Gaziantep Afyonkarahisar Otobüs Bileti

Gaziantep Afyon otobüs bileti fiyatları ve Gaziantep Afyon otobüs seferleri ve saatleri için tikobilet.com sitemizde arama yapabilirsiniz.

ÇİFTE HAMAM : İshaklı Sahip Ata Kervansarayı arkasında ve Çarşı Camisinin karşısında yer alan hamamın kim tarafından yaptırıldığı bilinmemektedir. Çift olan hamamın Erkekler kısmı soyunmalığı kapısında kitabe yeri bulunmasına rağmen kitabe yoktur. Ancak gerek Çarşı Camiinin hemen yanında bulunuşu ve gerekse soyunmahk kısımının duvarlarındaki tuğla taş sıralarının birlikte kullanılmış olması eserin, camiin yapıldığı tarihlere yakın bir tarihte, yani XV ci yüzyılda yapılmış olduğu intibaını bırakmaktadır. Yan yana çifte soyunmalığı olan hamamın, her iki soyunmalığı da hemen hemen aynı büyüklüktedir. Kare plânlı ve kubbeli soyunmahk duvarları moloz taştan yapılmış ve araları tuğla parçaları ile derz edilmiştir.

Gaziantep Afyon otobüs bileti fiyatları

Duvarlar üzerindeki saçaklar, testere dişi şeklinde üçgen çıkıntılar teşkileden kirpilerle donatılmıştır. Erkekler soyunmalığının kadınlar kısmından yegane farkı büyük bir kemerle kuzey duvarının niş şeklinde genişletilmiş olmasıdır. Soğukluk ve sıcaklık .tamamen harab olmuştur. Merkezî kısmın iki yanında yan eyvanları bulunan sıcaklığın batı ucunda külhan kısmına bitişik olarak yapılmış iki özel halvet hücresi yeralmaktadır.

Gaziantep’den Afyon’a giden otobüs firmaları bilet fiyatlarını tikobilet.com ile sorgulayınız.

Popüler Gaziantep Afyonkarahisar Seferleri
Gaziantep Afyonkarahisar Otobüs Firmaları