Antalya Gaziantep Otobüs Bileti

Antalya Gaziantep Otobüs Bileti

Antalya Gaziantep Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Antalya’dan Gaziantep’e Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Görülecek Yerleri

Gaziantep’in ünlü mesireleri arasında, Başpınar başta gelir. Şehre 10 km. çeker. Yolu güzeldir. Etrafı gür yeşillikler içinde uzanır ve gürül gürül akan soğuk pınarları eşsizdir. Sonra Kavaklık, Kalaypınar ve Karpuzatan Pınarı da Gaziantep’in başlıca gezi yerleridir.

Allaben Deresi: Gaziantep’in içinden geçen ünlü derenin iki yanı, doyulmaz güzellikler içindedir. Yer yer, derli toplu kır kahveleri ve çay bahçeleri kurulmuştur.

Dutluk: Gaziantep’in yakınında, dut ağaçlarıyla dolu çok güzel bir köşedir. Dut mevsiminde, birçok
aile, kalabalık gruplar halinde buraya, piknik yapmaya gelir.

Akpınar: Kilis yakınındadır, Kilislilerin başlıca mesiresidir. Etrafı yeşillik, ortası, yerden kaynayan tatlı su pınarlarıyla nefis bir yerdir. Kilis dolayındaki bağlar da, üzüm mevsiminde dolar taşar. İlçenin ünlü gezi yerleri arasındadır.

Gaziantep Kalesi: Tarihi kesin olarak bilinmeyen kale, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlılar devrinde geniş ölçüde tamir görmüş, günümüze kadar ayakta kalmıştır. Bir müze olarak önemlidir.

Gaziantep Müzesi: Bir Selçuklu medresesinde kurulan müzede, genellikle Hitit çağı eserleri özellik taşır. Güzel düzenlenmiştir. Derli topludur.

Kargamış:Gaziantep’e 81 km. çeker. 3 bin yıl önce kurulmuştur . Hititlerin kurduğu bir kentin kalıntılarıyla, başlı başına bir tarih hazinesidir.

Şehitler Anıtı: Gaziantep’e Gazi, ünvanını kazandıran şehitler adına dikilmiş büyük anlamı olan ünlü bir anıttır.

Antalya Gaziantep otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Antalya Gaziantep otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Antalya’dan Gaziantep’e giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Antalya Gaziantep otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Gaziantep’e yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Antalya Gaziantep Seferleri
Antalya Gaziantep Otobüs Firmaları