Antalya Denizli Otobüs Bileti

Antalya Denizli Otobüs Bileti

Antalya Denizli Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Antalya’dan Denizli’ye Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Denizli’nin köklü bir tarihi vardır:

Gelen geçen kavim, burada önemli uygarlık izleri bıraktı. Bu izlerin en büyüğü de Denizli’nin daha sonraki sahiplerinden kaldı. Sırayla Bergamalılar, Romalılar ve Bizanslılardan yadigar pek değerli eserler, bugün birer tarih hazinesidir.
Anadolu’nun her köşesi gibi Denizli’nin kapıları da Türklere, Malazgirt Zaferinden sonra açıldı. Selçuklu Türkleri Denizli’yi 1094 yılında fethetti. O zamanki adına kolay kolay dilleri dönmediği için de.kısaca “Ladik” dediler.
Bizanslılar, Laodikeia’yı kaybetmenin öfkesiyle, zaman zaman saldırdılar. Denizli böylece Türklerle Bizanslılar arasında el değiştirdi. Nihayet 1206’da Germiyan Beylerinin, 1423’te de kesin olarak Osmanlıların eline geçti.

Denizli’de tarım önemlidir

Ege bölgesinde uzanan, ancak küçük bir parçası da Akdeniz bölgesine sarkan, büyük illerimizden biridir. İl sınırları Muğla. Aydın, Manisa, Uşak, Afyon ve Isparta’ya komşudur.
Büyük Menderes ve Gediz nehirlerinin suladığı arazi, yer yer yüksek ovalarla kaplıdır. Ege’nin en yüksek dağı Honaz, Denizli’nin doğusundadır. Doruğu 2 571 metreyi bulur. Honaz’dan sonra gelen Rabadağı da Denizli il sınırları içindedir. Batıya düşer. Yüksekliği 2.308 metredir.
Denizli’de yazlar sıcak ve kurak geçer. Kışlar soğuk ve yağışlıdır.
İlin geçimi, genellikle tarıma dayanır En bereketli toprakları Menderes ovasındadır. Başta buğday olmak üzere bol bol, pamuk, şeker pancarı, patates, çeşitli sebze ve meyve yetiştirilir. Vadilerde bağcılık büyük önem taşır. Üzümü sulu ve tatlıdır. Bu üzümlerden iyi cins şarap yapılır. Birçok şarap imalathanesi vardır.
Denizli’de hayvancılık da çok gelişmiştir. Özellikle, kümes hayvancılığı ağır basar. Arıcılık ve ipekböcekçiliği. yavaş yavaş önemli gelir kaynağı olmaya başlamıştır.

Antalya Denizli otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Antalya Denizli otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Antalya’dan Denizli’ye giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Antalya Denizli otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Denizli’ye yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Antalya Denizli Seferleri
Antalya Denizli Otobüs Firmaları