Denizli Bursa Otobüs Bileti

Denizli Bursa Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Denizli’den Bursa’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Bursa Ortaçağ’dan beri bir ticaret merkez olarak tanınmıştır. Yakın yıllara kadar ülkemizin bir çok kentlerinden gelen tüccarlar Bursa’dan aldıkları malları kendi memleketlerinde satıyor ve Bursa’da ticaretin gelişmesine neden oluyorlardı. Sayısız toptancı firmaların bulunduğu kentimizde, köy ve kasabalardaki perakendeci esnafın aradığı her şey, her zaman bulunabilmektedir.
Sabuncu Hanı, Koza Hanı gibi hanlar bugün de Bursa ticaretinin merkezi durumundadırlar. Çoğunlukla tüccarlar hep Bursa’da yapılmış ve üretilmiş malları satmaktadırlar.

Toptancı ticaret uğraşısı dışında ithalat ve ihracat da oldukça gelışmiştir. Örneğin Mudanya limanına gelen ithalat toplamı son yıllarda yılında 585.519 tonu, ihracat toplamı da 971.440 tonu bulmaktadır.
Ayrıca son yıllarda hızla artan taşımacılık, ticareti geliştirmiştir. İl içi ve il dışı yolcu ve eşya taşıyan firma sayısı 130’u bulmuştur. Bunlara bağlı araç sayısı ise, demiryolu ulaşımı bulunmadığından vapur ve uçak ulaşımı yeterli olmadığından, hızla artmıştır.

Bursa’nın çeşitli yönlerden ekonomisini kısaca da olsa inceledikten sonra bu ekonomik alanlarda çalışan nüfusu da şu çizelgede inceleyelim:

EKONOMİK ÇALIŞMA ALANLARI

  • Tarım
  • Sanayi üretimi (imalat)
  • Yapı işleri
  • Ticaret ve turizm
  • Ulaştırma
  • Çeşitli hizmetler

Denizli Bursa otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Denizli Bursa otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Denizli’den Bursa’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Denizli Bursa otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Bursa’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Denizli Bursa Seferleri
Denizli Bursa Otobüs Firmaları