Edirne İstanbul Otobüs Bileti

Edirne İstanbul otobüs bileti seferleri, fiyatları ve firmaları bilgileri hakkında bilgi almak için bu sayfadaki bilgileri okuyabilirsiniz.

Edirne İstanbul Otobüs Firmaları

  • Edirne Volkan
  • Lüks Edirne Expres
  • Edirne Birlik
  • Buzlu Seyahat
  • Ulusoy
  • Metro Turizm İstanbul
  • Ece Turizm
  • Nilüfer Turizm
Yukarıdaki Edirne’den İstanbul’a giden otobüs firmaları sürekli olarak sefer düzenleyenlerdir. Yaz aylarından bu listeye birkaç firmada daha eklenebilmektedir.

Edirne İstanbul Otobüs Seferleri için Güzergah

EDİRNE >>> Çorlu >>>  İSTANBUL >>>İstanbul Esenler Otogarı >>> Alibeyköy

Gökçetepe
Keşandan Çanakkale güzergahında 9 km geçtikten hemen sonra Çamlıca tabelasından sapılarak 1-2 km mesafede olup küçük bir köy olan Bahçeköy’ün içinden sola doğru
gidildikten sonra yaklaşık olarak 14 km gidilir.Çamlıca beldesi’nin içinden giden yolu yaklaşık olarak 15 km izledikten sonra Gökçetepe köyüne varılır.Ama sahil kesimine gitmek için bir 15 km daha gitmek gereklidir.Tüm yolları asfalt kaplı olduğu için rahat bir yolculuk olacaktır.
Gökçetepe, tam olarak Saros Körfezinin korudağ etekleri ile buluştuğu noktada bulunur.Yazın çok güzel geçtiği mavi ve yeşilin birleştiği harika ve çok şirin bir sahil kasabasıdır.Henüz otel yerleşimleri bulunmamaktadır ama çok uygun pansiyonlar bulunabilir.Ayrıca deniz kenarında bulunan çam ormanları içerisindeki Orman
Bölge Müdürlüğüne ait bir dinlenme kampı bulunmaktadır.50 hektarlık alanı çadırlı kamp,karavan kampı ve günü birlik gezilerinizde kullanabilirsiniz.Ayrıca 24 hektarlık kısmı ile
ilgili gelişme planları yakında kullanıma sokulacaktır.Bu planlarda çadırlık ve karavanların alanı 230 birim olarak planlanmışve kapasitesi 1140 kişiye kadar gitmektedir ayrıca günübirlik alanı ise 1150 kişidir.Böylelikle aynı gün içinde 2290 kişiye hizmet verebilmektedir.

Yayla
Yayla sahili Saros körfezinin büyük ve güzel yerleşimlerinden biridir.Oteller heniz mevcut değildir ama çok uygun fiyatlara pansiyonlar ve haftalık ya da aylık olarak çok ekonomik müstakil evler bulunur.Uzun kumsalları ve pek işe yaramayan yeni yapılan balıkçı barınaklarına rağmen Yayla hala eski güzelliğini ve temizliğini korumaktadır.
Yayla sahile ulaşım Enez yolu ile sağlanabilmektedir.Enez yoluna girildikten hemen sonra 25 kilometre sonra sola dönülerek 8 kilometre sonra Yayla tatil köyüne varılır.Yayla köyünden 3 kilometre sonra ise Yayla’nın güzel ve temiz sahil yerleşimine ulaşılır.
Yayla sahiline Erikli sahili üzerinde ulaşım mümkün olmakla beraber bu istikamet sadece Erikli Yayla kumsalları arasındaki ulaşımı sağlayan sabit bir yoldur.

Mecidiye
Mecidiye kumsalındaki yerleşme alanları düz bir bölgede kurulmuştur.Konutlama alanının hemen önünde gözün alabileceği kadar uzun bir sahil şeridi bulunmaktadır.Saros sahillerinin en güzel yerleşimlerinden biridir Mecidiye ilçesi.Henüz otel turizmciliğinin gelişememesine rağmen çok ekonomik fiyatlara pansiyonlar bulunmaktadır.
Mecidiye sahili Keşan’a 28 kilometre mesafededir.Keşan-Çanakkale çevreyolu üzerinde hemen Keşan kentinin çıkışında yer alan Enez kavşağını yaklaşık olarak 510 metre geçtikten sonra ikinci bir kavşaktan sağa giden yolu takip ederek 3 kilometre sonra Mecidiye tabelasını gördükten sonra sağa doğru gidilip asfalt yolu yaklaşık olarak
20 kilometre takip ettikten sonra Mecidiye tatil beldesine varılır.Sahildeki yerleşim bölgesini gitmek içinse Mecidiye tatil beldesini ikiye ayıran yoldan sağa dönülüp 5 km gidildikten sonra ulaşılabilir.

