Aydın Hakkında

Artık Aydın otobüs bileti satın almak, bu konuda Aydın otobüs seferleri düzenleyen firmalar hakkında bilgi edinmek oldukça basit. Zira, sitemiz bu alanda sizlere gerekli olan her türlü bilgiyi en kapsamlı şekilde sunuyor ve destek oluyor. Sizlere ise, herhangi bir sorun ya da aksama söz konusu olmadan ihtiyacınız olan bileti tek bir tık sayesinde satın almak kalıyor. Öyle ki, sitemiz bu hususta tamamen güncel bir düzen içerisinde sizlere destek oluyor ve hizmet sağlıyor ki sizlerde bu hizmet düzeni, sistemi içerisinde herhangi bir aksama yaşamadan tüm bilet konusunda ki ihtiyaçlarınızı rahatlık ile karşılayabiliyorsunuz.

Aydın Otobüs Seferleri

Amacımız, sizlere otobüs bileti hususunda kesinti yaşamadan hizmet alabileceğiniz bir ortam yaratmak. Bu ortamı yaratırken de güvenlik kavramını asla unutmadan tüm bilgilerinizi koruyarak ihtiyaçlarınızı gidermek. Bunun için, ne gerekiyorsa kesintisiz olarak sizlere sağlayan ekibimiz, güvenli, kesintisiz ve hızlı bir ortam içerisinde satın alacağınız tüm otobüs biletlerini de en uygun fiyatlardan almanız için çeşitli çalışmalar içerisinde bulunuyor. Yani, vakit kaybı yaşamadan hızlı ve güvenli bir biçimde bilet satın alabiliyor, bu işlemi yaparken de herhangi bir aksama söz konusu olmadan bütçeniz ile uyumlu bir şekilde istediğiniz bileti almış oluyorsunuz. Üstelik, bu hususta bilet satın almadan önce seçeceğiniz firma ile ilgili bilgilere, kampanyalara ve güncel duyurulara da sitemiz sayesinde ulaşmanız mümkün durumda.

Egenin İncilerinden Aydın’a Ucuza Gidin

Ege Bölgesinin gelişmiş illerinden biri olan Aydın’a özellikle yaz ayları içerisinde bir hayli gidiş olmaktadır. Sitemiz, bu gidişlerde ihtiyacınız olan otobüs biletleri konusunda ucuz hizmet sunmak için her daima otobüs firmaları ile iletişim halinde kalarak sizlere güvenli bir alt yapıda uygun alışveriş imkânı sunuyor. Sizler de bu sayede tüm ihtiyaç duyduğunuz biletleri, herhangi bir sorun yaşamadan sitemiz üzerinden güven içerisinde temin edebiliyorsunuz. Zira, editör kadromuz; en ufak kampanyayı dahi anlık olarak sizlere sunmak adına kesintisiz bir sistem içerisinde hareket etmektedir. Malum, yaz ayları başta olmak üzere bir çok dönemde firmalar tarafından yapılan kampanyaları takip ederek; çok daha uygun ücretler ile bilet satın almak mümkün hale geliyor. Sitemiz ise, bu imkânı kaçırmadan sizlere sunmak adına hareket ediyor.

Efeler diyarından Aydın kuru ve taze inciri zeytin tarlarları yöresel tatları ile birlikte turizm beldelerine yakınlığı ile önemli yer tutan bir şehrimizdir. Halkın genelinin geçim kaynağı bağ-bahçe işleridir. Bunun yanı sıra Aydın genelde memur asker ve bünyesinde üniversite barındırması ile öğrenci şehri olarak bilinmektedir. Aydına gittiğinizde Adnan Menderes Üniversitesi kampüsünü ziyaret ederek Aytepe piknik alanından bütün şehri ayaklarınız altında izleme şansı bulabilir güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Aydın Otobüs Firmaları

Aydın otobüs bileti konusunda bazen önceden ihtiyacınız olan bileti satın almak isteyebilirsiniz. Sitemiz, bu doğrultu da da geleceğe yönelik bilet satın alma imkânı sunmakta. Yapmış olduğunuz tatil, iş ya da diğer özel planlarınız ile uyumlu bir şekilde ihtiyacınız olabilecek tüm biletleri rahatlıkla almanız adına gerekli olan güvenli alt yapı kesintisiz olarak sizlere sunulmaktadır.

