Antalya Çanakkale Otobüs Bileti

Antalya Çanakkale Otobüs Bileti

Antalya Çanakkale Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Antalya’dan Çanakkale’ye Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Mehmetçik, Türk Tarihinin nice şanlı sayfalarını Çanakkale’de yarattı.Çanakkale’ye giderken, burcu burcu tüten bambaşka bir hava vardır. Taşına, toprağına basmaya kıyamazsınız. Dağlarda kireçle yazılan satırlar, gönüllerden gönüllere coşar, gider.

Dur Yolcu! Bilmeden gelip bastığın Bu toprak bir devrin battığı yerdir…
Eğil de kulak ver bu sessiz yığın.
Bir vatan kalbinin attığı yerdir…

İnsan çok zaman, yaslı gözlerle bakar uzaklara. Tepeler, ovalar. kıyılar nice şehidin kanıyla yoğrulmuştur. Hala cehennem ateşi kusan topların korkunç gürültüsü, kulaklarda uğuldar gibidir. Yer yer yıkılmış tabyalara, boş siperlere, yeşil çayırlarda kırmızı iri iri açan gelinciklere bakarken, içinizi ılık bir ürperti sarar. Rüzgar, kulağınıza usulca bir öğütü fısıldar da geçer:

Bastığın yerleri toprak diyerek geçme, tanı!
Düşün altında binlerce kefensiz yatanı.
Sen şehit oğlusun, incitme yazıktır atanı.
Verme dünyaları alsan da bu cennet vatanı!

Evet, Birinci Dünya Savaşının en hızlı günlerinde, dünya tarihinin en kanlı kavgası bu topraklarda oldu. Mehmetçik, Çanakkale destanını bu topraklarda yarattı. Bu topraklarda bir şehidin bağrından filizlenmedik tek çiçek, tek ot, tek yaprak yoktur.
Çanakkale Boğazına, girerken. Morto koyu önünde, Hisartepe’de yükselen Mehmetçik Anıtı, bu destanın aziz hatırasını canlandırır. Ruhları şad olsun!

Antalya Çanakkale otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Antalya Çanakkale otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Antalya’dan Çanakkale’ye giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Antalya Çanakkale otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Çanakkale’ye yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Antalya Çanakkale Seferleri
Antalya Çanakkale Otobüs Firmaları