Antalya Muğla Otobüs Bileti

Antalya Muğla Otobüs Bileti

Antalya Muğla Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Antalya’dan Muğla’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Görülecek Yerler

Labranda – Muğla’nın 110 Km. kuzey batısındadır. Karya bölgesinin, Zeus kültürünün merkezi olarak en mühim tarihî bir şehirdir. Burada yapılan kazılarda Arkaik devre ait mabet, propyle, surlar ve küçük eserler meydana çıkarılmıştır. Bu eserler İzmir akeoloji müzesinde teşhir edilmektedir.

Halikarnassos (Bodrum) – Muğla’nın 137 Km. batısındadır. Karya’nın başşehri olarak zengin bir tarihi vardır. M.Ö. IV üncü yüzyılda Karya Krallarından Mausolos’un vefatından sonra karısı ve kız kardeşi Artemisia tarafından muazzam bir Anıtkabir yaptırılmıştır. Bu anıt dünyanın yedi harikasından biri idi. M.Ö. 334’de Halikarnassos İskender’in eline, daha sonra sırasıyla Mısırların, Suriyelilerin, Romalıların Bizanslıların ve 1300 yıllarında da Menteşe Emirliğinin eline geçmiş, bilahare Osmanlı topraklarına katılmıştır.

Bodrum Kalesi – XV’nci yüzyılda Rodos şövalyeleri tarafından inşa ettirilen bu kale denizden sahile doğru üç bedenle çevrilmiştir. İkinci beden, denize inen birinci bedenden daha yüksek, İçkale’yi ihtiva eden üçüncü beden ise üç kule ile tahkim edilmiş vaziyette daha çok yüksektir. Kale’nin kuzeye bakan 5 kapısı asma köprülüdür. Kale’de bulunan kuleler muhtelif milletler tarafından yaptırılmıştır. Kale Osmanlılar devrinde hapishane olarak kullanılmıştır.

Mausoleum – Dünyanın Yedi Harikasından biri olan 44 m. yükseklikte, beyaz mermerden 24 ayak merdivenle çıkılan ve yuvarlak bir kaide üzerine yapılmış olan bu mezar anıtı, depremlerle yıkılmıştır. Mezar anıtının bugün yalnız yeri kalmıştır. Heykelleri British Museum’dadır.

Su Altı Eserleri Müzesi – Bodrum açıklarında Yassıada civarında denizaltında yapılan araştırmalarda birçok sanat eseri bulunmuş ve bunlar Bodrum Kale’sinde depo edilmiştir. Müze olarak ziyaretçilere açık olan bu depoda Fenike gemilerine alt parçalar, sivri dipli testiler, bardak, çanak, bakır maltız, zeytinyağı kandilleri ve külçe cam parçaları görülebilir.

Diğer Eserler – Tiyatro, Agora, Mars Mabedi, Küçük Kilise, Sur ve Kapılardır.

Antalya Muğla otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Antalya Muğla otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Antalya’dan Muğla’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Antalya Muğla otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Muğla’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Antalya Muğla Seferleri
Antalya Muğla Otobüs Firmaları