Adıyaman Adana Otobüs Bileti

Adıyaman Adana Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Adıyaman’dan Adana’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Adana, nüfusu hızla artan bir ilimizdir. 1935’den bu yana ilin nüfus artışı, genel nüfus artışının üstündedir. Kırsal kesimler, il merkezine olan göçler, kentlerde daha hızlı bir nüfus artışına neden olmaktadır. Tepebağ höyüğünde yapılan kazılar bölgenin en eski yerleşim bölgesinden olan Adana’nın tarihinin neolotik çağlara kadar dayandığını göstermektedir. Gene aynı kazılarda Hititler döneminde de önemli bir ticari ve askeri merkez olduğu kanıtlanmaktadır. Roma ve Bizans’ın zaman içinde etkin olduğu Adana’da imparator Justinianus, Seyhan üzerinde Taşköprüyü inşa ettirmişti. İlk önce kanallarla nehrin yatağının değiştirildiği, köprünün bitiminden sonra gene eski nehrin yatağına döndürüldüğü bu inşaat tarzı zamanına göre ileri bir anlayıştı. Harun Ür Reşid döneminde bilahare Mehmet Ali Paşa tarafından yıktırılan kale yapıldı. 1353’de başlayan ve Yavuz Sultan Selim’in Mısır seferinde Osmanlı topraklarına bağlanılması ile noktalanan Ramazanoğulları döneminde kent büyük gelişmeler gösterdi. Bu dönemde geniş çapta inşaatlar yapıldı.

Başta pamuk olmak üzere buğday, arpa, yulaf, soğan, nohut, fasulye, mercimek yüzyıllardır üretilen ürünler olmuştur. Osmanlılar döneminde bilhassa çeltik ekimine önem verilmekteydi. Buna paralel olarak dokuma ilk endüstrilerdir. Fransız işgalinde kömürle çalışan pamuk fabrikaları kurulmuştu.

Adıyaman Adana otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Adıyaman Adana otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Adıyaman’dan Adana’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Adıyaman Adana otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Adana’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Adıyaman Adana Seferleri
Adıyaman Adana Otobüs Firmaları