Aydına giden otobüs firmaları

 • Aydın Turizm
 • Varan Turizm
 • Kanberoğlu
 • Bursa Uludağ Turizm
 • Denizli Turizm
 • İzmir Turizm
 • Anadolu Ulaşım
 • Güzel İzmir Seyahat
 • Antalya Akdeniz Seyahat
 • Dadaş Turizm
Aydın otobüs bileti almak için www.tikobilet.com ara yüzünü kullanarak Denizli İzmir Marmaris Bodrum gibi yerleşimlere yer edinebilirsiniz.
İlçeleri :
 • Bozdoğan
 • Karacasu
 • Çine
 • Didim
 • Köşk
 • İncirliova
 • Buharkent
 • Karpuzlu
 • Koçarlı
 • Germencik
 • Kuyucak
 • Nazilli
 • Sultanhisar
 • Söke
 • Kuşadası
 • Yenipazar
Komşuları : İzmir – Muğla – Manisa – Denizli
Aydın Otobüs Firmaları

Aydın Otobüs Firmaları, Telefon Numaraları ve Aydın Otobüs Bileti tikobilet.com’de! En Ucuz Bilet Fiyatları İle Aydın’a Giden Otobüs Firmaları Burada!

AYDIN dağları eteklerinde kurulu bu ilimiz Büyük Menderes nehrinin de katkısı ile bir doğa harikası. Tarihi eserler de kente ayrı bir değer kazandırıyor. Aydın’da yaz süresince hava oldukça sıcak ve kurak. Bu aylarda sahil kesimi bir turizm merkezidir.

Aydın’a Giden ve Aydın’dan Diğer İllere Giden Otobüs Firmaları

Adıyaman Gülaras Adıyaman Ünal
Otogar: 0256 225 10 00
Söke: 512 69 86
Aksu Anadolu Ulaşım
As 74 Aydın Turizm Balıkesir Uludağ Ben Turizm
Merkez: 214 10 27
Best Van Buzlu Turizm
0256 444 00 47
Çağlar Turizm Çanakkale Truva
Düzce Güven
Merkez: 0256 214 32 89
Kuşadası: 612 79 09
Efe Tur
Otogar: 213 09 09
Kuşadası: 612 88 39
Elazığ Murat
Merkez: 225 00 18
Nazilli: 315 20 92
Elbirlik Turizm
Kuşadası: 0256 614 10 08
Esadaş
0256 444 00 25
Fethiye Seyahat Has Turizm Isparta Petrol
0256 444 34 34
İsmail Ayaz
0256 444 26 26
İstanbul Seyahat
0256 444 59 59
Kamil Koç Kent Turizm
0256 444 00 38
Kontur
0256 444 40 42
Konya Lüks Ereğli Kütahyalılar
0256 444 34 43
Lider Anatolia
Lider Elbistan Lider Turizm Lüks Aksel Seyahat
0256 225 49 41
Lüks Yonca Seyahat
Malatya Beydağı Mersin Seyahat Metro Turizm Nevşehirliler Seyahat
0256 444 50 50
Öz Diyarbakır
0256 444 21 00
Öz Elbistan
0256 225 26 03
Özemniyet Özkaymak
0256 212 23 65
Özlem Diyarbakır
0256 444 44 21
Pamukkale Sahil Seyahat Sakarya Vib
0256 444 54 54
Salihli Güven Ses Turizm Siirt Petrol Süha Turizm
0256 444 11 38
Şanal Kırşehir
0256 444 40 40
Şanlıurfa Cesur
0256 444 44 63
Tokat Seyahat
0256 444 11 60
Topçam Turizm
0256 444 00 60
Ulusoy Üstün Erçelik
0256 215 08 52
Van Erciş İtimat
0256 444 00 87
Van Gölü
0256 213 54 34
Varan Turizm Yeni Adana Seyahat  

TARİHİ KALINTILAR:

Aydın’ın en eski tarihi kalıntısı, Tralleis Harabeleri, ilin 1 kilometre kuzeyinde, Topyatağı sırtında bulunuyor. Ayakta kalabilen bölümleri, Uçgözler Kemeri, Saray ve Tiyatro’ya ait giriş kapıları

Güzelhisar Mahallesi’ndeki Ağaç- arası Camisi, Üveyspaşa Mahallesindeki Alihan Kümbeti, istasyon yakınındaki meydanda bulunan Beş (Süleyman Bey) Camii, Köprülü Mahallesindeki Cihanoğlu Camii, Gazi Bulvarındaki Eskiyeni Camii, Belediye karşısında bulunan Kurtuluş Savaşı Şehitler Anıtı, yine Köprülü mahallesinde Nasuh Paşa Medresesi ile Üveys Paşa Camisi kentte görülmeye değer eski yapılar. Nefis plajları ile dünya çapında ün yapmış olan Aydın’ın en önemli turistik yöresi Kuşadası.

