Antalya Isparta Otobüs Bileti

Antalya Isparta Otobüs Bileti

Antalya Isparta Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Antalya’dan Isparta’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

İlçeler

Merkez, il kent nüfusunun % 54’ünün yaşadığı ve Isparta Suyu’nun suladığı yörede başlıca tarım ve endüstri ekim alanları yer alır. Akdeniz kıyılarına ulaşım sağlayan karayolu üzerinde önemli bir merkezdir Yüzölçümü 845 km2’dir.

Atabey, Barla Dağı’nın güney eteklerinde, Afyon-Isparta karayoluna 12 km uzaklıkta yer alır. Halk 202 km2’lik alanda özellikle bağcılık ve hayvan besicilikle uğraşır.

Eğridir, Eğridir Gölü kıyısında bir yanmada üzerinde kuruludur. Doğal güzellikleriyle ilgi çeker. Elma üretiminde birinci sıradadır. Yüzölçümü 1.840 km01 2 03 04 * * 07 08 09’dir.

Gelendost, Eğridir Gölü’nün doğusunda, Çirişlidağı eteklerinde yer alan ilçe 2000 metre yükseklikteki dağlarla çevrilidir. Yalvaç Deresi ile sulanır. Merkeze bir karayolu ile bağlanır. Ayrıca, Isparta-Yalvaç karayoluna da 1 km uzaklıktadır. Yüzölçümü 524 km2’dir.

Keçiborlu, Zengin kükürt yataklarıyla ünlü ilçe, 1040 metre yükseltide kurulmuştur. Isparta-Afyon kara ve demiryoluna 1 km uzaklıktadır. Yüzölçümü 565 km2’dir.

Senirkent, Barla Dağı’nın kuzeybatı eteklerinde 1050 metre yükseklikte, dağlarla çevrili bir bölgedir. Her türlü tarım ürünlerinin ekildiği bölgenin yüzölçümü 600 km2’dir.

Sütçüler, ilin güneyinde, dağlık bir bölgede kurulu ilçe seyrek bir yerleşim gösterir. Yüzölçümü i.288 km2’dir. Yerfıstığı yetişen tek ilçedir.

Şarkikaraağaç, Sultan Dağı’nın güneybatı eteklerinde verimli bir alana kurulu ilçe, Isparta-Beyşehir karayolu üzerindedir. İl merkezine de karayolu ile bağlanır. Yüzölçümü 1.232 km2’dir.

Uluborlu, İlin batısında 1.160 metre yükseklikte oldukça engebeli ve dağlık bir yöredir. Yüzölçümü 322 km2’dir.

Yalvaç, Sultan Dağı’nın güneybatı eteklerinde 1.110 metre yükseklikte yer alır. Dağlarla çevrili, engebeli toprakları Yalvaç Suyu’yla tarıma olanak verir. Üzüm üretimi en yüksek ilçedir. Isparta-Akşehir karayolu üzerindedir. Yüzölçümü 1.415 km2’dir.

Antalya Isparta otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Antalya Isparta otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Antalya’dan Isparta’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Antalya Isparta otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Isparta’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Antalya Isparta Seferleri
Antalya Isparta Otobüs Firmaları