Antalya Burdur Otobüs Bileti

Antalya Burdur Otobüs Bileti

Antalya Burdur Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Antalya’dan Burdur’a Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Yıllık nüfus artış oranı ise % 11.12’dir. Özellikle kentsel alanda erkek fazlalığı belirgindir. Kırsal alanda kadın fazlalığı olması ise, kırdan kente bir erkek nüfus göçü olduğunun belirtisidir.
İLÇELER
İl nüfusunun yarıdan fazlası Merkez ilçede yaşamaktadır. Merkez ilçede köyler 5 yerleşme bölgesinde yoğunlaşmıştır.

AĞLASUN, Burdur ilinin kuzeydoğusunda, Isparta sınırındadır. Sulak ve yeşillik olan ilçede sebzecilik, gülcülük ve meyvecilik yapılır.

BUCAK, Burdur’un güneydoğusundaki ilçede topraklar tarıma elverişli ve verimlidir. Kestel Gölü’nün kurutulması ile ilçenin tarım alanları genişletilmiştir. Başlıca gelir kaynakları dokuma tezgahları, kereste, kıl keçisidir.

Gölhisar, ilin güneybatısında yer alan ilçenin kuzeyinde Gölhisar Gölü ve bu gölü çevreleyen Gölhisar Ovası yer alır, ilçe köylerinin yarıdan fazlası orman köyleridir; orman ürünleri ve marangozluk ilçenin başlıca gelir kaynağıdır. Toprakları verimli olan ilçede hayvancılık da ileri bir düzeydedir.

TEFENNİ, Burdur’un güneybatısındaki yaylalar kesiminde yer almıştır, ilçenin ticari etkinlikleri bitkisel ve hayvansal ürünlere dayalıdır. İlçede tahıl, anason, keten, soğan, patates ve meyve yetiştirilmektedir. Kasabanın 5 km. doğusunda krom madenleri işletmesi vardır, ilçede el tezgahlarında halı ve kilim dokumacılığı da yaygın olarak yapılır.

YEŞİLOVA, Burdur’un batısında yer alan ilçe, doğal güzellikleri ile bölgenin bir mesire yeridir. Ekonomisi tarıma dayalıdır. Hayvancılık ve ormancılık ikincil sektörlerdir. Halı ve kilim dokumacılığı yaygındır. Başlıca tarım ürünleri tahıl, anason ve sebzedir.

İÇERİK

Antalya Burdur otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Antalya Burdur otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Antalya’dan Burdur’a giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Antalya Burdur otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Burdur’a yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Antalya Burdur Seferleri
Antalya Burdur Otobüs Firmaları