Aksaray Bursa Otobüs Bileti

Aksaray Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Aksaray’dan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Uludağ:Bursa’nın sembolü olmuş bir dağdır. Bur- sa’nm 36 km. güneydoğusundadır. Bursa’ ya karayolu ve teleferik ile bağlıdır. İlk çağda adı Olimpos. OsmanlIlarda ise Keşiş dağı idi. Cumhuriyet çağında Bursa Milletvekili Dr. O. Şevki Uludağ (1889- 1964)’ın Büyük Millet Meclisinden çıkarttığı bir kanunla adı Uludağ olmuştur. 2545 m. yüksekliğinde bulunan bu turistik dağa Atatürk ilk kez 1931 yılında çıkmıştır. Her mevsim turistik bir değeri vardır. Yaz aylarında dağcılık, kampçılık ve hava değişimi için benzeri olmayan bir dinlenme yeri; kış aylarında ise kayak sporları için en ideal bir yerdir. Tepeye yakın Kirazlı Yaylada bulunan lüks oteller ve kayak evleri, bu dağın turistik değerini bir kat daha artırmıştır. Her yıl nisan ayında burada Uludağ Festivali yapılmaktadır.

Aksaray Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Aksaray Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Aksaray’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Aksaray Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Aksaray Bursa Seferleri
Aksaray Bursa Otobüs Firmaları