AYDIN’IN ÖZELLİKLERİ:

Türkiye’nin en nefis incirlerini ve en güzel pamuğunu yetiştiren bir ilimiz Aydın. Efeleri ve tütünü ile de ünlü.

Çarşılarında çok çeşitli hediyelik eşyalar, el işleri bulabilirsiniz.

SÖKE: Türkiye’nin en büyük mabetlerinden biri olan Apollon Tapınağı’nın bulunduğu Didim (Didyma) burada. Söke’ye 50 kilometre uzaklıkta, Yeni- hisar köyünde. İlçenin 28 kilometre kuzeybatısında ve Balat köyünün bir kilometre kuzeyinde de eski bir liman şehri. Milet (Miletos) bulunuyor. Kalıntılar arasında tiyatro, agora şehir meclisi, Comnazyum, stadyumdan başka bir Türk hamamı da ilgi çekmekte.

Söke’nin Kemer köyünde bulunan Ilıkça Kaplıcaları, cilt hastalıklarına iyi geliyor.

KARACASU: Aydın’ın mesire yerlerinden biridir. Karacasu Yaylası, güzel çamlıkları ile ideal bir kamp yeri, ilçeye 12 kilometre uzaklıkta Afrodisia Harabeleri var. Buradaki Afrodit Tapınağı ile 20 bin kişilik tiyatro özellikle ilgi çekiyor.

GERMENCİK: Bu yörelerde pek çok şifalı su bulunuyor. Bozköy’deki Germencik Kaplıcası romatizma ve nevraljiye İyi geliyor. Alangüllü Köyü Kaplıcaları cilt, kalp ve romatizma, Gümüşlüköy Kaplıcaları, romatizma, karaciğer ve safrakesesi rahatsızlıkları için şifalıdır.

BOZDOĞAN: Madran Dağı eteklerinde kurulmuş olan bu ilçede Kemer Barajı ve çevresi doğa güzelliğine sahip gezi alanları. Burada, baraj yolu üzerindeki kahvelerde dinlenebilir, ya da et lokantalarında yemek yiyebilirsiniz. Söke’ye 15 kilometre uzaklıktaki Güllübahçe’de Priene, Sultan- hisar ilçesinin 3 kilometre kuzeyinde Nyssa, Çine’nin Karpuzlu bucağında Alinda, yine Çine’nin 26 kilometre uzağında Araphisar köyünde Alabanda, görülmeye değer tarihi kalıntılardır.

AYDIN’A NASIL GİDİLİR:

Uçakla İzmir’e gelip, buradan otobüsle Aydın’a geçebilirsiniz. İstanbul’dan trenle de gidilebilir.

Aydın’a her ilden otobüs de bulunabilir. Adana’ya 917, Ankara’ya 598, Bursa’ya 490, Denizli’ye 128, İstanbul’a 721, İzmir’e 134, Samsun’a 1010, Sivas’a 1044, Uşak’a 283, Zonguldak’a 845 kilometre uzaklıktadır.

Aydın otobüs firmaları incelemenizi bitirdiyseniz yukarıdaki bilet arama motorumuz ile Aydın otobüs bileti araması yapabilir ve Aydın’a giden onlarca otobüs firması arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. İsterseniz Aydın otobüs firmaları telefon numaraları bilgileri ile şirketlerin iletişim ve irtibat bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Aydın Bozdoğan Otobüs Bileti

Aydın iline bağlı bir ilçedir. İlçede bir adet üniversite bulunması zaman içerisinde nüfusunun artmasına neden olmuştur. Aynı zamanda refah seviyesinin de yıllara göre yükseldiği görülür. İlçe diğer ilçeler mesafe bakımından yakındır. 40 ın üzerinde köyü bulunan ilçe Aydın ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır.

Adana’nın Çukurova bölgesinde Bozdoğan isminde bir aşiret yaşardı. Bu aşiretin üyelerinin büyük bir kısmı bu bölgeye yerleştirilerek Bozdoğan ilçesini kurmuşlardır. İlçenin isminin bu isimden geldiği bilinir. İlçenin birbirinden farklı mahalleleri bulunmaktadır. Aynı zamanda ilçeye bağlı olan 44 ün üzerinde köy de bulunmaktadır. Nüfusu ise zaman içerisinde yükselen bir grafik çizmektedir. Bu da bir anlamda ilçenin genel özelliklerinden kaynaklanan bir yapıdır. Günümüzde ilçenin nüfusu 34.000 in üzerinde yer almaktadır.

