Bartın Bursa Otobüs Bileti

Bartın Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Bartın’dan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

İZNİK MÜZESİ:Şehrin doğusunda ve Kılıçaslan Caddesinde, Yeşil Cami karşısındadır 1388’de I. Murad tarafından annesi ve Orhan Gazinin eşi Nilüfer Hatun adına yapılmış ilk Osmanlı misafirhanesidir. 1960’tan beri müze olarak kullanılmaktadır. Taş ve tuğla karışımı duvarlı, 6 sütun üzerine beş kubbeli girişli, büyük kubbe ile örtülüdür.
Müze: 1934’te Yakup Çelebi Camisinde açılmış, 1955’te restore edilen bu binaya 1960’ta taşınmıştır. Burada, arkeolojik taş ve çinili eserler dikkati çekmektedir.
ORHAN GAZİ CAMİSİ: Bursa ilçesi İznik’in Şehrin güneyinde, surların dışında ve Yenişehir kapısı önündedir. XIV. yüzyılda Orhan Gazi yaptırmıştır. İznik kuşatmasının uzun sürmesi yüzünden surlar dışın, da yapılmış bir Osmanlı camisidir. 1953- 1964 arası meydana çıkarılmıştır. Duvarları yıkık halde ayaktadır.
SÜLEYMAN PAŞA MEDRESESİ: Hamam Caddesi üzerindedir. İznik Valisi olan Orhan Gazinin oğlu Süleyman Paşa (1316-1358) tarafından yaptırılmıştır. 13 odalı, bir dersaneli, U planlı, 19 kubbe ile örtülü bir medresedir. Giriş kısmı ile kubbelerin bir kısmı yıkılmıştır.

Bartın Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Bartın Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Bartın’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Bartın Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Bartın Bursa Seferleri
Bartın Bursa Otobüs Firmaları