Yumurtalık Otobüs Bileti

Yumurtalık Otobüs Bileti, Firmaları, Seferleri ve Yumurtalık Otobüs Bileti Fiyatları Bilgilerini Görerek Satın Alabilirsiniz! Yumurtalık Adana otobüs bileti için www.tikobilet.com sitemizden arama yapabilirsiniz.

Adana Yumurtalık Otobüs Firmaları

Adana Yumurtalık’a giden otobüs firmaları aşağıdadır:

Yumurtalık, Adana

Adana ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Eski ismi Ayas olmasına karşın Türkçeleştirmek adına Yumurtalık ismi verilmiştir. Kerkük – Yumurtalık boru hattı ile zaten önemli olan konumu daha da artıran bir ilçedir. Giderek artan nüfusu ile de bu özelliğinin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Denize kıyısı bulunmaktadır.

Yumurtalık’a Nasıl Gidilir

Adana’da gelecek kişilerin E90 karayolu üzerinden yaklaşık olarak 1 saat 22 km lik bir yol kat etmesi gerekmektedir. Aynı şekilde komşu olan Ceyhan ilçesinden de 30 km lik mesafede yer almaktadır. Adana’dan yola çıkan kişiler önce Ceyhan’a daha sonrasında Yumurtalık’a gelmektedir. 16 köyü bulunan ilçenin yüz ölçümü ise 501 km karedir.

Nüfusu ise yıllara göre değişkenlik göstermesine karşın genel olarak,  18,500 civarındadır ve artış gösterdiğini söyleyebiliriz.

Yumurtalık’ta Gezilecek Görülecek Yerler

Ayas kalesi (ki eski isminin Ayas olduğunu belirtmiştik) tarihi dokusu itibariyle geldiğiniz zaman görmeden gitmemeniz gereken yerler arasında yer almaktadır.

Süleyman Kulesi aynı şekilde tarihi dokulardan zevk alan kişilerin  ziyaret edeceği adresler söz konusu olduğunda muhakkak görülmesi gereken noktalardan bir tanesidir. Harika kumsalları ve denize girilecek adresleri ile Yumurtalık tüm bu kavşakların kesişim noktasında dikkatleri üzerine çeken bir adres gibi yer almaktadır. Özellikle turizme yapılan yatırımları sayesinde gelecek nesillerin de gülümseyerek bahsettikleri tatil anılarının kaynağı olabilir. Bu konuda atılacak adımlarda Yumurtalık belediyesine de çok önemli görevler düştüğünün özellikle altını çizmek gerekmektedir.

Yorumlar
Bu yazı için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların bu yazı hakkında ek bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.
Yorum Yap