Bartın Antalya Otobüs Bileti

Bartın Antalya otobüs bileti fiyatları hakkında tam bilgi için arama kutusunu kullanınız.

Alaaddin Camii: Korkuteli’nin 3 km batısındadır. Selçuk Sultam Alaaddin Keykubad’ın yaptırdığı caminin bugün yalnız kapısı kalmıştır. Şimdiki ufak ve ahşap cami, sonradan, daha küçük boyutlarda yapılmıştır. Minarenin üzerindeki yazıttan Kuyucu Murad Paşa’ca yaptırıldığı anlaşılmaktadır. Minaresinin gövdesi firuze ve yeşil sırlı tuğlalarla kilim deseni biçiminde örülmüştür.

Ulu Cami: Akseki’dedir. Yapım yılı belli değildir, kuzey kapısı üzerindeki yazıtta I894’te onarım gördüğü yazılıdır. Kesme taştandır, kiremit çatıyla örtülüdür. Tahta tavanı ve iç kubbesi, dört mermer sütuna oturur. Tek şerefeli minaresi, yapının sağındadır. Mihrapta, kabartma ve süslemeler vardır.

Bartın Antalya Otobüs Bileti Fiyatları

Karatay Medresesi: Antalya Limanı üzerindeki Karadayı Sokağındadır. II. lzzeddin Keykavus zamanında Saltanat naipliği ve Üç Kardeşler Saltanatı sırasında vezir olarak görev yapan Celaleddin Karatay’ca 1250’de yaptırılmıştır. Yapı, mihrabı nedeniyle Karatay Camii ve Dar’üs Suleha adları ile de tanınır. Mihraplı salon, aslında bir eyvandır. Yapımında Roma Çağı’ndan kalma sur parçaları da kullanılmıştır. Genel olarak “İki Eyvanlı” medrese tipindedir. Mihrabı Selçuklu oyma sanatının zengin geometrik motifleriyle süslüdür.

Ulu Cami Medresesi: Antalya’da Ulu Cami’nin yakınındadır ve halk arasında “İmaret” olarak bilinir. Yazıtı olmadığından, kimce ve ne zaman yaptırıldığı bilinmemektedir. Ancak, yapı ve süsleme özellikleri, caminin XIII. yy’dan kalma olduğunu göstermektedir Kalıntılardan iki eyvanlı bir yapı olduğu, sivri kemerli giriş nişinin geometrik desenli iki geniş bordür ve bir silmeyle çevrelendiği anlaşılmaktadır.

Bartın’dan Antalya’ya giden otobüs firmalarının otobüs biletleri listesi için sorgulama yapmanız yeterli.

Popüler Bartın Antalya Seferleri
Bartın Antalya Otobüs Firmaları