Ankara Mersin Otobüs Bileti

Ankara Mersin Otobüs Bileti

Ankara Mersin otobüs bileti satan otobüs firmaları telefon numaraları en ucuz Mersin otobüs bileti ve Ankara otobüs biletine sahip olabilirsiniz.

Köksallar Seyahat

Lüks Mersin

Mersin Vif Ankara

Metro Turizm

Ulusoy Seyahat

Mersin Seyahat Ankara Mersin Telefon Numaraları

 • Mersin Seyahat Aşti Otogarı 0312 224 15 15 – 16
 • Mersin Seyahat Mersin Otogarı 0324 238 22 22 – 23

Mersin Villa Seyahat Ankara Mersin Telefon Numaraları

 • Mersin Villa Aşti Otogarı 0312 224 07 79
 • Mersin Villa Mersin Otogarı 0324 238 26 96

Silifke Şimşek Seyahat Ankara Mersin Telefon Numaraları

 • Silifke Şimşek Seyahat Aşti Otogarı 0312 224 12 19
 • Silifke Şimşek Seyahat Mersin Otogarı 0324 232 10 43

Kamil Koç Mersin Ankara Telefon Numaraları

 • Aşti Otogarı Kamil Koç 444 05 62
 • Kamil Koç Mersin Otogarı 0324 238 24 63

Özkaymak Turizm Ankara Mersin Telefon Numaraları

 • Özkaymak Turizm Aşti Otogarı 0312 224 00 55 – 56
 • Özkaymak Turizm Mersin Otogarı 0324 231 69 13

Anamur Zafer Turizm Ankara Mersin Telefon Numaraları

 • Anamur Zafer Turizm Aşti Otogarı 0312 224 06 42
 • Anamur Zafer Turizm Anamur Otogarı 0324 814 15 22
Ankara Mersin Otobüs Bileti

Ankara Mersin Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Ankara’dan Mersin’e Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Gezilecek Yerler

Cennet – Cehennem Çukurları
Mersin’den Silifke’ye doğru giderken, Narlıkuyu yakınında bulunan Cennet ve Cehennem çukurları, büyük ilgi çeker. Cennet çukurunun İçi ağaçlıktır. Cıvıl cıvıl kuş sesleri atasında dolaşırsınız. Kenarda, tatlı, hoş bir pınar kaynar. Buz gibi suyu, kayalar arasında kaybolup. gider. Burası, gerçekten cennet gibi bir köşedir.
ikiden, en güzel ruhların burada toplandığına inanırlar ve bu yeri kutsal sayarlarda.
Cehennem çukuru İse, biraz Ötededir. Etrafı sarp kayalıklarla kaplı, dibi 120 metreyi bulan ve ilk bakışta insana korku veren dik bir çukurdur. Vaktiyle, kötü ruhların da bu çukurda azap çekeceğine inanır, hatta ağır suçlularla, günahkârları cehennem çukuruna atarlardı.
Kızkalesi ve kral kızının yılan hikâyesi
Mersin’den Silifke’ye doğru. Cennet ve Cehennem çukurlarını geride bıraktığınız zaman, denizin ortasında güzel bir kale karşılar sizi. Bu kale, ünlü Kızkalesi’dir. Çok eski çağlardan kalan kalenin, niye deniz ortasında kurulduğuna dair dilden dile dolaşıp gelen bir de efsane vardır.
O zamanlar, bu yörede hüküm süren kralın, periler kadar güzel kızı, falına baktırırken, “Aman sultanım, haberler kötü. Bir yılanın zehirli dişleriyle can vereceğe benzersiniz,” demişlerdi. Bundan korkan genç kiz, durumu babasına anlatmış, yılan çıyan gelmesin diye hemen, bu kale yaptırılmıştı. Güzel kız, işte bu kalede yaşardı. Ama günün birinde, kimsenin aklına gelmeyen bir olay, bu güzel kızın başına geldi.
Canı incir istemişti. En taze İncirlerden bir sepet doldurup getirdiler. üstü yapraklarla süslü bu sepete, incir bahçesinde bir yılan girmişti. Gönderen, getiren fark etmedi bu yılanı… Ve güzel prenses, elini sepete uzattığı an, ufacık, ama korkunç yılanın dişlemesiyle, oracıkta can verdi.

Eshab-ı Kehf mağaraları
Tarsus’un yakınında bulunan Eshab-ı Kehf mağaraları, kutsal bir yerdir. Hristiyanlığın ilk yayıldığı yıllarda, bu yeni dini kabul eden 7 kardeş, putperestlerin tehdidinden korktukları için, köpekleri Kıtmir’i yanlarına alarak bu mağarada uykuya dalmışlardı. Bu uyku öyle bir uyku oldu ki, aradan tam 300 yılın geçtiğini fark etmediler bile.
Nihayet bunca zaman sonra uyanan kardeşler, açlıktan perişan bir halde, aralarından birini çarşıya gönderdiler. Fakat, cebindeki paranın, artık geçmez para olduğunu düşünmemişlerdi. İşte durumları, bu geçmez parayla anlaşıldı.

Ankara Mersin otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Ankara Mersin otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Ankara’dan Mersin’e giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Ankara Mersin otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Mersin’e yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Ankara Mersin Seferleri
Ankara Mersin Otobüs Firmaları