Iğdır Hakkında

Bu güzel şehrimiz, Doğu Anadolu Bölgesi’ndedir. Nüfusu yaklaşık olarak 60 bin dolaylarındadır. Gerek tarihi gerekse kültürel olarak önemli bir konumda bulunmaktadır. Hem Ermenistan hem Azerbaycan hem de İran ile sınır komşusu olmasının yanında bu 3 ülke ile sınırı bulunan tek şehrimizdir. Iğdır’ın kent merkezinin ise sadece Ermenistan ile komşuluğu bulunmaktadır. Şehir merkezinden eşsiz bir dağ manzarasını gözlemleyebileceğiniz dağın adı meşhur Ağrı dağıdır. Şehrin merkezinde karasal iklim var iken daha alt kısımlarda bu iklim türü görülmemektedir. Kışların yumuşak, yaz mevsiminin ise hem uzun hem de sıcak geçtiği ve Türkiye’de yağış oranı en az olan ilimizin bitki örtüsü ise bozkırdır.

Iğdır ilinin meşhur yemeklerinin neredeyse hepsi etlidir. Bunları sıralayacak olursak; Taş Köfte, Ayranaşı, Omacaşı, Yoğurt Çorbası, Sabahaşı, Sütlü Pilav, Bozbaş, Helise, Tapan, Tavuk Çorbası, Tandır Şiş, Fetir, Kavurma, Ekşili, Omaç Helvası, Gaygana, Yağ Çorbası, Kaysafa, Cılvır ve Lepeli Etli Pilav’dır. Tüm bu lezzetleri tadabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey 1 adet Iğdır otobüs bileti almaktır.

Iğdır ilinin komşu illeri; Kars ve Ağrı’dır.

Iğdır’a Giden Otobüs Firmaları

Merkezi Iğdır’da olan Iğdır otobüs firmaları; Can Iğdır Turizm, Iğdır Hat Turizm ve Iğdırlı Turizm’dir.

Merkezi Iğdır’da olmayan ancak Iğdır’da şubesi olan otobüs firmaları; Ağrı Doğu Turizm, Lüks Ağrı Dağı Seyahat, Aydoğan Turizm, Öz Diyarbakır Seyahat, Has Diyarbakır ve Özlem Bingöl Seyahat’tir.

Can Iğdır Turizm; saatleri değişmek üzere her gün İstanbul’a sefer düzenlemektedir.

Iğdır Otobüs Firmaları

Iğdır Otobüs Firmaları, Telefon Numaraları ve Iğdır Otobüs Bileti tikobilet.com’de! En Ucuz Bilet Fiyatları İle Iğdır’a Giden Otobüs Firmaları Burada!

Iğdır Otobüs Firmaları Telefon Numaraları

Iğdır Alan kodu 0476

  • Metro Turizm Iğdır Otogarı Telefon Numarası  227 76 55
  • Iğdır Hat Turizm Telefon Numarası  227 88 92
  • Can Iğdırlı Turizm Merkez Telefon Numarası  226 19 04
  • Iğdırlı Turizm Telefon Numarası 227 74 92
  • Doğuş Iğdır Telefon Numarası 227 95 89
  • Serhat Iğdır Merkez Telefon Numarası 226 23 42
  • Iğdırlı Turizm Nahcıvan tel no 0099 413 656 290
  • Iğdırlı Turizm Tahran iletişim 0098 218 732 535
Haritada Iğdır