Antalya Ordu Otobüs Bileti

Antalya Ordu Otobüs Bileti

Antalya Ordu Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Antalya’dan Ordu’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Doğu Karadeniz bölgesinde uzanan Ordu, yetiştirdiği fındık ile Türkiye’de birinci gelir. Ülkemizdeki bütün fındık ağaçlarının dörtte biri Ordu’dadır. Ordu’nun Tombul cinsi fındığı, sadece yurdumuzda değil, bütün dünyada ünlüdür. Bol bol ihraç edilir. Böylece hem ilin başlıca döviz kaynağıdır, hem de geniş ölçüde döviz sağlar.
Ordu ili Samsun, Tokat, Sivas ve Giresun’a komşudur. Sahilden içeriye doğru arazi, dağlık bir görünüştedir. En önemli dağları da Canik ve Karagöz dağlarıdır. İlin başlıca akarsuyu Melet çayıdır. Bunun yanında Turna suyu, Bolaman çayı ve Elekçi deresi bağlar bahçeler arasından gürül gürül akar gider.
Ordu’nun iklimi ılık ve bol yağışlıdır. Yazın, bunaltıcı sıcağa rastlanmaz. Kışın da fazla soğuk olmaz. Toprak, her çeşit tarıma elverişlidir. Göz alabildiğine, gür bir yeşillik uzanır. Tarım alanlarında. fındığın yanı sıra mısır, patates ve buğday ekimi de çok önemlidir Uzun yıllar önce başlayan soya fasulyesi ekimi, yıldan yıla çok gelişmiş ve bugün bir sanayi ürünü olarak büyük değer kazanmıştır. Ordu da 1954’te açılan soya yağı fabrikası, ilin en büyük sanayi tesisidir Ayrıca birçok fındık kırma fabrikası vardır.

Antalya Ordu otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Antalya Ordu otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Antalya’dan Ordu’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Antalya Ordu otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Ordu’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Antalya Ordu Seferleri
Antalya Ordu Otobüs Firmaları