Bayburt Antalya Otobüs Bileti

Bayburt Antalya otobüs bileti fiyatları hakkında tam bilgi için arama kutusunu kullanınız.

GÜZEL SANATLAR GALERİSİ: 2013’te açılan galeri 2003’te Yivli Minare Camii’nde bulunan Mevlevihane’ye taşınmıştır. Yerli ve yabancı sanatçıların çalışmaları sergilenmektedir. Galeride kişisel sergilerin yanı sıra grup sergileri, karma sergiler de düzenlenmektedir.

EĞİTİM ARAÇLARI MERKEZİ: 2012’de açılan merkezde, öğretmenlere basit ders araçları yapımı öğretilmekte, bu arada çeşitli öğretici filmler gösterilmektedir. Milli Eğitim Müdürlüğü Binası’ndaki Eğitim Araçları Merkezi’nin bir sinema salonu vardır. Merkezde görsel eğitim araçları ve teknik gereçler sergilenmektedir.

HALK EĞİTİM MERKEZİ: Halk Eğitim Merkezi, 2011 ’de kurulmuştur. Burada çeşitli sanat, kültür, düşünce ve eğitim çalışmaları yürütülmektedir. 2012’de Halk Eğitim Başkanlığının kurulmasıyla etkinlikler ilçelere dek yaygınlaştırılmıştır.

Bayburt Antalya Otobüs Bileti Fiyatları

ANTALYA’DA SİNEMALAR: Antalya, yurdumuzda tek film şenliğine öncülük ve merkezlik etmekle birlikte, yerel sinema etkinlikleri oldukça sınırlı ve yetersizdir. Yeşilçam filmlerinin birçok sahnesi Antalya’da çekilmekte, kentin görüntülerinden yararlanılmaktadır. Ama, Antalya’da sinemacılıkla ilgili hiçbir kuruluş bulunmamaktadır. Film şenliğinin seçiciler kurulu ancak şenlikte kente gelmektedir. Sinema etkinlikleri böylece salt izleyicilik düzeyinde kalmaktadır. Ne var ki, bu da çok sınırlıdır. Örneğin, Antalya’da bulunan toplam 37 sinema salonundan yalnızca 5’i 1.000 kişiliktir. Salonların 15’i 250 kişiliktir. 13 sinemanın seyirci alımı 250-500 arasında değişirken, geri kalan 4’ü 500-750 kişilik salonlara sahiptir. İl’deki 37 sinemadan 23’ü kışlık (kapalı), 14’ü yazlıktır (açık). Kapalı sinemaların 9’unun yazlık bölümleri ve ayrıca 2 de gezici sinema kuruluşu vardır. 2008’deil’de27 sinema makinisti bulunmaktaydı. 2008’de, yukarıda özellikleri belirtilen sinemalarda, toplam 5.126 film gösterilmiştir. Bunlardan 4.468’i yerli, 658’i yabancı yapımdır. Halkın ilgisi, film sayılarından da anlaşılabileceği gibi yerli yapımlarda yoğunlaşmaktadır. Aynı yılda 1.558.438 seyirci saptanabilmiştir. Bunların 1.373.977’si yerli filmleri, kalan 184.461’i yabancı filmleri seyretmişlerdir.

Bayburt’dan Antalya’ya giden otobüs firmalarının otobüs biletleri listesi için sorgulama yapmanız yeterli.

Popüler Bayburt Antalya Seferleri
Bayburt Antalya Otobüs Firmaları