Tikobilet.com'da neler oluyor?

  Karesi Otobüs Bileti

  Karesi, Balıkesir

  Balıkesir merkez ilçesinin 2012 senesinde ikiye bölünmesi sonucunda Karesi ilçesi oluşturulmuştur. Balıkesir’in merkezi olarak da adlandırılan Karesi ilçesi daha çok tarımsal özellikleri ile ön plana çıkan zengin bir ilçedir. Pek çok yolun kesiştiği noktada yer aldığı için aynı zamanda sanayisinin de gelişme gösterdiği söylenebilir.

  İlçe oldukça yoğun bir nüfusa sahiptir. Buna bağlı olarak toplam 170.000 civarında nüfusu olduğu bilinmektedir. Karesi beyliği tarafından burada bir yerleşim yer kurulduğu için Balıkesir’in merkez ilçesi ikiye bölündüğü zaman, bu ilçeye de Karesi adı verilmiştir. Bu ilçede de kelle peyniri son derece önemli bir yer tutar. Aynı şekilde Balıkesir’in kendine has bir tadı olan Höşmerim de önemli geçim lezzetleri arasında yer almaktadır.

  Tarihi özelliklerine bakıldığı zaman ciddi anlamda zenginlik taşıdığı da söylenebilir. O kadar eski zamanlarda söz etmek mümkündür ki bu günümüzde yaklaşık 8000 yıl öncesine kadar uzanabilir. Hala o bölgede Manav Türkleri aktif olarak yerleşme göstermiştir.

  Karesi İle Ulaşım Nasıl Sağlanır

  Balıkesir’in merkezinde yer aldığı için bu ilçe ile ulaşım sorun olmamaktadır. Özellikle kendisi sanayisi ve gelişmişlik durumu göz önünde bulundurulursa bu ilçeye doğrudan ulaşım da söz konusu olabilir. Ayrıcalıklı bir seçenek olarak ön plana çıkmasının yanı sıra doğrudan Karesi ile ulaşım da sağlanabilir. Nüfusunun yaklaşık olarak 170.000 olması bu ilçenin giderek nüfusunun daha da büyümesi anlamına gelir. Aynı zamanda Karesioğulları beyliğinin kurucusu olan Karesi Bey’in türbesi de bu ilçe sınırları içerisinde yer almaktadrı.

  Balıkesir Karesi Otobüs Bileti, Firmaları, Seferleri ve Balıkesir Karesi Otobüs Bileti Fiyatları bilgilerini görerek www.tikobilet.com sitemizden satın alabilirsiniz! Karesi Balıkesir otobüs bileti için arama sorgulama yapabilirsiniz.

  Karesi Otobüs Firmaları