Antalya Kocaeli Otobüs Bileti

Antalya İzmit Otobüs Bileti

Antalya İzmit Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Antalya’dan İzmit’e Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Ulaşım Durumu: İstanbul – Ankara karayolu, İzmit ve Gebze’den geçer. İzmit Yalova yolu Gölcük ve Karamürsel ilçelerini il merkezi ile diğer illere bağlayan nefis bir yoldur. İzmit’ten Kandıra’ya da düzgün bir karayolu vardır. Kocaeli, İstanbul – Ankara demiryolu üzerindedir. İzmit – Gölcük arasında Deniz Şehir Hatları İşletmesi’nin körfez vapurları işler.

Milli Kıyafetler: Genellikle Çerkez milli kıyafetleri hakimdir. Setre yelek pek yaygındır. Bazı köylerde zarif feraceler ve pek güzel peştemallar kadın kıyafetlerinde özellik taşır.

Milli Oyunlar: Çerkez oyunları büyük ilgi görür.

Üç ünlü hükümdar bu topraklarda öldü

Kocaeli yöresi, üç ünlü hükümdarın hayata veda ettiği topraklar olarak, dünya tarihine ayrı bir önünle geçti.
Kartacalıların yiğit kralı Annibal, Roma ya yenildikten sonra perişan oldu. Gelip, İzmit’te liitinya hükümdarlarına sığındı ve takvim yıllarının başından 183 yıl önce, Gebze’de öldü. Mezarı Gebze’dedir. Bu yörenin en. çok ilgi çeken müzeleri arasındadır.

Roma İmparatorluğunun başkentini İstanbul’a taşıyan ve “Konstantinopolıs” olarak İstanbul’u kuran Büyük Konstantin de, Kocaelinde, İzmit dolayında can verdi. Bu yüzden. İzmit’in adı, dünyanın hemen bütün ansiklopedilerinde yor alır ve Konstantin ile beraber, İzmit’in tarihi de özetlenir.
Nihayet. Kocaeli yöresi, Fatih Sultan Mehmet’in de ruhunu teslim ettiği topraklar oldu. Büyük hükümdar, Roma üzerine, yeni bir sefer açmıştı. Er gücüyle onu durduramayacağını bilen Romalılar, hileyle canına kastettiler. Fatih’in hekimbaşı Yakup Paşayı 250 milyon altın vaat ederek kandırdılar. Aslında Venedikli bir Yahudi olan, dönme müslüman Yakup Paşa, Fatih’i yavaş yavaş zehirledi.
Gebze’ye gelinceye kadar ayakta zor durabilen Fatih Sultan Mehmet, burada, Otağ-ı Hümayun da yatağa düştü. 3 Mayıs, 1481 günü. 49 yaşındayken hayata gözlerini yumdu. Mesele o gün anlaşıldı ve asker, Yakup Paşa’yı linç etti.

Antalya İzmit otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Antalya İzmit otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Antalya’dan İzmit’e giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Antalya İzmit otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde İzmit’e yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Antalya Kocaeli Seferleri
Antalya Kocaeli Otobüs Firmaları