Hakkari Kalkışlı Otobüs Seferleri
Hakkari Varışlı Otobüs Seferleri
Hakkari Hakkında

Hakkari otobüs bileti almak için www.tikobilet.com sitemizi ziyaret etmeniz yeterlidir. Gideceğiniz ya da geleceğiniz şehri belirledikten sonra yukarıdan Hakkari otobüs bilet fiyatlarını aratıp tüm Hakkari otobüs seferlerini ve bunlara bağlı saatleri görebilmeniz mümkündür.

Hakkari otobüs bileti satan otobüs firmaları

Hakkari otobüs bileti satan otobüs firmaları www.tikobilet.com sitesinde.

Hakkari otobüs firmaları

Hakkari’ye giden otobüs firmaları telefon numaraları aşağıdadır.
Çevirmeden önce alan kodu 0438

  • Van Erciş itimat Hakkari merkez: 444 00 87 Yüksekova irtibat no: 351 88 00- 351 41 93
  • Best Van Tur Hakkari telefon numaraları 211 67 34 – Yüksekova tel no : 351 41 30
  • Van gölü Turizm Hakkari iletişim numarası : 211 43 24 Yüksekova tel no : 351 16 26

Hakkari otobüs bileti fiyatları

Bir kent olmak

Kentin eski adlarından bahsedecek olursak Akkare olarak Süryanice’de, Colemerg olarak ise Kürtçe’de telaffuz edilmiştir. Ülkemizin güney doğu sınırını oluşturmaktadır. Toplamda üç ilçesi vardır :

  • Yüksekova
  • Çukurca
  • Şemdinli

Bu 3 yerleşime bağlanmış dört tane de belde mevcuttur. Toplam yüz yirmi iki köyü dört yüz mezrası vardır. İki yüz elli bin kişi kadar merkez ve yakın yerlerde hayatını sürdürmektedir. Köylerde ve mezralarda ise yüz bin insan yaşamaktadır. Yüzde doksanı dağlarla kaplıdır, yüzde on kadar yüksek düzlükler yer alır, sadece yüzde ikisi ovalardan oluşur. Cilo Dağı bölgenin dört bin iki yüz metre ile en yüksek yeri olma unvanını almıştır. Komşuları arasında İran doğuda yer alır, Irak ise güneyinde. Biraz batısında Şırnak ve kuzeyinde Van vardır.

İran, Mezopotamya ve Anadolu arasında bir nokta olan kent tarih boyunca bir çok medeniyetin eline geçmiştir ve değişik uluslara yurt olmuştur. Ters Lalesi ile dünyaya nam salmıştır.

www.tikobilet.com İnternet sitesinden Hakkari otobüs firmaları otobüs biletlerini satın alabilirsiniz.

Hakkari Otobüs Firmaları

Hakkari Otobüs Firmaları, Telefon Numaraları ve Hakkari Otobüs Bileti tikobilet.com’de! Ucuz Bilet Fiyatları İle Hakkari’ye Giden Otobüs Firmaları!

Doğu Anadolu Bölgesi’nde, Zap Suyu ve Vadisinin doğal güzellikler kazandırdığı Hakkari, uzun süren bir kış geçirir. Bahar sonuna dek karlı alanlar görebilirsiniz burada. Yazın en sıcak günler, temmuz ve ağustosta 30-35 derece civarındadır.

TARİHİ ESERLER: Hakkari’nin kuşbakışı seyredilebildiği Kale Park, Cilo ve Sat Dağlarının Gevaruk Vadisi’nde bulunan sarp kayalara çizilmiş resimler, Hakkari’nin Biçer mahallesinde Meydan Medresesi, Oğul Deresi’nde Gülareş Baba Türbesi, görülmeye değer tarihi kalıntı ve yapılardır.

Aşağıdaki listeden Hakkari’ye giden otobüs firmaları bilgilerine erişebilir ve dilediğiniz firmadan Hakkari otobüs bileti alımınızı online olarak yapabilirsiniz!

Hakkari’ye Giden Otobüs Firmaları

  Best Van Turizm
0438 211 67 34
Van Erciş İtimat
0438 444 00 87
Van Erciş Sema Van Gölü Turizm
0438 211 43 24

 
DOĞAL GÜZELLİKLERİ: Cilo ve Sat Dağları, çeşitli mevkiilerinde bulunan sayısız buzul gölleri ve el değmemiş doğa güzellikleri ile ilgi çekicidir.

Gevaruk Yaylası’nda, Bay Gölü çevresinde kamp yapmaya elverişli alanlar bulunuyor.

Adını Zap Suyu’ndan alan Zap Vadisi de vahşi güzelliği ile büyüleyicidir.

Hakkari’nin Beytülşebap ilçesine 4 kilometre uzaklıkta, bulunan Zümrüt Kaplıcası, mafsal romatizması, kısırlık ve kalp yetmezliği için şifalıdır.

NASIL GİDİLİR: Hakkari’ye karayolundan otobüsle ulaşılabilir. Karayolu ile Van’a bağlıdır. Van’dan Hakkari’ye olan kısım oldukça bozuk ve virajlıdır.

Van’a 205, Erzurum’a 616, Ankara’ya 1381, Adana’ya 899, İzmir’e 1796, İstanbul’a 1800 kilometre uzaklıktadır.

Hakkari otobüs firmaları incelemenizi bitirdiyseniz yukarıdaki bilet arama motorumuz ile Hakkari otobüs bileti araması yapabilir ve Hakkari’ye giden onlarca otobüs firması arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. İsterseniz Hakkari otobüs firmaları telefon numaraları bilgileri ile Hakkari otobüs şirketlerinin iletişim ve irtibat bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

Haritada Hakkari