Erikli
Saros sahilini en büyük ve en güzel yerleşimlerinden biri olan Erikli bir sahil kasabası görünümü taşımaktadır.İçinde Saros Körfezinin en iyi ve en hesaplı otellerini barındrır.Sahil yerleşiminin hemen arkasında bulunan oldukça büyük olan tuz gölü bir çok canlı için barınak değerindedir, özellekle bir çok görülmeye değer kuş türü
bulunur.
Erikli kumsalına ulaşım için bulunan 2 yol olmasına rağmen genellikle Mecidiye güzergahı kullanılır.Mecidiye ile Erikli arasındaki mesafe yaklaşık olarak 3 kilometredir.

Sazlıdere
Keşan-Gelibolu (İstanbul-Çanakkale) yolu üzerinde, Keşan’dan 15-20 kilometre sonra Korudağlar’nın doruk noktasına yakın bir yerde Sazlıdere tabelasını gördükten 5-10 kilometre sonra Sazlıdere köyüne varılır,köy ile sahil arası çok kısa bir mesafededir.Sahili taşlık olmakla birlikte eşsiz bir manzara orda sizi beklemektedir.

Büyükevren
Keşan-Enez yolu üzerinde bulunan Keşan’a 42 kilometre mesafede olan Büyükevren tatil beldesinin içinden sola girilerek sahil yerleşim kısmına ulaşılabilir.Bu yerleşim bölgesi köyden çok sitelerden oluşma bir yapıdır.Gözün alabileceği kadar bir kumsalı ve temiz bir denizi vardır.Çam ağaçlarıyla dolu bir orman bölgesi mevcuttur.Bölge mavi ve yeşili
bir arada gözlere sunan bir manzaraya sahiptir.

Mesire Yerleri

Söğütlük
İlin güney kısmında yüksek ağaçlarla kapşı bir bölgededir.Edirne-Karaağaç karayolu üzerinde ve Meriç ırmağı kıyısında bulunur.

Sarayiçi
Edirne’ye 10 kilometre uzaklıkta sık ağaçlarla süslü,çayırlık ve Tunca Irmağının iki kolu arasında bir yerde bulunmaktadır.Ayrıca Kırkpınar güreşlerini burada izleyebilirsiniz.

Karaağaç
Sebze ve meyve bahçeleri ve sineki içme suyuyla meşhur bir yerdir.

Bülbül Adası
Edirne-Karaağaç yolu üzerinde bulunan çok güzel bir adadır.Sebze ve meyve bahçeleriyle ünlüdür.Çok sayıda bülbül bulunur.Sabahları bülbül sesleriyle etraf şenlenir.Ayrıca sazan ve yayın balıklarıda bulunur.

Edirne Ulaşım – Edirne’ye nasıl gidilir ?

Karayolu:İstanbul güzergahından Tem otobanı ve E5(D100) uluslarası karayolu alternatifleri ile ulaşabilirsiniz.Otobüs ile yurt genelinde Edirne’ye otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Demiryolu:Anadolu’yu Balkanlar ve Avrupa’ya bağlayan demiryolu güzergahı Edirne üzerinden işlemektedir.Edirne’ye demiryoluyla da ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havayolu:Edirne’de havaalanı olmamasına rağmen en yakın havaalanı Çorlu Havaalanıdır.Rusya Federasyonu,Ukrayna ve Orta Asya’ya yönelik bavul ticareti yapanlar tarafından
düşük kapasitede kullanılmaktadır.

Denizyolu:Edirne’ye en yakın olan liman Keşanda Mecidiye tatil beldesindeki İbrece Limanı kullanılmaktadır.

Popüler Edirne İstanbul Seferleri
Edirne İstanbul Otobüs Firmaları