Ankara Çankırı Otobüs Bileti

Ankara Çankırı Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Ankara’dan Çankırı’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Görülecek Yerleri
Korgun : Çankırı’nın 20 kilometre yakınında, güzel bir mfi- JEV.vyl%jr Uİ-N sıredir. Ağaçlar arasında uzanır. Suyu bol ve tatlı, havası nefistir. Tatil günleri, Çankırı’dan birçok grup, buraya piknik yapmaya gelir.

Tatlıçay: Çankırı’nın içinden, geçen Tatlıçay’ın iki yanında yer alan ağaçlar altında uzanan kır kahveleri gazinolar, yorgunluk kahvesi içebileceğiniz yerler vardır

Beşdut Köyü: Yapraklı ilçesine bağlı Beşdut köyünde mağara devri insanlarının yaşardığı, ünlü bir mağara vardır. Çankırı’ya gelen turistler, bu mağarayı ısrarla sorar, arar ve görmeden gitmezler.

Çankırı Kalesi: Eski çağlardan kalan kale, şehre yakın hâkim bir tepededir. Bizanslılar Selçuklular, Osmanlılar zamanında onarılmış, bugün kısmen ayakta kalmıştır. Kalede Roma mezarları ve Danişmend oğlu Emir Kara tekin’in türbesi büyük ilgi çeker.

Ulucami: Kanunî Sultan Süleyman devrinde, Mimar 81- -ArllViJ. . nan’m. tamamladığı, zarif ve çok değerli bir sanat eseridir.

Çavundur Kaplıcası : Siğil e iyi gelir. Çankırı’nın Kurşunlu ilçesi yakınında bulunan Çavundur hamamı, tarih boyunca ünlü sıcak, şifalı sularıyla başta siğil olmak üzere çeşitli deri hastalıklarına, romatizma, damar sertliği ve kalp yetmezliği gibi dertlere de iyi gelir.

Ankara Çankırı otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Ankara Çankırı otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Ankara’dan Çankırı’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Ankara Çankırı otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Çankırı’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Ankara Çankırı Seferleri
Ankara Çankırı Otobüs Firmaları