Ankara Hatay Otobüs Bileti

Ankara Hatay Otobüs Bileti

Ankara Hatay otobüs bileti satan otobüs firmalarının telefon numaraları İle otogara gitmeden yerinizi ayırtabilirsiniz.

Has Turizm

Hatay Nur Seyahat

Hatay Csr Seyahat

Metro Turizm

Ulusoy Turizm

Jet Turizm

Hatay Günsas Turizm Ankara Hatay Telefon Numarası

  • Hatay Günsas Turizm Aşti Otogarı Tel No 0533 502 80 99
  • Günsas Turizm Hatay Otogarı 0326 227 02 88

Hatay Hediye Sen Seyahat Ankara Hatay Telefon Numarası

  • Hediye Sen Seyahat İskenderun Otogarı  Tel No  0541 227 41 55
  • HediyeSen Seyahat Hatay Otogarı  İrtibat Numarası 0541 227 41 44

Hatay Özpan Turizm Ankara Hatay Telefon Numarası

  • Özpan Turizm Aşti Otogarı  Tel No  0312 224 00 89
  • Özpan Turizm Hatay Otogarı 0326 227 61 35 – 36

Kamil Koç Hatay Ankara Telefon Numarası

  • Kamil Koç Ankara Ulus 0312 311 19 20
  • Kamil Koç Hatay Otogarı  İrtibat Numarası 0326 216 19 26

 

Ankara Hatay Otobüs Bileti

Ankara Hatay Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Ankara’dan Hatay’a Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Kaplıcaları, mağaraları, mesire yerleri ve plajları ile bu ilimiz, ilginç bir uğrak yeri olabilir sizin için, Antakya’nın 7 kilometre güneyinde Antakya Kalesi, 2 kilometre kuzeydoğusunda, Reyhanlı yolu üzerinde Aziz Petrus Kilisesi ile içindeki Günahkârlar Hamamı, Asi Nehri üzerindeki Roma Köprüsü ile hemen yanındaki Mozaik Müzesi, görülebilecek tarihi yapılar. Namık Kemal’in tutuklu kaldığı Payas Kalesi de bu ilin sınırları içinde. Antakya ve çevresindeki kazılarda bulunmuş tüm tarihi eserler, Antakya Müzesi’nde toplanmış.
Bölgenin en güzel piknik yeri Batıayaz Yaylası. Burada bir dağ oteli ile iki gazino var. Suyu hazımsızlığa iyi geliyor. Hamam bucağındaki Reyhanlı Suyu safra kesesi rahatsızlığı ve romatizma Erzin İçmesi mide ve bağırsak hastalıkları için şifalı.
Antakya’nın 8 kilometre kuzeyindeki Harbiye 33 kilometre güneyinde Cansius Dağı, kuzeyinde Amik Gölü, Antakya-İskenderun karayolunun 16’ncı kilometresinde Belen Geçidi, aynı yol üzerinde Soğukoluk Yaylası, İskenderun’un kuzeyinde İsos Vadisi Hatay’ın yeşili, havası ve suyu ile önem kazanmış güzel mesire yerleri.
PLAJLARI
Hatay’ın en güzel plajları Samandağ’ındadır. Denizi sığ ve temiz. Çevrik köyü mevkisinde güzel tabi plajlar bulunuyor. Arsuz ve Gülcihan köyleri kumsalı ve denizi ile tercih edeceğiniz tatil yerleri.
ÖZELLİKLERİ
Hatay bir narenciye bölgesidir. En iyi cinsleri Dörtyol ilçesinde yetişir. Bu ilimizin üzüm, zeytin ve bademi de ünlü. İskenderun körfezinin balığı boldur. Karides ve deniz kaplumbağası başta olmak üzere pek çok deniz mahsulü bu kesimde avlanır.
Hatay’ın çarşılarından hatıra eşya olarak hasır çanta ve kutular alabilirsiniz.
Antakya’nın ızgara pilici, çiğ köftesi ile içine tuzsuz peynir konularak yapılan ve sıcak sıcak yenen Künefe denilen tel kadayıfı ünlü. Güneye özgü bol acılı kebapların en lezzetlilerini burada da yiyebilirsiniz.

HATAY’A NASIL GİDİLİR?
Deniz, kara ve demiryolu ile gidilebilir bu ilimize. Denizden, Akdeniz seferleri ile İskenderun’a buradan karayolu ile Hatay’a geçebilirsiniz. Mesafe 54 kilometre. Çevre il ve ilçelerine karayolu ile de bağlı olan Hatay, Adana’ya 192, Adıyaman’a 349, Ankara’ya 675, Bingöl’e 649, Bursa’ya 1048, Denizli’ye 977, İstanbul’a 1113, İzmir’e 1087, Mardin’e 530, Urfa’ya 338 kilometre uzaklıkta.

Ankara Hatay otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Ankara Hatay otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Ankara’dan Hatay’a giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Ankara Hatay otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Hatay’a yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Ankara Hatay Seferleri
Ankara Hatay Otobüs Firmaları