Antalya Bitlis Otobüs Bileti

Antalya Bitlis Otobüs Bileti

Antalya Bitlis Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Antalya’dan Bitlis’e Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Bitlis’in nüfus gelişimini yıllık artış hızları açısından incelediğimizde, nüfus artış hızının sürekli olarak ülke ortalamasının üzerinde olduğunu görürüz. Bölgede doğurganlığın ülke ortalamasının çok üzerinde oluşu nüfus artışını da doğrudan etkilemektedir.

Kentin İlçeleri

MERKEZ: Yüzölçümü 1.631 km2’dir. İlçe nüfusunun 36.986’sı il ve ilçe merkezlerinde geriye ka
lan 56.277’si bucak ve köylerde yaşamaktadır.
ADİLCEVAZ: Van Gölü’nün kuzey kıyısında yükselen bir yamaçta kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 812 kmz’dir. Bitlis’e 80 km uzaklıktadır.
AHLAT: Eski bir yerleşim yeri olan Ahlat’ın yüzölçümü 1.044 km2’dir. İlçede en önemli ekonomik faaliyet hayvancılıktır. İlçedeki konutların çoğu tek katlı, bahçeli yığma yapılardır.
HİZAN: 1936 yılına kadar Muş iline bağlı bir bucak iken ilçe haline getirilip Bitlis’e bağlanan Hizan’ın yüzölçümü 916 km2’dir. Başlıca ekonomik uğraş hayvancılıktır.
MUTKİ: Engebeli bir alanda kurulmuş olan ijçenin ekonomik olanakları hayli sınırlıdır. İlçede önemli ekonomik faaliyet hayvancılık ve arıcılıktır. Mutki’nin yüzölçümü 1.068 km2’dir.
TATVAN: 1940’lardan bu yana hızlı bir kentleşme yaşayan Tatvan’ın yüzölçümü 1.235 km2’dir. Feribot demiryolu nedeniyle İran ve Pakistan bağlantısında önemli bir rol oynamaktadır.

Antalya Bitlis otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Antalya Bitlis otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Antalya’dan Bitlis’e giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Antalya Bitlis otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bitlis’e yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Antalya Bitlis Seferleri
Antalya Bitlis Otobüs Firmaları