeleri ve Cenevizlilerce yaptırılmış olduğu sanılıyor.
FETHİYE ARKEOLOJİ MÜZESİ: Şehir içinde Belediye binasının altındaki, bu müzede bütün çevreye ait çeşitli sanat eserleri toplanmıştır.
KADYANDA (ÜZÜMLÜ) : Fethiye’ye 22 kilometre uzaklıktaki üzümlü bunağındadır. Kabartma ve resimlerle süslü, çeşitli tipte mezarlar iyi muhafaza edilmiş eski tiyatro büyük ev sarnıçları, Likya dili ile yazılmış bir anıt vardır.
FETHİYE DOĞAL GÜZELLİKLER
BELCEĞİZ VE ÖLÜ DENİZ Şehrin güney batığındadır. Plajı, kumu ve balıkları ve Ölü deniziyle ilgiyi çekmektedir. Yolu iyi değildir. Karadan ’40 -45 metre derinlik, net olarak görülebilir. Batı kısmında dalga olmaz.
ŞÖVALYE ADASI: İç körfezin tam ortasındadır. Uzaklığı 3 kilometre. Motorla 15-20 dakikada gidilir. Adada lokanta, gazino, plaj, dinlenme yerleri vardır.

KATRANCA KOYU ÇAMLlKKÖY : Fethiye’ye 19 kilometre uzaklıkta nefis bir piknik ve kamp yeridir.

BELCEĞİZ YE TURUNÇ F.NARI İÇMELERİ : Mide ve bağırsak hastalıklarına iyi gelir. Gebeler Ilıcası – kente 3 kilometre uzaklıktadır. Romatizmayı iyileştirmede yararlıdır. Güzellik ve zindelik verir.
GİRME:Bu bölgenin en ünlü yeridir. Yaşlıların hormon tedavisinde faydalı olduğu söylenir. Bu yüzden gençlik suyu adıyla da anılır. Radyoaktivitesi çok yüksek olan Girme kaplıcalarında suyun sıcaklığı 40 derecededir.

Fethiye otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Fethiye otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak.

Yorumlar
Bu yazı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların bu yazı hakkında ek bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Yorum Yap