Antalya Yozgat Otobüs Bileti

Antalya Yozgat Otobüs Bileti

Antalya Yozgat Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Antalya’dan Yozgat’a Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Yozgat ve İlçeleri

Akdağmadeni, Yozgat’ın 100 km doğusunda bulunan ilçenin yüzölçümü 2.053 km2’dir. Akdağmadeni ilin en fazla armut üretimi olan ilçesidir.

Boğazlıyan, Yozgat’a 92 km uzaklıkta olan ilçenin yüzöl çümü 2.129 km2’dlr. İlin yüzölçümü en büyük ilçesidir. Boğazıyan, ilin şekerpancarı üretimi en yüksek ilçesidir.

Çayıralan, Akdağ’ın kuzeybatı eteklerinde kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 1.445 km2’dir. İlin en seyrek nüfuslu ilçesidir. Çayıralan, ilin üzüm üretimi en yüksek ilçesidir.

Çekerek, Dağnı Dağlarının doğu eteklerinde kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 1.634 km2’dir. ilçe halkı geçimini buğday, arpa, mercimek, fasulye, nohut ve ayçiçeği yetiştiriciliğinden sağlamaktadır.

Sarıkaya, Yozgat’a 80 km uzaklıkta kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 976 km2’dir. İlçe halkı geçimini buğday, çavdar, fasulye, mercimek, nohut ve şekerpancarı yetiştiriciliği ile sağlar.

Sorgun, Kokenez Dağı’nın kuzeydoğu eteklerinde kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 1.769 km2’dir. Sorgun ilin en sık nüfuslu ilçesidir. İlçe ekonomisi tarıma dayalıdır.

Şefaatli, il merkezine 60 km uzaklıkta kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 833 km2’dir. İlin en az nüfusu olan ilçesidir. İlçe tarım alanlarında buğday, arpa, çavdar, mercimek, fasulye ve ayçiçeği yetiştirilmektedir.

Yerköy, Delice Irmak’ın doğusunda kurulmuş olan ilçenin yüzölçümü 1.245 km2’dir. Yerköy, ilin buğday, arpa, çavdar ve elma üretimi en yüksek ilçesidir.

Antalya Yozgat otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Antalya Yozgat otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Antalya’dan Yozgat’a giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Antalya Yozgat otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Yozgat’a yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Antalya Yozgat Seferleri
Antalya Yozgat Otobüs Firmaları