Ankara Adıyaman Otobüs Bileti

Aşağıdaki Ankara Adıyaman otobüs bileti satan otobüs firmaları ile en ucuz Ankara otobüs biletini ve Adıyaman otobüs bileti fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Ankara Adıyaman Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

ADIYAMAN ÜNAL TURİZM

KAHTA PETROL TURİZM

  • Aşti Otogarı İletişim No 0312 224 07 49
  • Adıyaman Otogarı İletişim No 0416 213 84 00
  • Kahta Otogarı İletişim No 0416 725 72 39

ADIYAMAN GÜLARAS TURİZM

Ankara Adıyaman Otobüs Bileti

Ankara Adıyaman otobüs bileti almak veya Ankara Adıyaman otobüs firmaları,seferleri ve bilet fiyatları bilgileri için doğru yerdesiniz!

Adıyaman şehrinin kültürel ve tarihi yapısının yanı sıra mutfak kültürü de oldukça gelişmiştir. İçli köfte, mercimek köftesi, çiğ köfte, Adıyaman kebabı, meyir çorbası, Adıyaman tavası yörenin en meşhur lezzetlerindedir. Özellikle de Adıyaman’a gittiğinizde burma tatlısının tadına bakmadan dönmemelisiniz.

Adıyaman mutfağında yemekler genellikle etle yapıldığından yapımı biraz uzun zaman almaktadır. Sümüt ve bulgur kullanılarak yapılan yemek çeşidi çok fazladır. Sümüt kullanılarak yapılan köfte çeşitleri Adıyaman mutfağı için büyük önem taşımaktadır.

Adıyaman mutfağındaki lezzetler komşu illerin mutfağıyla benzerlik gösterse de, yemeklerin lezzetleri, isim ve yapılış şekilleri diğer illere kıyasla farklılık göstermektedir. Yöre yemeklerinde kullanılan temel malzemeleri;  buğday ürünleri, patlıcan, kuru baklagiller, domates, sarımsak, soğan, pul biber, salça, kuru nane, maydanoz ve diğer baharat çeşitleri oluşturur.

Ankara Adıyaman Otobüs Biletleri

Adıyaman’a karayolu üzerinden, havayolundan ve demiryolu kullanılarak ulaşılabilir. Ayrıca Adıyaman’a Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Gaziantep ve Malatya illeri kullanılarak karayolu üzerinden gidilebilir. Adıyaman’ı D-360 karayolu; Kahta Siverek üzerinden Diyarbakır’a, Gölbaşı Pazarcık’tan Kahramanmaraş’a bağlar. Gölbaşı karayolu üzerinden Kahramanmaraş, Malatya, Gaziantep karayolu ulaşımı sağlanmaktadır. Demiryolu ulaşımı ise Gölbaşı ilçesinde yapılmaktadır. Malatya-Fevzi Paşa demiryolu bu ilçe üzerinden geçmektedir. Şanlıurfa, Diyarbakır ve diğer Güneydoğu illerinin birbirine bağlanmasını sağlayan karayolu Diyarbakır’dan geçmektedir. Bu karayolu Gerger ilçesine bağlı olan Güzelsu Köyü’ndeki feribot seferleriyle Şanlıurfa ve Siverek’e bağlanmaktadır.

Popüler Ankara Adıyaman Seferleri
Ankara Adıyaman Otobüs Firmaları