Bozdoğan’a Ulaşım Nasıl Sağlanır

İlçeye ulaşım sağlamak için herhangi bir sıkıntı çekilmemektedir. İlçenin komşuları arasında; Çine, Yenipazar, Nazilli ve Karacasu ilçeleri yer alır. Aynı zamanda ilçe merkezinin Aydın il merkezine uzaklığı, 70 km dir. Aydın – Nazilli yoluna çıkmak suretiyle ulaşım sağlanabilir.

Aydın merkezli olmak üzere Türkiye’nin büyümeye başlayan ilçeleri arasında yer almaktadır. Özellikle kendine has pidesi ve kebabı ile meşhurdur.

Bunun yanı sıra bütün dünyada beğeni ile tüketilen meşhur Madran Suları da bu ilçede üretilerek dünyaya satılmaktadır. Gelişmeye başlaması ve diğer ayrıcalıklı seçeneklerinin yanı sıra mevcut üniversitesinin bulunması da yol ve ulaşım seçeneklerinin geliştirilmesini sağlamaktadır.

Aydın Bozdoğan Otobüs Bileti, Firmaları, Seferleri ve Aydın Bozdoğan Otobüs Bileti Fiyatları bilgilerini görerek www.tikobilet.com sitemizden satın alabilirsiniz! Bozdoğan otobüs bileti için arama sorgulama yapabilirsiniz.

Bozdoğan Otobüs Firmaları

Aydın Buharkent Otobüs Bileti

Aydın ilinin önemli ilçelerinden bir tanesi olan Buharkent, lokasyon olarak Menderes Vadisinde yer almaktadır. Menderes Vadisinin düz yapısı ve bereketli toprakları nedeniyle ekonomisi ciddi anlamda tarıma dayalı bir şekilde gelişme göstermiştir. Buharkent’te üretilen başlıca ürünler, dönemine ve ekonomik değerine bağı olarak pamuk, incir ve üzümdür. Bunların yanı sıra Buharkent ilçesinde zeytin de önemli bir geçim kaynağı olarak dikkat çeker. Menderes Vadisi üzerinde yer alıyor olması aynı şekilde ilçenin Menderes Akarsuyu tarafından sulanmasını da olanaklı hale getirmiştir.

İlk olarak 1987 senesinde ilçe olan Buharkent ayrıcalıklı ve yüksek refah seviyesine sahip olan ilçeler arasında yer alır. Aynı zamanda ilçeye ismini veren Buharkent adı jeotermal tesisinden dolayı bu isme sahip olmaktadır.

Buharkent’e Ulaşım Nasıl Sağlanır

İlçe merkezine göz attığımız zaman genel olarak ilçenin Aydın ile Denizli arasında yer aldığını görebiliriz. Gelişmişlik seviyesi bu iki şehir arasında yer alan yol üzerinde konuşlanmış olması ile de açıklanabilir. Aynı zamanda ilçenin güney kısmından bir de demiryolu geçtiği için daha da hızlı bir şekilde büyümesi söz konusu olmaktadır. Şuan ki nüfusu 13.000 civarında olan ilçe daha hızlı bir şekilde büyümektedir.

Aynı zamanda ülkemizde yer alan jeotermal enerjiden üretilen enerjiye de büyük oranda ön ayak olan ilçenin bu bakımdan da son derece büyük bir önemi ve ayrıcalığı olduğu da unutulmaması gereken konu başlıkları arasında ilk sırada yer almaktadır.

Aydın Buharkent Otobüs Bileti, Firmaları, Seferleri ve Aydın Buharkent Otobüs Bileti Fiyatları bilgilerini görerek www.tikobilet.com sitemizden satın alabilirsiniz! Buharkent otobüs bileti için arama sorgulama yapabilirsiniz.

Buharkent Otobüs Firmaları

Aydın Çine Otobüs Bileti

Eski ismi Kıroba olan Aydın ilçesi… İlçe tarihi özellikleri ile incelendiği zaman son derece farklı bilgilere ulaşılabilir. Özellikle de efsanelerde konu olmuş pek çok toprak parçasını bünyesinde barındırdığı düşünülürse Çine ilçesinin ciddi anlamda bir zenginliğe sahip olduğunu söylemek mümkündür.

