Bolu Bursa Otobüs Bileti

 Bolu Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve  Bolul’dan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Bursa’nın tarım ekonomisini hayvancılık ve toprak tarımı olarak iki kolda inceleyeceğiz.
Her şeyden önce Bursa’nın konum ve doğal durumu, öteki illere göre üstünlükler göstermektedir. Bunların başında iklim gelir. Uzun ve sıcak geçen yazlar, ılıman geçen kışlar her türlü tarıma olanak sağlar. Arazinin fazla dik olmaması her türlü meyve, tahıl ve sebzenin yetişmesi için iyi bir koşuldu.
Bursa’da Hayvancılık : Bursa’nın iklimi hayvancılık için de uygundur. Ancak toprak üretiminin yüksek verimliliği ilimizde hayvancılığın gelişmesini önlemektedir. Örneğin geçen sene 554.020 olan koyun sayısı bu sene505.656’ya; 134.487 olan sığır sayısı 124.804’e düşmüştür. Hatta bu düşüş kümes hayvanlarında bile görülmektedir. Geçen sene 2.821.100 olan tavuk ve horoz sayısı bu sene 2.321.900’e düşmüştür. Bu gerileme, bu alanlarda çalışan kuruluşları da etkileyerek, örneğin damızlık kümes hayvanı yetiştiren kurum sayısının 1260’dan 955’e düşmesine neden olmuştur. Sayı yönünden bu düşüşe karşın üretim yönünden bir artış dikkati çekmektedir. Bunun nedeni hiç kuşkusuz tarım tekniğinin gelişmesi ve hayvan besleyenlerin bu tekniğe, uğraşılarında yer vermeleridir. Bununla ilgilı olarak da şu rakamları verelim : Geçen sene 1.145.063 ton olan süt üretimi bu yıl 1.193.987 tona çıkmıştır. Yumurta 1.307.058.550 iken 1.320.200.000’a yükselmiştir.

Arıcılığa gelince Bursa’da bu uğraşı alanı gittikçe daralmakta, kovan sayısı azalmaktadır. Ancak kovanların niteliği değişmekte, geleneksel tip saten model tip kovanlara geçilmektedir. Buna karışım üretimin gene de düşük olması bu alan için bazı önlemler alınmasını gerektirmektedir.

 Bolu Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Bolu Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Bolu’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Bolu Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Bolu Bursa Seferleri
Bolu Bursa Otobüs Firmaları