Antalya Samsun Otobüs Bileti

Antalya Samsun Otobüs Bileti

Antalya Samsun Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Antalya’dan Samsun’a Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Samsun’un ünlü kaplıcaları müzmin nezleye bile iyi gelir

Samsun’un Havza, ve Ladik kaplıcaları ünlüdür. Havza’daki Büyük Hamam ve Küçük Hamam olarak tarihin eskiden beri büyük rağbet görür. Bu kaplıcalar başta her derde devadır.
Ladik’teki Hamamayağı ve Hilyas kaplıcaları da, nefes darlığı, damar sertliği, hatta müzmin nezleye bile şifa veren özelliğiyle dillere destandır. Kaplıcaların etrafında güzel oteller vardır. Bunlar, her keseye uygun, rahat ve temizdir.

Çarşamba’nın Ayvacık yöresindeki Pavli içmeleri, mide ekşimelerine birebir gelir. Bafra madensuyu ise, hazımsızlıkların baş ilacıdır. Vaktiyle, Bafra tütünlerinden yapılan Bafra sigarası, bu madensuyunun rahat içimine benzetildiği için “Bafra Maden” adını taşırdı.

Samsun’un İlginç Sosyal Yaşamı

Düğün dernek cümle dilek: Samsun köylerinde bir gelenek vardır. Düğün sonunda, ata bindirilen gelin, güveyi evinin yolunu tutarken, köy mezarlığının çevresini üç defa dolanır. Böylece dedesinin, atasının ruhunu hoş edeceğine inanırlar.

DAMAT, HARMAN YERİNDE: Damat, harman yerinde, eşi dostu, olanca arkadaşının yardımıyla giyinir. Mevsim kışa rastlıyorsa, harman yerine bir kilim serilir. Elbiseler üstüne konur, Damat, gene aynı törenle donanır. Böylece, dünya evine girerken, çulunda çarığında harman bereketi olacağını söylerler.

DÜĞÜN AŞI, KÖYÜN AŞI: Hele Ladik köylerinde, karşılıklı yardımlaşmanın örneği, güzel bir adet vardır. Düğün aşı,meydanda pişer. Herkes karınca kararınca yarma buğday, kırma şehriye, yağ veya tuz getirir. Böylece, düğün sahibinin masrafı, bir de düğün aşıyla büsbütün kabarmış olmaz.

Antalya Samsun otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Antalya Samsun otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Antalya’dan Samsun’a giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Antalya Samsun otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Samsun’a yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Antalya Samsun Seferleri
Antalya Samsun Otobüs Firmaları