Tikobilet.com'da neler oluyor?

  Bulgaristan otobüs bileti

  Bulgaristan Türkiye’ye komşu Balkan ülkelerinden biridir. Türkiye’de Trakya Bölümü’ne komşu olan Bulgaristan’a ülkemizden her gün pek çok kişi gidip gelmektedir. Sebebi Bulgaristan ile ortak olan tarihi geçmişimizde birçok insanımızın Bulgaristan’da yaşıyor olmasıdır. Osmanlı Devleti Dönemi’nde iskan politikalarıyla Bulgaristan’a yerleştirilen Türklerin bir kısmı Türkiye Cumhuriyeti Dönemi’nde ülkeye geri dönmüş; ancak büyük bir kısmı da Bulgaristan’da yaşamaya devam etmiştir. Bu sebeple Bulgaristan-Türkiye arasında her gün uçak ve otobüs seferleri düzenlenmektedir.

  Ülkemizde birçok şehirden Bulgaristan’a sefer düzenlenmektedir. Türkiye – Bulgaristan seferleri ülkemizde genellikle büyük şehirlerde düzenlenmektedir. Büyük şehirlerde çok sayıda Bulgaristan göçmeni yaşamaktadır. Hatta bu göçmenlerin bazılarının halen Bulgaristan vatandaşlığı da bulunmaktadır. Bu sebeple yılın belli dönemleri Türkiye’de kalıp belli dönemlerde de Bulgaristan’da bulunmak mecburiyetinde olan çift vatandaşlık hakkına sahip kişiler vardır. Türkiye’den Bulgaristan’a otobüs bileti bulmak hiç de zor değildir.

  Ülkemizde Bulgaristan’a sefer düzenlenen şehirlerin başında elbette ki İstanbul gelmektedir. Türkiye nüfusunun ortalama beşte birinin yaşadığı İstanbul haricinde Bulgaristan’a otobüs seferi düzenlenen iller ise Bursa İzmir İzmit  Ankara Mersin Edirne Çanakkale ve Bulgaristan göçmenlerinin çok sayıda bulunduğu diğer illerimizden de otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu şehirlerden düzenlenen seferler farklı otobüs firmaları tarafından düzenlenmektedir. Örneğin İstanbul’dan Bulgaristan’a olan seferler Metro Turizm İstanbul Seyahat Huntur Turizm Varan Turizm Avar Turizm Özvarol Turizm Nişikli Turizm tarafından düzenlenmektedir. Bursa’dan Özvarol Turizm Bursa Turizm; İzmir’den Marmaris Turizm; Edirne’den Kamil Koç Turizm; Çanakkale’den Akbulut Turizm ve Huntur Turizm Bulgaristan’a sefer düzenleyen firmalardır.

  Bulgaristan otobüs bilet fiyatları

  İstanbul’dan kalkış: 60 – 70 TL
  Bursa’dan kalkış: 70 – 80 TL

  Bulgaristan otobüs bileti temin etmek isteyen kişilerin bu otobüs firmalarına telefonla ulaşmaları şubeye bizzat gitmeleri ya da sefer düzenleyen bu firmalara internetten ulaşmaları gerekmektedir. Bulgaristan bileti fiyatları Bulgaristan’a sefer düzenleyen firmanın fiyat politikasına ve kalkış noktasının Bulgaristan’a olan uzaklığına göre değişmektedir. Bulgaristan bileti fiyatları 60 TL ile 100 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bulgaristan – Türkiye uçak seferlerinin bilet fiyatlarıyla karşılaştırıldığında Bulgaristan otobüs bileti fiyatlarının ne kadar düşük olduğu anlaşılmaktadır. Bulgaristan bileti fiyatlarını daha ayrıntılı öğrenebilmek için otobüs firmalarına ulaşmak ya da internetten kontrol etmek gerekmektedir.

  Bulgaristan’a otobüs bileti almak isteyen bir kişinin Bulgaristan vizesinin de bulunması gerekmektedir. Bulgaristan Türkiye’ye vize uygulamaktadır ve bu sebeple Bulgaristan vizesi olmayanların bu güzergahta yolculuk yapmaları mümkün değildir. Bu sebeple Bulgaristan bileti alırken vize süresinin geçip geçmediğine dikkat edilmelidir. Bulgaristan için bilet satın alırken otobüs seferi düzenleyen firmanın kayıtlı olup olmadığına dikkat edilmelidir. Yurt dışına düzenlenen bazı otobüs seferlerinde kaçak yolcu taşımacılığına rastlanabilmektedir. Bu sebeple Bulgaristan otobüs bileti alırken firmanın geçmişi vergi kaydının olup olmaması kontrol edilmelidir. Bu kontrol yalnızca yurt dışı için değil yurt içindeki otobüs firmalarından otobüs bileti alırken de yapılmalıdır.

  Bulgaristan otobüs seferleri

  Kırcaali Razgrad Şumnu Eski Cuma Silistre Deliorman Dobruca otobüs seferleri ile istediğiniz yere gidebilirsiniz. Edirne Tekirdağ Keşan İpsala gibi yerleşim yerlerinden rahatça otobüs bileti bulabilirsiniz. Otobüs fiyatları hakkında genel bir bilgi edinmek için arama yapın. En ucuz otobüs biletini almak istiyorsanız Metro Turizm ve Bursa Turizm deneyin.  Yöresel firmalardan Edirne Birlik Fatih Turizm Solak Turizm ile Sofya Varna otobüs seferlerine ucuza bilet almak mümkün.