Güzellikleri sadece bununla da sınırlı değildir. Aynı zamanda ilçe ayrıcalıklı ve verimli toprakları ile pek çok tarım ürünün yetiştirilmesine olanak tanımaktadır. Farklı bir yönden bakacak olursak da tarih boyunca ilçenin ticaret kervanlarına ev sahipliği yaptığını da görmek mümkündür. Bu sebepten bu ilçenin tarihine özellikle eğilmek ve yeniden araştırmak gerekmektedir.

İlçenin bir başka özelliği ise Kurtuluş Savaşı devam ederken, Yunan işgaline uğramamış ender ilçeler arasında yer almaktadır. Çine mutfağı da gelişim göstermiştir. Bu konuda herkes tarafından bilinen Çine köftesi de 1900 lü yılların başında bulunmuştur. Çine köftesi için söylenen en ayrıcalıklı özelliği ise köftenin tarifini bilen insanların sayısının bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az olmasıdır. Bu da köfteyi yapmayı bilen insanların giderek azalmasına neden olmuştur.

Çine’ye Nasıl Gidilir

Nüfusu 50.000 üzerinde olan ilçe farklı ilçe merkezleri ile bağlantısı bulunduğu için ulaşım konusunda sıkıntı yaşanmamaktadır. Aydın merkez, Karpuzlu ilçesi, Koçarlı ilçesi, Bozdoğan ilçesi ve Yenipazar ilçesi ile komşulukları bulunan ilçe oldukça önemli karayollarının ortasında yer almaktadır. Aynı zamanda ilçe geleneklerine bağlı yapısı ve efelik kurallarının etkisi ile de ayrıcalıklı bir şekilde ön plana çıkmaktadır.

Aydın Çine Otobüs Bileti, Firmaları, Seferleri ve Aydın Çine Otobüs Bileti Fiyatları bilgilerini görerek www.tikobilet.com sitemizden satın alabilirsiniz! Çine Aydın otobüs bileti için arama sorgulama yapabilirsiniz.

Çine Otobüs Firmaları

Aydın Otobüs Bileti Fiyatları

Aydın otobüs bileti almak ve Aydın’a giden otobüs firmalarının seferlerini ve en hesaplı otobüs bilet fiyatlarını görmek için en doğru adrestesiniz!

Aydın Otobüs Bilet Fiyatları

İzmir’e 30 – 40 TL
İstanbul’a 55 -69 TL
Antalya’ya 40 – 59 TL
Muğla 33 – 43 TL
Balıksir’e 38 -47 TL

Aydın otobüs firmaları

 • Aydın Turizm
 • Ulusoy
 • Varan Turizm
 • Mersin Vif
 • Kanberoğlu
 • Balıkesir Uludağ Turizm
 • Denizli Turizm
 • İzmir Turizm
 • Pamukkale
 • Anadolu Ulaşım
 • Güzel İzmir Seyahat
 • Antalya Akdeniz Seyahat
 • Esadaş
 • Dadaş Turizm

Yörük Ali Efe Müzesi
Milli bir kahraman olan Yörük Ali Efe’nin İzmir’den döndükten sonra vefatına kadar yaşadığı Yenipazar semt merkezindeki evi 1980’li zamanlarında çıkan yangında tamamen yanmıştır.1995 senesinde Yörük Ali Efe’nin mirasçıları tarafından müze yapılması şartıyla Kültür Bakanlığına bağışlanan ev, aslına uygun olarak resterasyonu yapılmış ve bahçe tanzim çalışmaları sonucunda teşhire hazır hale getirilmiştir.Yörük ali Efe’nin kullandığı şahsi eşyaları ve günün yaşam tarzına yönelik diğer eşyaların sergilendiği müze, Aydın’a yolu düşen herkesin mutlaka görmesi gereken tarihi bir yapıdır. tikobilet.com üzerinden Aydın otobüs bileti satın alarak Yörük Ali Efe Müzesi’ni gezip görebilirsiniz.

