Çorum Bursa Otobüs Bileti

Çorum Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Çorum’dan Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Türkiye’nin İpekçilik Merkezi

Türkiye’nin beşinci büyük gölü olan İznik gölü ve küçük, şirin görünüşüyle Ulubat golü, Bursa il sınırları içindedir. Susurluk, Nilüfer, Kirmasti ve Göksu çayları, il arazisini sulayan başlıca, akarsulardır
Bursa’da yazlar sıcak ve kuraktır. Kışlar ılık ve bol yağışlı geçer.
Verimli topraklar arasında yer alan Bursa’nın Yenişehir, İnegöl ve Mustafa Kemal Paşa ovaları, en bereketli topraklarıdır. Her türlü tarıma elverişli olan bütün bu arazide, tarla tarımı olarak buğday, ayçiçeği, arpa, mısır, çavdar ağır basar.

Akarsu boylarında turfanda sebzecilik ve meyvecilik, çok ileridir. Bursa, yetiştirdiği bol sulu, tatlı ve nefis şeftalisiyle bütün Türkiye’de ünlüdür. Yılda 70 bin tona yakın mahsul alınır.
Şeftalinin yanı sıra kestane, kiraz, armut, vişne, ayva da boldur. İznik dolayında göz alabildiğine uzanan bağlarda, ünlü “Müşküle üzümü yetişir. Bursa’nın Marmara kıyıları, Gemlik körfezinden Tirilye’ye kadar geniş ölçüde zeytincilik bölgesidir.
Bursa, Türkiye’nin ipekçilik merkezi olarak eskiden beri büyük önem taşır, ülkemizin yıllık 3 bin ton yaş koza üretiminin yarısı Bursa’ya aittir Bursa’da 20 bin aile ipekçilikle uğraşır. İpek fabrikaları ve ipek işleyen büyük atelyeler, il sanayisinde büyük yer tutar.

Çorum Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Çorum Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Çorum’dan Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Çorum Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Çorum Bursa Seferleri
Çorum Bursa Otobüs Firmaları