Adıyaman Hakkında

Adıyaman Otobüs Bileti almak veya Adıyaman’a giden otobüs firmaları hakkında bilgi almak için doğru adrestesiniz!

Sizlere, Adıyaman otobüs bileti hususunda en ucuz fiyatlandırma seçeneklerini ve en hızlı alt yapı ile, kaliteli hizmet seçeneklerini sunuyoruz. Adıyaman’ı ziyaret etmek, o bölgenin tadını çıkarmak ya da belli bir iş gezisinin ardından memleketiniz olan Adıyaman’a tekrar dönmek için ihtiyacınız olan bilete sizlerde bu doğrultuda en uygun şekilde sahip olabilirsiniz. Malum, Adıyaman otobüs bileti hususunda; yıllardır sağladığımız hizmetler gibi sizlere kapsamlı bir şekilde destek olmaktayız. Gerek bilet satışı öncesi destek, gerekse de bilet satışı sonrası destek gibi başlıca konular dahil olmak üzere, hemen her aşamada sizlere hizmet vermek adına kesintisiz olarak hareket etmekteyiz.

Adıyaman, ülkemiz içerisinde kendine has bir yapısı bulunan en nadide illerimizden biridir. Gerek yemek kültürü, gerek giyim ya da eğlence kültürü olsun; tamamen kendine has bir özelliği içerisinde barındırır. Bu durum, Adıyaman içerisinde yer alan ve bu doğrultuda Adıyaman otobüs seferleri düzenleyen firmaları dahi etkilemiştir. Bir çok firma, gerek hizmetlerini gerekse de otobüs içi ikramlarını dahi bölgeye uygun bir şekilde düzenlemektedir. Hâl böyle olunca da otobüs bileti hususunda tercih edeceğiniz firmaların size uygun olma seçeneği çok daha fazla artmaktadır.

Bugün Bir Değişiklik Yap ve Rotanı Nemrut’a Çevir

Bugün bir değişiklik yap, tüm planlarını değiştir; kendine yeni ve heyecan dolu bir yol haritası çıkararak Nemrut’a doğru hareket etmeye başla. Zira, seni çok farklı bir yapıt; çok farklı bir ortam Nemrut’ta bekliyor. Öyle ki, sadece güneşin doğuşunu ve batışını dahi izlemek için hemen otobüs bileti al, bu güzelliğin tadını yakından çıkar. Nemrut Dağı, Ankar dağları ile oldukça yakın bir mesafede bulunur. Genel anlamda 2.150 metre oranında bir yüksekliği söz konusudur. Bu oran oldukça yüksektir. Tarihi açıdan ve heykeller açısından da oldukça ilgi çekici, mükemmel bir geçmişi; hikâyesi söz konusudur. Dilerseniz, biraz hikayesinden sizlere bahsedelim. Tabii, tüm bu hikayeleri yakından görmek ve tarihi direkt olarak yaşamak için sadece Adıyaman otobüs bileti almanızın yeterli olduğunu, oraya ulaşmanın günümüzde ne kadar basit olduğunu bir kez daha belirtmekte fayda var. Neyse, direk hikâyemize girelim.

Adıyaman Otobüs Firmaları

Milattan önce 62 yılları içerisinde Nemrut Dağı’nın tepesinde bir çok farklı Yunan ve Pers heykeli o dönem ki Kommagene kralı olan Antiochus Theos tarafından yaptırılmış heykellerdir. Nitekim, günümüze kadar ulaşmış olan o mükemmel ve heybetli heykellerin temeli o yıllarda atılmıştır. Kendilerince inandıkları Tanrıların heykellerine ek olarak, kendi mezarını da tapınak ve heykel şeklinde oraya yaptırmıştır. Dileyen herkes, bu mükemmel yapıtları Adıyaman otobüs bileti alarak daha yakından görme şansını elde edebilir.

Adıyaman Gülaras

Adıyaman Ünal

Kahta Petrol

Adıyaman Otobüs Bileti Fiyatları

Adıyaman İstanbul otobüs biletleri 79 – 85 TL. arasındadır. Adıyaman Gülaras; 80 – 85 TL, Kahta Petrol 79 TL.’dir.

Tabii, Nemrut’tan güzel bir giriş yapmış olsak da, yazımızın ilk girişinde de dediğimiz gibi; Adıyaman, her açıdan kendine has bir üslubu ve yapısı bulunan oldukça özel bir şehirdir. Bu nedenle, otobüs bileti satın alarak sadece Nemrut’u değil, Adıyaman’ın diğer tarihi ve kültürel yerlerini de rahatlıkla ziyaret edebilir, hayatınız boyunca görmediğiniz bir çok farklı kültürel dokuya yakından şahitlik edebilirsiniz.Adıyamana giden otobüs firmaları hakkında www.otobusbileti.gentr sitemizde arama sorgulama yaparak bilgi almanız mümkündür.

