Eskişehir Adana Otobüs Bileti

Eskişehir Adana Otobüs Bileti, Seferleri, Firmaları, Ucuz Bilet Fiyatları ve Eskişehir’den Adana’ya Giden Otobüs Firmaları Bir Tık Ötede!

Adana İlçesi – Kadirli: İki bin yıllık geçmişi olup Çukurova’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kadirli’de 12 mahalle ve 69 köy vardır. Osmanlı İmparatorluğu’nun denetimine geçtikten 1926’ya kadar Kadirli, Karspazarı olarak tanınmaktaydı. 1926’da doğuda Kars ilinden ayırt edilebilsin diye adı Kadirli olarak değiştirildi. Cumhuriyet döneminde hızlı bir gelişim gösteren Kadirli, bölgenin önemli bir tarımsal alışveriş merkezi oldu.

Adana İlçesi – Karataş: Çukurova’nın ilk limanı olduğu için ilk çağlardan büyük önem taşıyan Karataş’ın bugün 2 bucağı ve 24 köyü vardır. İlk çağlarda Magarsus adı ile bilinen bu ilçeye Karataş adının verilmesi söylentilere göre ilçeyi çevreleyen taşların siyah olmasıdır.

Adana İlçesi – Karaisali: Adana’nın nüfus yoğunluğu en az ve kentleşme düzeyi en geri olan ilçesidir. Bugün 2 bucağı ve 25 köyü bulunan Karaisali, adını Oğuz beylerinden bir aşiret beyi olan Karaisa’dan almıştır.

Adana İlçesi – Kozan: Bugün 2 bucağı ve 24 köyü olan Kozan’ın eski ismi SİS’tir. İlçenin yeni ismini XIX. yüzyılda Kozan’a hakim olan Kozanoğullarından aldığı sanılmaktadır, M.S. 536’da şiddetli bir deprem sonucu tamamiyle yıkılan ve Cumhuriyetten önce hiç yolu bulunmayan Kozan hızlı bir gelişme gösterdi. Bugün merkeze bağlanmayan hiçbir köyü yoktur.

Eskişehir Adana otobüs bileti alımlarınızda www.tikobilet.com sitemizi tercih ettiğinizde en ucuz Eskişehir Adana otobüs seferleri ayağınıza gelmiş olacak. Böylece hem Eskişehir’den Adana’ya giden otobüs firmaları bilgilerine ulaşabilir hem de bütçeniz için en uygun Eskişehir Adana otobüs bileti fiyatları ile en ekonomik şekilde Adana’ya yolculuk yapabilirsiniz.

Popüler Eskişehir Adana Seferleri
Eskişehir Adana Otobüs Firmaları