Milet
Yenihisar ilçesi,Balat köyü yakınlarındadır.Milet’te ilk boy gösteren milletler M.Ö. 2000 sonlarına doğru Myken kolonisi ile başlamakdatadır.Daha sonra Milet, Atina Kralı Kodros’un oğlu Nekus liderliğinde İonialılar tarafından tekrar kurulmuştur.İonia’nın kent limanlarından biri olmuştur milet.Bilinene göre dört limanı vardır.En parlak dönemini M.Ö.7 ve 6.yüzyılda yaşamıştır.Özellikle M.Ö.650’den sonra Akdeniz ve Karadeniz’deki kolonileri sayesinde millet çok büyük bir zenginliğe kavuşmuş.Ama M.Ö.545’de Perlerin eline geçmiştir.Daha sonra ise Roma döneminde de bağımsız bir kent olarak varlığını korumuştur. Erken hristiyanlık döneminde de çok önemli bir yer olan Milet’te,yerleşim yeri yarı yarıya daralmış ve 13.yüzyıl sonlarına doğru Selçuklu sonra ise Osmanlı egeminliği altına girmiştir.Ören yerinde bu çağlardan kalma; Milet tiyatrosu,Faustina Hamamı,Agora, tören caddesi,Anıtsal çeşme, gymnasium,Virgilious Capito,Hamam,Türk Hamamı, Athena Tapınağı Stadium,delphinion, liman anıtı, Zeus Olympios Temenosu, bouleuterion (Senato Binası),Mısır Tanrılarının Temenosu kalıntıları bulunmaktadır.

Karacasu Etnografya Müzesi
Karacasu Etnografya Müzesi, Karacasu semt merkezinde Tavas istikameti üzerinde bulunmaktadır. Aphrodisias Müzesi Müdürlüğüne bağlı olarak 2007’de kapılarını misafirlere açan müzede ilçenin geçmişten günümüze seramik,sıcak demir, deri ve diğer el sanatları,ile ilgili bir sürü etnografik eser sergilemektedir. Mankenleri kullanarak canlandırma yapılan müzede sergilenen eserler arasında kültürel bir hazinenin içinde bulmak isteyenlerin kesinlikle uğraması gereken bir tarihi müzemizdir.

Balıkesir’in hem bu tarihi güzelliklerini gezip görmek hem de Balıkesir’e komşu iller olan İzmir, Manisa, Muğla ve Denizli’ye de geçiş yapabilirsiniz. Tüm bunlar için tek yapmanız gereken sitemizden 1 adet Aydın otobüs bileti almak https://tikobilet.com/aydin-otobus-bileti .

Aydın Köşk Otobüs Bileti

Köşk, Aydın

Aydın ilinin bir ilçesidir. İlçe Aydın il merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta yer alır. Aynı zamanda ilçe de tarım ilk sırada geçim kaynağı olarak dikkat çeker. 27.000 nüfusa sahip olan ilçenin, son dönemlerde yapılan yatırımlar neticesinde nüfusunun artmaya başladığı görülmektedir. Bir anlamda tarımın ve meyve üretiminin önemli noktalarda yer alması da ilçenin önemini artırmaktadır.

Köşke Nasıl Gidilir

İlçe Aydın il merkezine 24 km uzaklıkta yer almaktadır. Ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanamamaktadır. Aynı zamanda İzmir ili de komşuları arasında yer alır. Aydın ilinin diğer ilçelerinden olan Sultanhisar ve Yenipazar ilçeleri ile de sınırları bulunur.

Aynı zamanda ilçede Adnan Menderes Üniversitesine bağlı bir adet Meslek Yüksek Okulu da bulunmaktadır. Bu bakımdan daha hızlı bir şekilde büyümeye başladığını da söyleyebiliriz. Biraz da merkeze yakın olması ve ulaşım konusunda sıkıntı  yaşanmamasının da ilçenin büyümesinde önemli artıları olduğu da bilinmektedir. Aynı şekilde ilçede tarım da son derece önemli bir noktada yer almaktadır. Pamuk ve zeytin yetiştiriciliğinin yanı sıra kestane üretimi de önemli noktada yer almaktadır.

Öyle ki ülke genelinde yer alan kestane pazarı sayesinde ciddi anlamda nakit kazanımı da elde edilmektedir. Bölgenin en büyük kestane pazarı Köşk ilçesine kurulmaktadır. Bu da ilçenin artılarından bir tanesi olarak dikkat çeker. Aydın ilinin büyümesiyle beraber Köşk ilçesinin yakın bir gelecekte daha hızlı bir şekilde büyüyeceğini söylersek yanlış olmayacaktır.

Aydın Köşk Otobüs Bileti, Firmaları, Seferleri ve Aydın Köşk Otobüs Bileti Fiyatları bilgilerini görerek www.tikobilet.com sitemizden satın alabilirsiniz! Köşk otobüs bileti için arama sorgulama yapabilirsiniz.

Köşk Otobüs Firmaları

Haritada Aydın