Adıyaman Komşuları : Malatya – Şanlıurfa – Gaziantep – Diyarbakır – Kahramanmaraş

İlçeleri :Besni – Çelikhan – Gerger – Gölbaşı – Kahta – Samsat – Sincik – Tut

tikobilet.com ile 1 Adıyaman otobüs bileti ile bu güzel ilçeleri sizlerde görebilirsiniz. Adıyaman’a gittiğinizde kalacak yer arıyorsanız; Otel Samos veya Grand Isias Otel Adıyaman alternatifleriniz arasında olsun.

Adıyaman Otobüs Firmaları

Adıyaman Otobüs Firmaları, Seferleri ve Adıyaman Otobüs Bileti tikobilet.com’de! Adıyaman’a Giden Otobüs Firmaları, En Ucuz Bilet Fiyatları İle Burada!

ANADOLU’nun ilk yerleşme merkezlerinden biri olan Adıyaman, turizm yönünden önemli bir ilimiz.

Dünyanın 8’inci harikası olarak kabul edilen Nemrut Dağı, il merkezine 105 kilometre uzaklıkta, tapınak kalıntıları ve heykel başlarının bulunduğu, tarihi değeri olan bir yer. Bozuk yolundan yorucu bir yolculuk yaparak buraya ulaşırsınız, ama ilginç görüntü, size her şeyi unutturur. Buradaki tapınak Comagen Kralı zamanında yapılmıştır.

Comagene’in yazlık başkenti olarak bilinen Arsameia, Eski Kahta Kalesi, Cendere Köprüsü, dört tarafı sütunlarla çevrili Karakuş Tepesi, Pirin Mağara ve Mozaikleri, Gümüşyaka Mağaraları, Göksu üzerindeki Roma Köprüsü kalıntısı, Samsat Kalesi, Haydaran ve Palanlı Kabartmaları, Zey’deki Culfa Mağarası ve Demir Kale, Kitap Mağarası, Gerger’deki Berber Kalesi, Besni ve Keysun Kaleleri görülmeye değer tarihi eserlerdir.

Adıyaman’a Giden Otobüs Firmaları 

Adıyaman Gülaras, Adıyaman Ünal ve Kahta Petrol otobüs firmaları şehrin kendi firmalarıdır.

Adıyaman’a Giden ve Adıyaman’dan Diğer İllere Giden Otobüs Firmaları
Otobüs Firmaları Telefon Numaraları
Adıyaman Ünal Turizm  
Adıyaman Mutlu Seyahat Merkez: 0416 214 00 50- 214 00 06
Adıyaman Mutlu Seyahat Kahta: 0416 726 20 08- 20 09
Adıyaman Mutlu Seyahat Gerger: 0416 431 22 75
Gülaras Turizm Menzil: 0416 745 80 14
Kahta Petrol Turizm Adıyaman: 0416 213 84 00
Kahta Petrol Turizm Kahta: 0416 725 72 39-725 51 09
Semerkant Turizm 0416 214 81 00

 

  • Doğal Güzellikleri:

Adıyaman’ın Gölbaşı Gölü çevresi, doğal güzelliklere sahip yörelerindendir.

Şifalı suları da boldur. Adıyaman Dağ İçmesi, mide ve bağırsak rahatsızlıkları, Besni İçmesi, mide, bağırsak ve hemeroid, Çelikhan ilçesinde Korucak İçmesi ile Kahta ilçesinde Kahta Dağ İçmesi, mide, bağırsak ve böbrek rahatsızlıkları için şifalıdır.

  • Nasıl Gidilir?

Kara ve demiryolu ile ulaşılabilmektedir. Trenle Gölbaşı’na kadar gelip, buradan karayolu ile Adıyaman’a varılır. Malatya ve Gaziantep’ten sürekli otobüs seferleri var. Adıyaman Malatya’ya 185, Yozgat’a 599, Ankara’ya 743, Antalya’ya 916, Aydın’a 1277, Balıkesir’e 1265, Çanakkale’ye 1423, İzmir’e 1255, İstanbul’a 1181 kilometre uzaklıktadır.

  • Özellikleri:

Birbirinden güzel renk ve desenleri ile satış yerlerinde görebileceğiniz “Cicim” denilen kilimler, Adıyaman’a özgü dokumalardır. Adıyaman’ın fıstığı ve kayısısı da ünlüdür.

Adıyaman otobüs firmaları incelemenizi bitirdiyseniz yukarıdaki bilet arama motorumuz ile Adıyaman otobüs bileti araması yapabilir ve Adıyaman’a giden onlarca otobüs firması arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Haritada Adıyaman