Bartın İstanbul Otobüs Bileti

Bartın İstanbul otobüs bileti fiyatları ve Bartın İstanbul otobüs seferleri ve saatleri için tikobilet.com sitemizde arama yapabilirsiniz.

Unkapanı’na doğru ilerleyen ana yolun adı Ragıp Gümüşpala Caddesi’dir. 1960’larda ölen bu ünlü politikacı Demokrat Parti’nin kurucularındandı. Buradan yolun karşısına geçin ve 16. yüzyılın güçlü sadrazamı, Sultan Süleyman’ ın kızı Mihrümah sultanla evli olan Rüstem Paşa’nın Mimar Sinan’a 1561’de yaptırdığı çinileriyle ünlü camiyi ziyaret edin. İstanbul’un en değerli ve önemli eserlerinden biridir bu. Sonra da çevredeki çarşı sokakları­ nı acele etmeden, sakin sakin gezin. Özellikle caminin arkasındaki Hasırcılar Caddesi’nde biraz Rüstem Paşa Camisi’nin muhteşem çinileri daha fazla oyalanın. Sağa sola, ilginç dükkanlara bakmaktan başınız.ın dönmesi olasıdır. Eski han binalarından yayılan baharat kokuları siz’leri’ tarihin derinliklerine çekecektir. Kıyısında Rüstem Paşa Camisi’nin yer Hasırcılar Caddesi aldığı Hasırcılar Caddesi dükkanlarından hediyelik eşya almak için bir miktar para harcamayı da bence göze alın. Zira buradaki kii-:. Çük dükkanların çekiciliğine dayanabilmek gerçekten de zor. Eminönü . güzergahının sırtlarındaki yokuşlarda yürümeyi de bu gezinizin ıçıne katabilirsiniz. Fatih devrinden Timurtaş yahut 25 Demirtaş ismiyle tanınan camiyi, yine Fatih devrinden saman emini Sinan Efendi’nin yaptırdığı, ilginç minaresiyle dikkat çeken Samanveren Camisi’ni görebileceksiniz bu yürüyüşlerinizde.

Bartın İstanbul otobüs bileti fiyatları

 

Çok kalabalık Uzunçarşı Yokuşu’na açılan Yavaşça Şahin Sokağı’nın başında son yıllarda yeniden inşa edilen ve yine Fatih döneminde kaptan-ı deryalık yapan Yavaşça Mehmed Ali Şahin Paşa’ya ait bir başka sevimli camiyi görüp fıkır fıkır kaynayan ve insanların birbirlerine değmeden yürümesinin neredeyse imkansız olduğu Hasırcılar Caddesi’nin az gerisindeki Tahtakale Caddesi, Süleymaniye’ye tırmanan Uzun Çarşı Yokuşu, Marpuççular Caddesi, daha sırtlarda Vasıf Çınar Caddesi gibi yollara bağlanan ilginç çarşı sokaklarında başıboş bir şekilde yol almanın zevkini tadarsınız böylelikle. Bu bölgeleri daha sonra etraflıca gezdireceğim sizlere. Kaptan-ı Derya Yavaşça Mehmed Ali Paşa Camisi Şimdi Sirkeci garının gerisindeki Hocapaşa Camisi ve hamamını ziyaret etmeye geldi sıra. 1580’lerde Mısır valiliği yapmış olan Hoca Üveys’in banisi olduğu bu eser 19. yüzyılda yeniden şekillendirildi. Hamamı ise kuzey yönündedir. Burada kaldırım üstü lokantalarından yayılan güzel kebap kokuları açlığınızı bayağı körükleyecektir. Bir pa­ rantez açabilir, nefis kadrajlar sunan dar sokaklarda bol bol fotoğraf çekme olanağını da elde edebilirsiniz. İlk geziniz için bu kadarı yeter diyebilirim. Ama siz o heyecan ve zevkle, bir de uygun bir hava varsa, eminim ki Gülhane parkına ve Alemdar’ a doğru yürümeyi de isteyeceksiniz. Demek gidelim diyorsu­ nuz, öyle mi? .. O halde düşün peşime bakalım, buralarda neler görebi­ lirsiniz, onları söyleyeyim
Bartın’dan İstanbul’a giden otobüs firmaları bilet fiyatlarını tikobilet.com ile sorgulayınız.

Popüler Bartın İstanbul Seferleri
Bartın İstanbul Otobüs Firmaları