Antalya İzmir Otobüs Bileti

Antalya İzmir Otobüs Bileti

Antalya İzmir Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Antalya’dan İzmir’e Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Atatürk Heykeli , Cumhuriyet Meydanındadır. 1933’de yapılmıştır.

Tayyare Şehitliği, Şehit havacılarımız için Kadifekale eteklerinde tesis edilmiştir.

Zübeyde Hanımın Kabri, Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımın kabri Karşıyaka’da Soğukkuyu Caddesi üzerindedir.

İzmir Arkeoloji Müzesi, Kapılar Semtindedir. Kalkolitik devir, Bronz çağı, Hitit, Grek, Roma, Bizans, Selçuk ve Osmanlı çağlarına ait eserler sergilenmektedir.

Arkeoloji Müzesi, İzmir müzesi bünyesi içinde sayılan Arkeoloji Müzesi Kültür Park içindedir ve her gün açıktır.

Atatürk Müzesi, Atatürk Caddesi (Birinci Kordon)’dadır.

Tire müzesi, Tire Müzesi II. Murat’ın kumandanlarından Halil Yahşi Bey’in yaptırmış olduğu Yahşi Bey Tekkesi içindedir. Müzede Türk – İslam eserleri, etnografik ve kısmen arkeolojik eserler sergilenmektedir.

DOĞAL GÜZELLİKLER

Kordonboyu, Alsancak’tan başlayıp Konak’ ta sona eren Kordonboyunun Alsancak vapur iskelesi ile Atatürk heykeli arasındaki kısmı İzmir’in en çok rağbet gören gezi yerlerinden biridir. Son yıllarda Kordonboyunda açılan gazino, pastane, lokal ve içkili lokantalar buraya büyük bir hareket getirmiştir.

Kültür Park, İzmir Enternasyonal Fuarının her yıl kurulduğu Kültürpark, tertemiz yolları, çeşitli ağaçları, gazino ve lokantaları ile hem gezi hem dinlenme ve eğlence yeridir. Tatil günlerinde İzmir’lilerin kış-yaz akın ettikleri Kültürparkta çay bahçeleri, çocuk bahçeleri, açık hava tiyatroları, hayvanat bahçesi ve çeşitli eğlence tesisleri bulunmaktadır.

Buca, Otobüs ve trenle gidilir. Şirinyer geçildikten sonra, sağı solu büyük bahçelerle kaplı bir yolla Buca’ya varılır.

Karşıyaka, Yamanlar dağının eteği ile deniz arasında kurulan Karşıyaka İzmir’in en büyük banliyösüdür. İzmir’in Kordonu gibi, Karşıyaka’nın Kordonu da, Bostanlıya kadar, bir eğlence, dinlenme ve gezi yeridir.

Büyük Yamanlar, Karşıyaka’dan dağa tırmanan bir yolla gidilen Büyük Yamanlar, tamamen çam ormanlarıyla kaplıdır, Kızılaya ait bir otel vardır. Bir ve iki odalı blok şeklindeki küçük evleri de kiraya verilmektedir. Burada yüzme havuzu, restaurant ve oyun salonu gibi tesisler bulunmaktadır. Buradan 20 dakikalık bir yürüyüşle Karagöl’e gidilebilir. Havası ve suyunun güzelliğinden dolayı iyi bir dinlenme yeridir.

Bornova, Tren ve otobüs seferleri vardır Meyve bahçeleri, suları ve gazinoları ile ilgi çekicidir.

Pınarbaşı,İzmir’e çok yakın mesafede bulunan Pınarbaşı, ağaçlık mesire yeridir. Burada bilhassa nar bahçeleri dikkati çeker. Tatil günleri İzmir’liler dinlenmek ve eğlenmek için Pınarbaşı’na akın ederler.

Çandarlı, İzmir’den 84 kilometre uzaklıkta bulunan Çandarlı Yarımadası üç yönü denizlerle çevrili güzel bir kıyı bucağıdır.

Gümüldür, İzmir’e 48 kilometre uzaklıktadır. Gümüldür köyündeki Gümüşsüyü plajı şahane bir tabiat güzelliğine sahiptir. Lokanta ve gazino bulunur. İzmir’den ve Gümüldür’den karşılıklı olarak otobüs seferleri yapılmaktadır.
Klaros, İzmir’e 55 kilometre uzaklıktadır. Ahmetbeyli köyü otobüsleri ile gidilir. Tarihi Klaros harabelerinin ötesinde 20 odalı bir otel vardır. Plajı, plaj kabinleri ve gazino da bulunmaktadır.

Mordoğan, 83 kilometre uzaklıkta bulunan kabinsiz plajlarıyla Mordoğan son yıllarda kıyı turizmi yönünden gelişme göstermektedir. Karapmardan Mordoğan’a kadar her yer tabii plajdır. Ulaşım Karaburun otobüsleriyle sağlanmaktadır. Sayfiye evleri, motel ve gazinoları vardır.

Antalya İzmir otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Antalya İzmir otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Antalya’dan İzmir’e giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Antalya İzmir otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde İzmir’e yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Antalya İzmir Seferleri
Antalya İzmir Otobüs Firmaları