Adana İzmir Otobüs Bileti

Adana İzmir otobüs bileti almak veya Adana İzmir otobüs firmaları,seferleri ve bilet fiyatları bilgileri için doğru yerdesiniz!

Adana İzmir Otobüs Firmaları

  • Ulusoy Turizm 65 TL
  • Varan  Turizm 70 TL
  • Lider Adana Seyahat 64 TL
  • Yeni Adana Turizm 66 TL
  • Güzel İzmir 60 TL
  • Anadolu Ulaşım 63 TL

 Adana, ulaşım ağı elverişli bir şehirdir. Demir, deniz, kara ve hava yollarından herhangi birisi ile şehre ulaşabilirsiniz.

Adana’ya ilk demir yolu hattı 1886 yılında İngilizler tarafından kurulmuştur. Adana – Mersin arasında bulunun hat günümüzdeki dizel lokomotifli trenler, raybüs ve DMU tipi hızlandırılmış banliyö trenleri çalışmakta ve Adana-Mersin arasında karşılıklı ortalama 27’şer tren sefer yapmaktadır. Seyahat süreleri 45 dakikaya inmiştir. Ana hat Trenleri; İstanbul-Haydarpaşa’ya  İç Anadolu Mavi Treni, Kayseri’ye Erciyes Ekspresi , Ankara’ya Çukurova Mavi Treni, Elazığ’a Fırat  Ekspresi yolcu taşımayı sürdürmektedir.

Otoyol kullanılarak Adana’dan Ankara, Mersin, Hatay ve Gaziantep yönünde ulaşım sağlayabilirsiniz. D-400 Karayolu ile milletlerarası TEM otoyolu kullanılarak Adana’ya ulaşmak mümkündür. Ankara’dan Aksaray’a, Pozantı üzerinden 472 kilometredir. İzmir’den Afyon, Konya, Ereğli üzerinden toplam 873 km ve İstanbul’dan Bolu, Ankara, Aksaray, Pozantı istikametiyle 909 km sonrasında Adana’ya ulaşılabilmektedir. Şehir merkezine uzaklık mesafesi 5 km olan otobüs terminalinden Türkiye’nin her yerine ulaşım için otobüs seferleri düzenlenmektedir. Bu seferler için sitemizden bir tane online otobüs bileti alıp Adana’ya güzel bir seyahatle gidebilirsiniz.

Adana İzmir Otobüs Biletleri

Adana’nın hava ulaşımı 1937 yılından itibaren Şakirpaşa Havalimanı’ndan sağlanmaktadır. Adana Havalimanı’nda iç ve dış hatlar gerçekleştirilmekte ve Türkiye’de yolcu taşıma sıralamasında 7. sırada bulunmaktadır. Havalimanın iç hatlarda İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı ile Ankara Esenboğa, Antalya, İzmir ve Trabzon’a, dış hatlarda Almanya’nın bazı şehirlerine ve KKTC-Lefkoşa’ya direk uçuşları mevcuttur. Şehirde askeri amaçlı olarak İncirlik Havaalanı’da bulunmaktadır.

Popüler Adana İzmir Seferleri
Adana İzmir Otobüs Firmaları