Antalya Mardin Otobüs Bileti

Antalya Mardin Otobüs Bileti

Antalya Mardin Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Antalya’dan Mardin’e Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Güneydoğu Anadolu bölgesinde, Dicle dolayında uzanan Mardin, yetiştirdiği nefis üzümleriyle Türkiye’de dördüncü gelir. Yıllık üzüm üretimi 150 bin tonun üzerindedir. Ayrıca Mardin, bostancılığın en çok geliştiği on ilimiz arasında bulunmakla büyük değer taşır.

İl sınırları Hakkari, Siirt, Diyarbakır, Urfa ve Suriye’ye komşudur. Kuzeyi sarp dağlarla, güneyi düz ve geniş ovalarla kaplıdır. Mardin’in en önemli akarsuyu, bütün yöreye hayat veren Dicle nehridir.

Mardin’de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık geçer, özellikle Dicle nehri ve diğer akarsu boylarında tarım hayli ilerlemiştir, ilin başlıca geçim kaynağı olan bağcılık ve bostan ürünlerini, sırayla buğday, pirinç ve sebze tarımı izler.
Hayvancılık da yıldan yıla önemli gelişme içindedir. En çok kıl keçisi beslenir. Yer yer iyi cins tiftik keçisi de yetiştirilmeye başlanmıştır. Sonra koyunculuk gelir.
Fırında iyice pişen karpuzun içi, tatlı hoş bir ilaç olarak, sigara öksürüğüne iyi gelir.

Mardin’de Sebbitil Batare, Yorgunlar Haftasıdır

Mardin ve dolayında, mayıs ayının ilk haftası Sebbitil Batare adıyla ünlü bir haftadır. Bu hafta boyunca, halk, mesirelere akın eder. Şenlikler düzenlenir. Pek hoş vakit geçirilir.
Sebbitil Batare’nin uzun bir geçmişi vardır ve bunun, nice yıllar önce yaşlıların gönlünü almak için düşünüldüğünü, böylece gelenek haline geldiğini anlatırlar.
“Sebbitil Batare” diğer adıyla “Yorgunlar Haftası” olarak da bilinir.

Antalya Mardin otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Antalya Mardin otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Antalya’dan Mardin’e giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Antalya Mardin otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Mardin’e yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Antalya Mardin Seferleri
Antalya Mardin Otobüs Firmaları